یافتن جامعه و مشتریان از طریق آکادمی رشد: بنیانگذاران زن

با وجود هزاران شرکت فناوری بسیار ارزشمند، رویکرد بازار اول جهانی، و اقتصاد قوی تحت سلطه کارآفرینی، واضح است که چرا نام مستعار اسرائیل «ملت استارت‌آپ» است.

با این حال، این اکوسیستم استارتاپی پر رونق از همه بنیانگذاران مشتاق به یک اندازه حمایت نمی کند. بر اساس آخرین گزارش توزیع جنسیتی فناوری اسرائیل، که توسط گوگل برای استارت‌آپ‌ها و داده‌ها و بینش‌های IVC هدایت می‌شود، تنها ۲ درصد از استارت‌آپ‌های با موسس زن بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ بیش از ۵۰ میلیون دلار جمع‌آوری کردند. در حالی که تعداد شرکت‌های کاملاً تحت رهبری زنان دو برابر شده است. در دهه گذشته، آنها هنوز تنها 6.3 درصد از استارت آپ های اسرائیلی را تشکیل می دهند – و تنها 13.9 درصد از استارتاپ ها حداقل یک زن هم بنیانگذار در یک تیم موسس با جنسیت مختلط داشتند.

من در دسته دوم قرار میگیرم. من و موسس من، گال بن بنیست، در دوران کالج با هم آشنا شدیم، جایی که در مورد منسوخ شدن دنیای سرمایه گذاری با هم آشنا شدیم. چیزی که با تلاش برای کشف یک راه ساده برای خودکارسازی شروع شد، FinityX شد، یک استارت‌آپ با فناوری عمیق که به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند ابزارهای هوش مصنوعی را به عنوان بخشی از فرآیند سرمایه‌گذاری خود برای صرفه‌جویی در زمان و منابع و بهبود کیفیت پیاده‌سازی کنند.

در حالی که من به دلیل رشد سریع و شناخت FinityX متواضع شده ام، به عنوان یکی از معدود زنان در فضای فناوری عمیق، همیشه می خواستم بتوانم به همان سرمایه، شبکه های تجاری و مشاوره به راحتی در دسترس باشم. به هم بنیانگذار مرد من

بنابراین وقتی Google برای استارت‌آپ‌ها یک برنامه آکادمی رشد را راه‌اندازی کرد که به طور خاص برای نیازهای بنیان‌گذاران زن در مراحل اولیه طراحی شده بود، هیجان‌زده شدم. بر اساس برنامه درسی موفقیت آمیز آزمایشگاه رشد استارتاپ، این برنامه شامل کارگاه های رهبری با VCهای اسرائیلی مانند Entree Capital، Ibex و Viola، جلسات رهبری با اساتید برتر صنعت، و راهنمایی یک به یک محصول Google است. مارتا موزز، مدیر بازاریابی گوگل برای استارت‌آپ‌ها در اسرائیل، می‌گوید: «از زمانی که Google برای استارت‌آپ‌ها در سال 2012 پردیس تل‌آویو را افتتاح کرد، تنوع و گنجاندن یک تمرکز اساسی در کار ما بوده است. هنگامی که ما این داده‌ها را درباره بنیان‌گذاران زن در اسرائیل کشف کردیم. اسرائیل، ما می دانستیم که باید بخشی از این تغییر باشیم.”

با دیگر کارآفرینان اسرائیلی که نماینده صنایع از برنامه‌ریزی تعطیلات خانوادگی گرفته تا امور مالی هستند، آشنا شوید که در آکادمی رشد استارت‌آپ‌های گوگل به من پیوستند: زنان بنیانگذار:

  • میری برگر، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت 6Degrees
  • کری کاریتی، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی Claritee
  • واردیت لگالی، بنیانگذار و مدیرعامل Clawdia
  • رونی شوارتز دگانی، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی Expecting.ai
  • Inbal Glantser و Naama Jacobson، بنیانگذاران Homaze
  • تامار لیبرمن، تال پرویزور نارکیس، و لی وینفیلد، بنیانگذاران جولای It’s
  • میکا کیت، موسس و مدیر عامل Outgage
  • دانیل شپیگل و یاردن کافمن، بنیانگذاران یونیکا