چگونه Android به شما کمک می کند از برنامه های کلاهبرداری تلفن همراه ایمن بمانید

از آنجایی که افراد بیشتری از دستگاه های خود برای بانکداری تلفن همراه و مدیریت پول استفاده می کنند، کلاهبرداران و مجرمان به طور فزاینده ای از برنامه های مخرب برای سرقت پول یا اطلاعات حساب استفاده می کنند.

کلاهبرداران اغلب پیام‌های فیشینگ ارسال می‌کنند تا شما را وادار به دانلود یک برنامه تقلبی کنند که برای دریافت اعتبار مالی شما طراحی شده است، چه از طریق نظارت و چه با عمل کردن مانند یک برنامه قانونی. ممکن است به نظر برسد که این پیام‌های فیشینگ از یک شرکت معروف، مانند یک بانک یا یک سرویس تحویل، می‌آیند و برای حل سریع مشکل نیاز به اقدام فوری دارند. این نوع کلاهبرداری ها بر مردم در سراسر جهان تأثیر می گذارد و در سال های اخیر در تمام سیستم عامل های تلفن همراه به سرعت رشد کرده است.

حفاظت های امنیتی داخلی اندروید

اندروید همیشه قابلیت دانلود اپلیکیشن ها از منابع مختلف را ارائه کرده است. و ما چندین لایه محافظ و هشدار ایجاد کرده‌ایم تا به شما کمک کند هنگام بارگیری برنامه‌ها در خارج از فروشگاه‌های برنامه معتبر، ایمن بمانید و انتخاب‌های آگاهانه داشته باشید.

برای بزرگداشت هفته بین‌المللی آگاهی از تقلب، در اینجا نگاهی به دفاع‌های ایمنی چندلایه برنامه‌های ما و یادآوری نحوه استفاده از آنها در زندگی روزمره خود برای محافظت از خود بیاندازید.

  • تلفن توسط گوگل: تلفن با شناسه تماس گیرنده داخلی، محافظت از هرزنامه و صفحه تماس به محافظت در برابر فیشینگ صوتی و کلاهبرداری کمک می کند. ما تماس‌های خطرناک را مسدود می‌کنیم یا در مورد تماس‌گیرندگان مشکوک به شما هشدار می‌دهیم که ممکن است سعی کنند شما را فریب دهند تا یک برنامه را دانلود کنید یا اطلاعات حساس را به اشتراک بگذارید. اگر هشداری می بینید، قبل از پاسخ دادن دو بار فکر کنید. با Call Screen در تلفن‌های Pixel، Google Assistant حتی می‌تواند به شماره‌های ناشناس پاسخ دهد و بفهمد چه کسی و چرا تماس می‌گیرد – بنابراین شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا تلفن‌های Pixel را بگیرید.
  • پیام های گوگل و جیمیل: ما از هوش مصنوعی برای شناسایی پیام های مشکوک با ارزیابی شهرت فرستنده، جستجوی الگوهای شناخته شده و پیوندهای خطرناک استفاده می کنیم. ما به طور خودکار پیام ها را مسدود می کنیم یا آنها را به وضوح با یک هشدار علامت گذاری می کنیم. اگر پیام پرچم‌گذاری شده را مشاهده کردید، به خصوص قبل از کلیک بر روی پیوندها و پیوست‌ها با احتیاط ادامه دهید.
  • مرور ایمن گوگل: مرور ایمن در مواردی که یک پیوند ممکن است قانونی به نظر برسد، محافظت بیشتری را فراهم می کند. اگر به نظر می رسد که سایت خطرناک است و سعی دارد اعتبار شما را فیش کند، به شما هشدار می دهیم. برای جلوگیری از ایجاد یک سایت بد، از هشدار برای کلیک بر روی گزینه “بازگشت به ایمنی” استفاده کنید.