چگونه 3 مهندس مشاغل و جامعه را در Google پیدا کردند

جشن زنان در رایانش گریس هاپر (GHC) بزرگترین گردهمایی سالانه زنان فناور است که هزاران دانشجو و متخصص صنعت را گرد هم می آورد تا مشاغل و جوامع خود را ایجاد کنند. کنفرانس امسال برای اولین بار از سال 2019 به صورت حضوری “در اورلاندو، فلوریدا” برگزار می شود.

قبل از #GHC22، با سه نفر از کارمندان Google که در کنفرانس شرکت کردند -“النا اسکالاس، فیث کارتر و سابرینا هونگ” در مورد مسیرهای آنها به سمت مهندسی و اهمیت جامعه صحبت کردم.

اندکی در مورد خودتان به ما بگویید.

النا: من در نشویل، تنسی بزرگ شدم و علوم کامپیوتر (CS) را در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA) به عنوان شناگر بخش 1 خواندم. من یک مهندس نرم افزار در تیم Google TV هستم، جایی که روی قابلیت های خانه هوشمند کار می کنم. روز کاری معمولی من شامل رفع اشکالات، نمونه سازی ویژگی های جدید، بررسی کد و نوشتن اسناد طراحی است.

ایمان: من در هیوستون بزرگ شدم و در دانشگاه تگزاس در آستین در رشته مهندسی نفت، که مطالعه استخراج و تولید نفت و گاز طبیعی است، تحصیل کردم. من در حال حاضر یک مدیر محصول در تیم Payments Platform در Google هستم، جایی که سیستم‌های پرداخت و مدیریت هویت را برای کمک به بازرگانان برای رشد کسب‌وکارشان می‌سازم. روز معمولی من با یک ماکیاتوی اسپرسو از باریستاهای شگفت انگیزی که در ساختمان اداری من کار می کنند آغاز می شود. پس از آن، هر روز متفاوت است – اما بیشتر وقت من صرف کار با مهندسان و طراحان در سراسر شرکت می شود.

سابرینا: من در سئول، کره جنوبی متولد شدم و زمانی که دو ساله بودم به منطقه لس آنجلس مهاجرت کردم و در نهایت در دانشگاه UCLA در رشته اخترفیزیک تحصیل کردم. در حالی که بسیاری از همسالان من برای تحصیلات تکمیلی رفتند، من نیاز داشتم که فوراً شغلی پیدا کنم. بنابراین من یک مربی در یک کمپ آموزش علوم در فضای باز در تمام طول سال شدم. یک سال بعد به صنعت محاسبات کوانتومی پیوستم. اکنون، من یک مهندس سخت‌افزار در تیم هوش مصنوعی کوانتومی Google Research هستم، جایی که من تحقیق و توسعه را برای ساخت یک کامپیوتر کوانتومی مفید و بهبود کیفیت پردازنده‌های کوانتومی خود انجام می‌دهم.

چگونه وارد رشته مهندسی شدید؟

النا: می خواستم خودم را برای انجام یک کار سخت به چالش بکشم. و با وجود اینکه تجربه کدنویسی نداشتم، عاشق فناوری و نرم‌افزاری بودم که در زندگی روزمره‌ام استفاده می‌کردم و می‌خواستم به ایجاد این محصولات کمک کنم. رسیدن به همکلاسی‌هایم که از سنین پایین‌تر برنامه‌نویسی می‌کردند دشوار بود، اما تجربه من در اولین جشن گریس هاپر – جایی که با زنان زیادی در زمینه فناوری آشنا شدم و اولین دوره کارآموزی ام را گرفتم- کمک کرد. من با انگیزه بمانم

ایمان: من به اندازه کافی خوش شانس بودم که در یک جامعه شگفت انگیز از مهندسان زن سیاه پوست بزرگ شدم که به من کمک کردند مسیرهای شغلی مختلف موجود در صنعت را درک کنم. تماشای آنها در حال ایجاد فناوری که اساساً زندگی مردم را بهبود می بخشد، به من این اطمینان را داد که بدانم می توانم همین کار را انجام دهم. من بعد از سفر به سرتاسر آمریکای لاتین و غرب آفریقا، به فناوری و به‌ویژه فناوری تجارت پرداختم. من دیدم که آن اقتصادها تا چه حد به تجارت غیررسمی، مانند فروشندگان خیابانی و مشاغل خانگی، و چالش هایی که تجار در نتیجه با آن مواجه بودند، متکی هستند. آن تجربیات علاقه مرا به بهبود و در دسترس‌تر کردن فناوری تجارت برانگیخت.

سابرینا: علاقه من به علوم از کودکی شروع شد. من همیشه سوالات زیادی داشتم که بر پایه علم بود: ابرها چگونه تشکیل می شوند؟ سازها چگونه صدای خود را تولید می کنند؟ علاوه بر آن، من شیفته همه چیزهای ناسا و مسابقه فضایی بودم، و آرزو داشتم فضانورد شوم، یا دانشمند یا مهندس در خط مقدم یک فناوری. همه اینها من را به مطالعه اخترفیزیک سوق داد که مرا با محاسبات کوانتومی آشنا کرد.

آیا در هر گروه منابع کارکنان (ERG) در Google شرکت می کنید؟ اگر چنین است، آن جامعه برای شما چه معنایی دارد؟

النا: اگرچه این یک ERG رسمی نیست، من یک گروه اجتماعی برای نوگلرهای تازه فارغ التحصیل ایجاد کردم (“Nooglers” چیزی است که ما به آن استخدام های جدید می گوییم). “Noograds†میزبان رویدادهای اجتماعی برای فارغ التحصیلان اخیر است، و به من کمک کرد تا اشتیاق به برنامه ریزی رویدادها را کشف کنم، با دوستان مادام العمر آشنا شوم و جامعه ای متشکل از بیش از 7000 کارمند Google در سراسر جهان ایجاد کنم. من برای ملاقات با برخی از جدیدترین اعضایمان که امسال در جشن گریس هاپر شرکت می کنند، هیجان زده هستم.

ایمان: من بخشی از شبکه Googler سیاه پوست (BGN) هستم، انجمنی برای سیاه‌پوستان Google در سرتاسر جهان، که نقش مهمی در کمک به من در حضور در Google داشته است. BGN همچنین به من امکان دسترسی به فرصت های آموزشی و مربیگری باورنکردنی را داده است.

سابرینا: من یکی از اعضای فعال [email protected] ERG، یک انجمن جهانی برای زنان در Google هستم. من و برخی از همکارانم در هوش مصنوعی کوانتومی حتی یک جامعه غیررسمی برای زنان در سازمان خود راه اندازی کردیم. من از داشتن جامعه ای سپاسگزارم که می توانم برای مشاوره و حمایت از پیشرفت شغلی در حین حرکت در این زمینه به آن تکیه کنم.