Hangouts برای Android و iOS قبلاً کار نمی‌کند

همانطور که یک هفته پیش اعلام شد، گوگل اکنون در حال تعطیل کردن Hangouts کلاسیک برای مصرف کنندگان رایگان است. بسیاری از کاربران متوجه شده‌اند که امروزه دیگر نمی‌توانند به Hangouts برای Android و iOS دسترسی داشته باشند.

مرحله اول این خاموش شدن، برنامه‌های تلفن همراه قدیمی Hangouts را تحت تأثیر قرار می‌دهد که طی چندین سال هیچ ویژگی عمده‌ای اضافه نشده و عمدتاً برای بارگیری‌های جدید Google Play یا App Store در ماه‌های اخیر در دسترس نبوده‌اند.

راه‌اندازی Hangouts یک پیام «زمان برای چت در Gmail است» را نشان می‌دهد که به‌عنوان یک ارتقا اجباری در Android و iOS برای استفاده از برنامه‌های اختصاصی Google Chat یا برگه Gmail عمل می‌کند. پس از مشاهده این صفحه، دیگر نمی‌توانید به Hangouts کلاسیک در تلفن همراه دسترسی داشته باشید.

این بزرگترین اختلال در استفاده مداوم نیست زیرا اکثریت قریب به اتفاق پیام‌ها به چت منتقل شده‌اند. که گفت:

…برخی مکالمات یا بخش‌هایی از مکالمات به‌طور خودکار از Hangouts به گپ منتقل نمی‌شوند. اطلاعات بیشتر را در حدود سپتامبر 2022 به کاربران آسیب دیده ایمیل ارسال می کنیم

ما امروز در چندین دستگاه و حساب های Google در سراسر جهان با این درخواست مواجه شده ایم. اکثر مردم اواخر هفته گذشته هنوز هم می‌توانستند مکالمات را ببینند و پیام‌های جدیدی ارسال کنند، اما دیگر اینطور نیست.

علاوه بر اندروید و iOS، گوگل به طور مشابه افزونه دسکتاپ Hangouts Chrome را غیرفعال می کند، در حالی که در این ماه شاهد توقف کار Hangouts کلاسیک در نوار کناری وب جیمیل خواهیم بود. از کاربران خواسته می شود از Chat در Gmail.com یا PWA (برنامه وب پیشرو) در chat.google.com استفاده کنند.

همچنان می‌توانید حداقل تا اکتبر از hangouts.google.com استفاده کنید، اما بعد از آن دیگر کار نمی‌کند و آنچه از Hangouts کلاسیک باقی می‌ماند، امکان دانلود داده/تاریخچه از طریق Google Takeout خواهد بود.

اطلاعات بیشتر در چت گوگل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: