6 روشی که هوش مصنوعی گوگل به شما کمک می کند بهتر بخوابید

ردیابی خواب در محصولات سخت افزاری مصرفی مدتی است که وجود داشته است – به عنوان مثال Fitbit آن را برای 15 سال ارائه کرده است. اما این پیشنهادات ردیابی و تجزیه و تحلیل در طول زمان تکامل یافته است. دکتر کانور هنگان می‌گوید: «ما قابلیت‌های بسیار بیشتری اضافه کرده‌ایم». کانر یک دانشمند پژوهشی است که روی سلامت خواب در Google در سراسر سخت افزار مصرف کننده کار می کند. تیم او مسئول توسعه ویژگی های مفید جدید خواب برای Fitbit و Pixel Watch است که از فناوری سلامت و تناسب اندام Fitbit استفاده می کند.

بسیاری از این پیشرفت ها به لطف هوش مصنوعی است. کانر می‌گوید: «تیمی که من روی آن کار می‌کنم برای انجام کار ما به الگوریتم‌های مختلف یادگیری ماشین متکی است». این الگوریتم‌ها به این صورت عمل می‌کنند: دستگاه شما سیگنال‌های حسگر خام را شناسایی می‌کند – مانند حرکت یا نور بازتابی – و از الگوریتم‌هایی برای نگاشت این سیگنال‌ها به اطلاعات مفید دیگر، مانند ضربان قلب و قدم‌هایتان استفاده می‌کند. سپس الگوریتم‌های اضافی این داده‌ها را می‌گیرند و آن‌ها را به مفاهیم پیچیده‌تری مانند مرحله خواب یا سطح استرس خود ترسیم می‌کنند تا اطلاعات مفیدتری برای عمل کردن داشته باشید. کانر می‌گوید: «ما می‌توانیم همه این اطلاعات را با هم ترکیب کنیم تا اطلاعات دقیق مربوط به خواب را به دست آوریم».

در اینجا نگاهی می اندازیم به اینکه چگونه هوش مصنوعی ویژگی های خواب را در دستگاه هایی مانند Fitbit، Pixel Watch و Nest Hub (نسل دوم) تقویت می کند و چگونه می توانند به شما در استراحت بهتر کمک کنند.

  1. ردیابی خواب. فناوری خواب Fitbit به قابلیت‌های ردیابی خواب در دستگاه‌های Pixel Watch و Fitbit قدرت می‌دهد. به طور خاص، الگوریتم ردیابی خواب Fitbit به دنبال الگوهایی در حرکات و فواصل ضربان قلب شما است تا تخمین بزند در چه مرحله ای از خواب هستید و چه مدت خوابیده اید. سپس دستگاه شما این اطلاعات را به روش‌های مختلف با شما به اشتراک می‌گذارد (در این مورد در کمی بیشتر). الگوریتم ردیابی خواب با ترکیب چندین الگوریتم به طور همزمان کار می کند. با نگاه کردن به سیگنال نوری منعکس شده از مچ دست، زمان بین هر ضربان قلب را تشخیص می دهید. دیگری حرکات شما را با نگاه کردن به شتاب‌سنج‌ها (حسگرهای حرکت) در دستگاهتان مشخص می‌کند. این اطلاعات به سایت ابری Fitbit ارسال می‌شود، جایی که یک الگوریتم یادگیری ماشینی اطلاعات ضربان قلب و حرکت را ترکیب می‌کند تا تخمین بزند که در چه مرحله‌ای از خواب هستید و چه زمانی خواب شما شروع شده و به پایان می‌رسد.
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور