چگونه هوش مصنوعی می تواند سلامتی را برای همه و در همه جا بهبود بخشد

من به عنوان یک پزشک و مدیر ارشد سلامت گوگل، معتقدم هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که سلامت مردم را در مقیاسی سیاره ای شبیه به کشف پنی سیلین تغییر دهد. اگر هوش مصنوعی جسورانه و مسئولانه توسعه یابد، نیروی قدرتمندی برای برابری سلامت خواهد بود که نتایج را برای همه و در همه جا بهبود می بخشد.

در حال حاضر، هوش مصنوعی مردم را قادر ساخته است تا با چالش‌های اجتماعی بزرگ مقابله کنند – از پیشرفت تحقیقات پزشکی گرفته تا بهبود دقت و کارایی فرآیندهای تشخیصی و کیفیت اطلاعات سلامت. در سراسر گوگل، ما هوش مصنوعی را در محصولات خود به کار می بریم تا در لحظات روزمره به مردم کمک کنیم. ممکن است به نظر برسد که شخصی به منابع سلامت روان در «جستجو» دسترسی پیدا می‌کند، برای یک بیماری پوستی با «لنز Google» سازگاری پیدا می‌کند، اطلاعات مفیدی درباره سلامت ریتم‌های نامنظم قلب دریافت می‌کند یا دقیق‌ترین ردیابی ضربان قلب ما را در Fitbit تقویت می‌کند. ما تیم‌هایی داریم که تحقیقات خود را از نیمکت به کنار تخت منتقل می‌کنند تا با استفاده از هوش مصنوعی در غربالگری سرطان سینه و کولورکتال و تصویربرداری با اشعه ایکس قفسه سینه، دسترسی به سلامت را در برخی از حیاتی‌ترین بیماری‌های جهان دموکراتیک کنیم.

همانطور که این راه حل ها برای مصرف کنندگان و مراقبان مهم و مفید هستند، نسل بعدی AI و مدل های زبان بزرگ (LLM) نشان دهنده یک تغییر چشمگیر در قابلیت ها هستند و نویدبخش مراقبت و سلامت با کیفیت بالا و مقرون به صرفه برای مردم در سراسر جهان هستند. حقوق صاحبان سهام و شمول. این موضوع کلیدی گفتگوهایی خواهد بود که تیم من با شرکا و همتایانم در HLTH، یکی از بزرگترین کنفرانس های صنعت که هفته آینده در لاس وگاس برگزار می شود، خواهد بود. همانطور که ما به این فکر می کنیم که چگونه این موج بعدی هوش مصنوعی سلامت را تغییر می دهد، بسیار مهم است که این سه رویکرد را در ذهن داشته باشیم: هوش مصنوعی را مسئولانه توسعه دهید، با دیگران همکاری کنید و به یاد داشته باشید که هوش مصنوعی تنها یکی از چندین ابزار برای بهبود سلامت است.

مطالب پیشنهادی  چگونه گوگل به امن تر کردن اینترنت اشیا کمک می کند

هوش مصنوعی را مسئولانه توسعه دهید – به خصوص در مورد سلامتی

ما در مراحل اولیه درک کامل باند این فناوری‌های جدید هوش مصنوعی هستیم. در صورت عدم توسعه و استقرار مسئولانه، هوش مصنوعی می‌تواند نابرابری‌های موجود را تقویت کند. ما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که این فناوری‌ها کسی را پشت سر نگذارند و پیشرفت هوش مصنوعی به شیوه‌ای جسورانه و مسئولانه مهار شود. همه اینها در حالی که با اکوسیستم سلامت و مردمی که در حال خدمت هستند، شریک می شوند.

اصول هوش مصنوعی ما چارچوبی را برای اطمینان از منصفانه، ایمن و مؤثر بودن برنامه های هوش مصنوعی ما ارائه می دهد. مهم‌تر از همه، آن‌ها به ما یادآوری می‌کنند که یکی از قدیمی‌ترین اصول پزشکی را رعایت کنیم: اول، آسیب نرسانید. هر چیز دیگری غیر قابل قبول است.

با دیگران همکاری کنید

برای اطمینان از اینکه هوش مصنوعی با مراقبت‌های بهداشتی و نه در مراقبت‌های بهداشتی اتفاق می‌افتد، می‌خواهیم با همکاری نزدیک با بیمارستان‌ها، دولت‌ها، دانشگاه‌ها، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و مصرف‌کنندگان، راه‌حل‌های مفید و تاثیرگذار جهانی را شناسایی کنیم. و این کار را به روشی ایمن، مسئولانه و عادلانه انجام دهید تا به بهبود نتایج سلامت برای همه کمک کنید.

برخی از نمونه‌های اساسی این تلاش‌ها شامل کار ما با آکادمی ملی پزشکی در مورد آیین‌نامه رفتار هوش مصنوعی مراقبت‌های بهداشتی آن و ائتلاف برای هوش مصنوعی سلامت در دستورالعمل‌ها است تا مطمئن شویم ابزارهای هوش مصنوعی منجر به مراقبت با کیفیت بالا، افزایش اعتبار در میان کاربران و برآورده شدن آنها می‌شوند. نیازهای مراقبت های بهداشتی در کنار Google Cloud، ما با سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی مانند Bayer Pharmaceuticals، HCA Healthcare، MEDITECH و غیره کار می‌کنیم تا بررسی کنیم که چگونه مدل زبان بزرگ Med-PaLM 2 مطابق با HIPAA ما می‌تواند به بهبود فرآیندهای اجرایی و عملیاتی کمک کند. این شامل کاهش کارهای وقت گیر مانند جستجوی اطلاعات و اسناد است که اغلب وقت ارزشمندی را از محققان و پزشکان می گیرد.

مطالب پیشنهادی  راهی ساده تر برای تغییر رنگ پوست یا جنسیت ایموجی در اندروید

از هوش مصنوعی به عنوان یکی از چندین ابزار برای بهبود سلامت استفاده کنید

در حالی که هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به یکی از قدرتمندترین ابزارها در کیف پزشک است، مهم است که به یاد داشته باشید که بهترین مدل هوش مصنوعی فقط یک فناوری است و سلامتی انسان است. سلامت نیاز به قضاوت انسانی و درک زمینه‌ای دارد – مانند توانایی ارائه‌دهنده مراقبت برای خواندن بین خطوط یا درک بار سلامتی مرتبط با بیمارانی که در یک کد پستی خاص زندگی می‌کنند. هوش مصنوعی جایگزین پزشکان و سایر اعضای تیم سلامت نخواهد شد، اما پزشکانی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند، جایگزین پزشکان بدون هوش مصنوعی خواهند شد. متخصصان پزشکی باید هوش مصنوعی را به عنوان یک فناوری کمکی قدرتمند بپذیرند که می‌تواند به آنها در تصمیم‌گیری بهتر، صرفه‌جویی در زمان، دسترسی به بینش‌های اضافی، افزایش دقت تشخیصی و افزایش توانایی آنها برای ارائه مراقبت عالی و بهبود سلامت کمک کند.

در Google، ما می‌خواهیم نقش خود را در باز کردن قفل هوش مصنوعی برای سلامتی به روشی جسورانه و مسئولانه ایفا کنیم تا بتوانیم ابزارها، محصولات و خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی را همراه با صنعت و مصرف‌کنندگان بسازیم. به هر حال، سلامت کاری است که ما با هم به عنوان یک جامعه انجام می دهیم تا شرایطی را ایجاد کنیم که در آن همه بتوانند زندگی سالم تری داشته باشند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور