GRC 28 میلیون دلار برای توسعه سیستم خنک کننده غوطه ور تضمین می کند | دانش مرکز داده

استارت‌آپ Green Revolution Cooling (GRC) مستقر در تگزاس، ۲۸ میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری C جمع‌آوری کرده است.

این دور توسط SK Lubricants، یک شرکت تابعه از گروه کره ای SK Group که طیف گسترده ای از محصولات نفتی، از جمله روغن های معدنی دی الکتریک را که برای سیستم های خنک کننده غوطه وری ضروری هستند، تولید می کند، رهبری شد.

SK Lubricants گفت که قصد دارد “پرتفوی خود را به یک ارائه دهنده راه حل مدیریت گرما به عنوان یک محرک رشد تازه با استفاده از قدرت خود در تولید روغن روان کننده ممتاز گسترش دهد.”

این اعلامیه در دوره‌ای است که علاقه مجدد به خنک‌سازی مایع به‌عنوان راهی برای تطبیق سرورهای داغ‌تر و متراکم‌تر مورد نیاز برای اجرای انواع جدیدی از بارهای کاری محاسبه می‌شود.

Cha Gyu-tak، مدیر عامل SK Lubricants، گفت: «از آنجایی که صنعت هوش مصنوعی، VR و صنایع خودران در حال افزایش هستند، انتظار می‌رود بازار مراکز داده با چگالی بالا به طور چشمگیری رشد کند.

این سرمایه گذاری سهام در GRC نه تنها همکاری بین دو شرکت را به حداکثر می رساند، بلکه به تسریع پذیرش گسترده خنک کننده غوطه وری مایع توسط مراکز داده کمک می کند و ما را به عنوان اولین محرک در بازار تبدیل می کند و در عین حال به ما کمک می کند تا به یک مایع تبدیل شویم. ارائه دهنده راه حل مدیریت حرارتی مبتنی بر.”

خنک کننده غوطه وری همه پاسخ ها را دارد

خنک کننده غوطه ور به مراکز داده این امکان را می دهد تا از چگالی فناوری اطلاعات بسیار بالاتری نسبت به رک های خنک شونده با هوا پشتیبانی کنند – با غرق کردن سرورها در محفظه های پر از روغن معدنی غیر رسانا.

این رویکرد اپراتورهای مرکز داده را قادر می سازد تا حذف کنند چیلرها، CRAC ها، هواگیرها، کنترل کننده های رطوبت، و سایر خنک کننده های معمولی هوا تجهیزات. قطعات متحرک کمتر به معنای احتمال کمتر خرابی مکانیکی است.

ماهیت همه‌جانبه محفظه‌ها به این معنی است که می‌توان آن‌ها را در محیط‌هایی مستقر کرد که برای مراکز داده سنتی مناسب نیستند، اما همچنین به این معنی است که طراحی مجدد فضا زمانی که آنها در یک مرکز هم‌لوکیشن معمولی مستقر می‌شوند مورد نیاز است.

خنک‌سازی غوطه‌وری مدتی است که وجود داشته است، اما این ایده در کنار سایر روش‌های خنک‌کننده مایع – مانند خنک‌کننده مستقیم آب به تراشه، و خنک‌کننده دو فاز، جذابیت بیشتری پیدا کرده است.

ولاد گالبوف و گرگ کلین، تحلیلگران Omdia در یادداشت مشاوره ای اخیر می گویند: «به طور فزاینده ای محتمل می شود که شاهد حرکت خنک کننده غوطه وری به سمت استقرار تجاری در مقیاس بزرگتر باشیم. ما همچنین شاهد ورود فروشندگان بیشتری به بازار و کاربران نهایی بزرگ مانند ارائه دهندگان خدمات ابر مقیاس بزرگ (CSP) خواهیم بود که به دنبال استفاده از خنک کننده غوطه وری برای کاهش مصرف برق DC هستند.

GRC که بیش از یک دهه پیش تأسیس شد، به یکی از شناخته شده ترین برندها در زمینه خنک کننده غوطه وری تبدیل شده است. امروزه، این شرکت با اینتل همکاری می کند تا ایمنی و قابلیت اطمینان این فناوری را آزمایش کند و عملکرد سیستم راک های خنک شونده غوطه ور را که توسط پردازنده های Xeon Scalable قدرت می گیرند، بهینه کند.

به طور همزمان، GRC با HPE کار می کند تا سرورهای ProLiant و Apollo را با سیستم های خنک کننده ICERaQ خود یکپارچه کند.

آخرین دور، مجموع بودجه استارت آپ را به 43 میلیون دلار می رساند.

پیتر پولین، مدیرعامل GRC گفت: “ما از شراکت با SK Lubricants خرسندیم و این سرمایه گذاری اخیر به ما امکان می دهد کارهای مهمی را که در آینده انجام می دهیم برای اثبات زیرساخت های خنک کننده مراکز داده در سطح جهانی گسترش دهیم.”