کمک به مردم برای درک هوش مصنوعی

چگونه به مردم کمک می کنید تا با این همه هوش مصنوعی در جهان حرکت کنند؟

هدف من این است که اطمینان حاصل کنم که مردم، در سطح پایه، می دانند هوش مصنوعی چگونه کار می کند و چگونه بر زندگی آنها تأثیر می گذارد. سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند واقعاً پیچیده باشند، اما هدف از توضیح هوش مصنوعی این نیست که همه افراد برنامه‌نویس شوند و تمام جزئیات فنی را درک کنند، بلکه این است که مطمئن شویم مردم بخش‌هایی را که برایشان مهم است را درک می‌کنند.

وقتی هوش مصنوعی تصمیمی می‌گیرد که بر افراد تأثیر می‌گذارد (خواه توصیه یک ویدیو باشد یا واجد شرایط گرفتن وام)، می‌خواهیم توضیح دهیم که این تصمیم چگونه گرفته شده است. و ما نمی‌خواهیم فقط یک توضیح فنی پیچیده ارائه کنیم، بلکه اطلاعاتی را ارائه می‌کنیم که معنی‌دار، مفید باشد و افراد را برای اقدام در صورت نیاز مجهز کند.

ما همچنین می خواهیم بهترین زمان ها را برای توضیح هوش مصنوعی پیدا کنیم. هدف ما کمک به مردم برای توسعه سواد هوش مصنوعی در مراحل اولیه، از جمله در آموزش ابتدایی و متوسطه است. و زمانی که مردم از محصولاتی استفاده می‌کنند که به هوش مصنوعی (همه چیز از خدمات آنلاین گرفته تا دستگاه‌های پزشکی) متکی هستند، می‌خواهیم فرصت‌های زیادی را برای افراد در نظر بگیریم تا در مورد نقش هوش مصنوعی و همچنین مزایا و محدودیت‌های آن اطلاعات کسب کنند. به عنوان مثال، اگر زود به مردم گفته شود که محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی احتمالاً چه نوع اشتباهاتی را مرتکب می شوند، بهتر است شرایطی را که ممکن است پیش بیاید، درک کرده و اصلاح کنند.