Greenergy از هوش مصنوعی برای کاهش مصرف انرژی در مراکز داده بالتیک استفاده می کند | دانش مرکز داده

غول تولیدی صنعتی زیمنس با یک پروژه جدید در بالتیک، قدرت هوش مصنوعی در کاهش مصرف انرژی در مراکز داده را به نمایش گذاشته است.

نرم افزار مدیریت ساختمان (BMS)، نرم افزار مدیریت انرژی و توان (EPMS) و سیستم های بهینه سازی خنک کننده فضای سفید (WSCO) در یک مرکز داده در تالین، استونی که توسط Greenergy اداره می شود، مستقر شدند.

به گفته زیمنس، این ترکیب به Greenergy امکان استفاده از “تک شیشه” برای نظارت و کنترل سیستم های توزیع برق و استفاده از نرم افزار یادگیری ماشین برای بهینه سازی خنک کننده را می دهد.

متوسط ​​اثربخشی مصرف برق (PUE) برای یک مرکز داده حدود 1.6 است. زیمنس گفت که Greenergy با استفاده از راه حل های خود توانست به مقدار PUE 1.2 دست یابد.

برخی از فناوری‌های هوش مصنوعی مورد استفاده در این پروژه احتمالاً توسط یک شرکت کوچک آمریکایی به نام Vigilent (Federspiel Controls سابق) توسعه داده شده‌اند که با زیمنس در زمینه هوش مصنوعی برای خنک‌سازی مرکز داده در سال 2018 همکاری کرده است. مارک‌های اصلی نرم‌افزار مرکز داده که فناوری Vigilent را ادغام می‌کنند نیز شامل StruxureWare برای مراکز داده Schneider Electric و مرکز داده هوشمند Hitachi Vantara.

کرت اورت، مدیر ارشد توسعه در مراکز داده Greenergy گفت: «این مجتمع جدید با بالاترین استانداردهای امنیتی بین‌المللی مطابقت دارد و هدف آن این است که با 25 درصد راندمان انرژی بالاتر از میانگین بازار کار کند.

خنک کننده دینامیک

مرکز داده جدید 15600 فوت مربعی در تالین به عنوان “بزرگترین مرکز در بالتیک” معرفی می شود. این با انرژی های تجدیدپذیر کار می کند و اولین مورد از سه تأسیساتی است که در محوطه دانشگاه ساخته می شود.

مطالب پیشنهادی  VMware از ابزارهای جدید Multi-Cloud و Kubernetes رونمایی کرد | دانش مرکز داده

برای نظارت بر عملکرد انرژی، زیمنس این پروژه را با سیستم‌های توزیع نیروی سفارشی که به طور بومی در پلتفرم مدیریت ساختمان Desigo CC خود یکپارچه شده است، عرضه کرد.

کیت الکتریکی شامل تابلو برق ولتاژ پایین Sivacon S8 و باسبارهای Sivacon 8PS، تابلو برق متوسط ​​Simosec برای کل مرکز داده و یک سیستم ولتاژ بالا از زیمنس انرژی بود.

دیو هاپینگ، مدیر عامل راه‌حل‌ها و خدمات زیرساخت هوشمند زیمنس گفت: «از آنجایی که تقاضا برای خدمات مرکز داده در سطح جهانی در حال افزایش است، ابزارهای دیجیتال نقش کلیدی در کاهش اثرات زیست‌محیطی داده‌ها خواهند داشت.


این داستان در اصل در AI Business، یک نشریه خواهر مرکز داده دانش ظاهر شد. برای به روز ماندن از اخبار هوش مصنوعی، در خبرنامه کسب و کار هوش مصنوعی مشترک شوید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور