Home Depot به روز رسانی 2.3K مکان های لبه خرده فروشی با استفاده از SUSE Rancher، K3s | دانش مرکز داده

برای سومین سال متوالی، SUSEcon امسال دوباره مجازی است و آن را به یکی از آخرین کنفرانس‌های فناوری بزرگ تبدیل می‌کند که درهای خود را به روی شرکت‌کنندگان حضوری باز نکرده است. SUSEcon 2022، یک رویداد دو روزه که صبح روز سه‌شنبه افتتاح شد، توسط SUSE مستقر در آلمان، یکی از “سه شرکت بزرگ” لینوکس سازمانی – دو شرکت دیگر Red Hat و Canonical میزبانی می‌شود.

مانند سال گذشته، بیشتر تمرکز در SUSEcon 2022 بر روی فناوری‌های بومی ابری (بخوانید “Kubernetes”) و لبه است، که جای تعجب نیست، با توجه به اینکه در سال 2020 گزارش شده است که SUSE چیزی حدود 600 میلیون دلار برای به دست آوردن Rancher Labs خرج کرده است. سپس یک استارت‌آپ شش ساله مستقر در کوپرتینویی بود که بر پایه پلتفرم مدیریت محبوب Rancher Kubernetes خود ساخته شد.

اگرچه Rancher پس از خرید همچنان هویت خود را حفظ می کند، که شامل باقی ماندن دفتر مرکزی آن در سیلیکون ولی است، مهندسان Rancher و SUSE از زمان فروش بر روی ادغام دقیق محصولات Rancher با توزیع لینوکس SUSE متمرکز شده اند، به این امید که به طور موثرتری به شرکت کمک کند. با لینوکس Red Hat Enterprise و پلتفرم OpenShift متمرکز بر Kubernetes آن رقابت کنید.

به نظر می رسد که این قمار 600 میلیون دلاری نتیجه داده است. در SUSEcon امسال، تعدادی از شرکت‌ها، از جمله Deutsche Telecom، Algar Telecom مستقر در برزیل، Hewlett Packard Enterprise، UberCloud متمرکز بر HPC، Fujitsu، و سایر شرکت‌ها برای ستایش ترکیب SUSE/Rancher حضور خواهند داشت.

همچنین زاخاری هاردین، مدیر ارشد مهندسی سیستم ها در Home Depot، که اخیراً تمام بیش از 2300 مکان خرده فروشی خود را به یک معماری جدید مبتنی بر لینوکس SUSE منتقل کرده است، برای یک مصاحبه کلیدی کوتاه با GM of edge SUSE، کیت باسیل، حضور خواهد داشت. فناوری Enterprise و Rancher.

باسیل اخیراً به Data Center Knowledge گفت که Home Depot در درجه اول به دنبال کناره گیری از حفظ دستی در دسترس بودن برنامه های کاربردی کانتینری خود است.

باسیل اخیراً به Data Center Knowledge گفت: “چالش Home Depot این است که آنها یک فروشگاه بومی ابری هستند، بنابراین آنها در تمام طول مسیر با برنامه های کاربردی در فروشگاه خود کانتینری هستند.” “آنها از سادگی K3 به عنوان یک باینری واحد که می توانید اجرا کنید و یک توزیع Kubernetes دارای گواهی CNCF را در اختیار داشته باشید بسیار قدردانی کردند.”

K3s و Rancher

K3s یک نسخه کوچک شده از پلتفرم Kubernetes برای مدیریت کانتینرها است که Rancher به طور خاص برای مکان‌های حاشیه‌ای مانند فروشگاه‌های خرده‌فروشی Home Depot طراحی کرده است، جایی که ممکن است منابع محدود باشد و افراد آموزش دیده فناوری اطلاعات به راحتی در دسترس نباشند. وزن کل پلتفرم کمتر از 50 مگابایت است و برای اجرا فقط به 512 مگابایت نیاز دارد (در مقایسه با میانگین حداقل نیاز رم 4 گیگابایتی استقرار استاندارد Kubernetes)، که استفاده از آن را در کلاسترهای گرهی آسان می کند.

همچنین نیازی به استفاده از datastore etcd ندارد، که راه‌اندازی آن برای کسانی که تخصص لازم را ندارند ممکن است دشوار باشد، و به کاربران اجازه می‌دهد در عوض از پایگاه‌های داده آشنا (و نسبتاً آسان) SQL مانند MySQL یا PostgreSQL – یا حتی پایگاه داده SQLite تعبیه‌شده K3s استفاده کنند. . گزینه‌های ذخیره‌سازی داده دیگری نیز وجود دارد، مانند ذخیره‌گاه داده‌های HA تعبیه‌شده K3s که بر روی etcd تعبیه‌شده ساخته شده است، که راه‌حلی بسیار در دسترس را در مکان‌های لبه‌ای که ممکن است سربار عملیاتی برای مدیریت پایگاه‌های داده در دسترس نباشد، ارائه می‌کند.

شاید مهمتر از آن برای مکان های لبه، سهولت استفاده است که K3s به بازی می آورد. همانطور که شنگ لیانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق Rancher، که اکنون رئیس مهندسی و نوآوری SUSE است، یک بار به من گفت، “تقریباً شبیه یک نوع عملیات خاموش و خاموش است.”

به گفته باسیل، این در هنگام استفاده از K3 با Rancher و Fleet، راه حل Rancher’s GitOps، بیشتر صادق است.

او گفت: “در بالای سیستم عامل، K3 دارید، که چسب اتصال دهنده است که خوشه را به هم می‌کشد.” “وقتی آن خوشه آگاه شد، تلفن های خوشه ای خانه Rancher هستند، و سپس می توانید شروع به استقرار برنامه های کاربردی تا آن خوشه ها در فروشگاه های راه دور کنید. اگر یک مخزن Git با مانیفست شما برای برنامه هایی که قرار است در هر فروشگاه اجرا شوند، وجود داشته باشد، می‌توانید آن خوشه را به آن مخزن Git اشاره کنید، و آن همه چیز مورد نیاز برای اجرا در آن فروشگاه را پایین می‌آورد.”

وی افزود: «شما در آن مرحله یک خوشه دیگر تحت مدیریت دارید.

مزایای دیگر

تعمیر و نگهداری مرکز داده بدون نیاز به یک متخصص فناوری اطلاعات یکی دیگر از مزایای ترکیب K3 یا هر توزیع دیگر Kubernetes با Rancher برای استقرار لبه‌ای مانند Home Depot است که شامل هزاران مکان است.

باسیل اشاره کرد که معمولاً هر مکان راه دور حداقل دارای یک خوشه سه گره است، به این معنی که سه ماشین جداگانه در هر فروشگاه (یا بیش از 6900 ماشین در مورد Home Depot)، که هر دستگاه باید با امنیت به‌روز نگه داشته شود. وصله ها، ارتقاء سیستم عامل و موارد مشابه.

ما در حال استفاده مجدد از دستورالعمل‌ها، فلسفه‌ها، رویکردها و بهترین شیوه‌های Kubernetes هستیم تا به پایین‌تر از خوشه برسیم و سیستم عامل را در یک خوشه در حال اجرا عوض کنیم، و پس از انجام ارتقای سیستم‌عامل، آن دستگاه را به خوشه برگردانیم. و سپس فقط به دستگاه بعدی بروید.” “امروزه هیچ کس دیگری این توانایی را ندارد و Rancher ارکستراتور کل این جریان است.”

Rancher نه تنها می تواند سیستم عاملی را که در زیر زیرساخت کانتینر کار می کند، بدون نیاز به حضور انسان در صحنه برای تسهیل ارتقا، تعویض کند، بلکه می تواند به راحتی لایه Kubernetes را به روز نگه دارد.

او گفت: “اگر قرار بود از Kubernetes 1.23 به 1.24 ارتقا دهید، دوباره باید این کار را با 2300 مکان انجام دهید.” امکانات موجود در Rancher این امکان را با رویکرد GitOps با Fleet می‌دهد و به راحتی می‌تواند مقیاس انجام آن نوع ارتقاء خوشه‌ای را در ظرفیتی برای همه آن خوشه‌های پایین دستی انجام دهد.

باسیل اشاره کرد که در حالی که هیچ یک از رقبای SUSE در حال حاضر نمی توانند توانایی های Rancher را در مقیاس بزرگ برابری کنند، اکنون زمان آن نیست که این شرکت راضی شود.

او گفت: بدیهی است که رقبای ما به دنبال ما هستند.