چگونه عشق به هنر و مهندسی نیکول را به YouTube کشاند

به آخرین نسخه «مسیر من به Google» خوش آمدید، جایی که با کارمندان، کارآموزان، کارآموزان و فارغ التحصیلان Google در مورد نحوه ورود آنها به Google، نقش آنها و حتی نکاتی در مورد نحوه آماده شدن برای مصاحبه صحبت می کنیم.

پست امروز تماماً در مورد نیکول لاستر، مهندس نرم افزار در یوتیوب است که پیشینه او در هنر و مهندسی او را به گوگل هدایت کرد.

چگونه برای اولین بار به مهندسی نرم افزار علاقه مند شدید؟

من در ابتدا قصد داشتم در رشته دامپزشکی تحصیل کنم، اما یک دوره علوم کامپیوتر را در کالج گذراندم (عملاً از روی هوس) و عاشق مهندسی نرم افزار شدم. پس از فارغ التحصیلی در رشته علوم کامپیوتر و طراحی بازی، قبل از پیوستن به گوگل در سال 2019، با گروهی از همکلاسی های سابقم بازی های ویدیویی ساختم.

اینجا در گوگل چه کار می کنید؟

من روی چند تیم مختلف در YouTube کار کرده ام، از جمله Trust and Safety و YouTube Kids Web. در حال حاضر، من برای YouTube در تلویزیون کار می کنم، جایی که به آوردن YouTube به دستگاه های اتاق نشیمن، کنسول های بازی و انواع سیستم های سرگرمی کمک می کنم. کار روی محصولی که افراد زیادی (از جمله خود من) هر روز از آن استفاده می کنند، الهام بخش است. من همچنین سابقه ای در هنر دارم — من با نقاشی بزرگ شدم و کلاس های هنر دیجیتال را در کالج گذراندم — و من دوست دارم که چگونه این نقش به من اجازه می دهد تا آن اشتیاق را در کارم بیاورم.

در مورد نحوه وارد کردن هنر به کار مهندسی خود بیشتر بگویید.

من به تجربه کاربری و رابط کاربری (UI) اهمیت زیادی می دهم. من به چندین تیم Google کمک کرده‌ام تا وب‌سایت‌های داخلی خود را با استفاده از Material Design، مجموعه‌ای از ابزارهای طراحی و بهترین شیوه‌های Google اصلاح کنند. من حتی یک هویت برند برای یک ابزار داخلی ساختم — طرح رنگی، تایپوگرافی و نماد نگاری را ارائه کردم تا به آن کمک کنم بیشتر شبیه یک برنامه مدرن به نظر برسد. همه این پروژه‌ها به من کمک کردند تا مهارت‌های فنی و طراحی خود را منعطف کنم و به هم تیمی‌هایم تجربه بهتری در استفاده از این منابع داد.

زمانی که فرآیند استخدام را شروع کردید، آرزو دارید چیزی بدانید؟

من پیشینه بسیار متفاوتی با بسیاری از هم تیمی‌هایم دارم. نگران بودم که به اندازه همسالانم آگاه نباشم و به عنوان یک مهندس نرم افزار جدی گرفته نخواهم شد. اما من متوجه شدم که برعکس این موضوع صادق است. استخدام کننده من به اشتراک گذاشت که سابقه من در هر دو هنر و مهندسی در واقع به من کمک کرد تا در فرآیند مصاحبه برجسته باشم. و تیم من برای دیدگاه منحصر به فردی که من برای این نقش ارائه می کنم ارزش قائل است. من نه تنها محصولاتی را می سازم و کد می نویسم، بلکه به آنها کمک می کنم که خوب به نظر برسند.

از جستجوی شغل چه چیزی یاد گرفتید؟

من برای هر فرصتی که دیدم درخواست دادم، حتی اگر چیزی نبود که کاملاً به آن علاقه مند بودم. هر برنامه ای ارزش تمرین را داشت. من رزومه‌های بیشتری نسبت به مصاحبه‌هایم ارسال کردم، اما با نگاهی به گذشته، با آن مشکلی ندارم. این به من کمک کرد تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنم و کمتر از طرد شدن ترس داشته باشم.

نکته ای برای اشتراک گذاری با کارمندان مشتاق Google دارید؟

من اولش واقعا ترسیدم من می ترسیدم که در آن جا نشوم چون سابقه برنامه نویسی نداشتم. اما آموخته‌ام که اگر چیزی شما را مجذوب خود می‌کند، چه هنر باشد و چه مهندسی نرم‌افزار، فقط دنبال آن بروید. هر کسی که مشتاق است و واقعاً از کار لذت می برد، می تواند موفق باشد. شما جامعه خود را پیدا خواهید کرد.