چگونه کارمندان گوگل به تازه واردان افغان کمک کردند تا پناهندگی بگیرند

عبدالله دو ساعت گذشته را صرف پر کردن مدارک کرده است. او می‌گوید: «امروز، ساعت ۷ صبح از خواب بیدار شدم، زیرا بسیار هیجان‌زده بودم». (او مجبور نبود شش ساعت و نیم بیشتر اینجا باشد.) “خیلی خوب پیش می رود. روند بسیار سازماندهی شده است، و همه بسیار خوب هستند.â€

ما در یک کلینیک قانونی هستیم که در دفتر Google’s Pier 57 در نیویورک در 20 سپتامبر برگزار شد. با کارکنان داوطلبانی از Google و Accenture، هدف کمک به تازه واردان افغان مانند عبدالله برای تکمیل فرم I-589 است. ، یک سند کلیدی در درخواست پناهندگی در ایالات متحده است.

این کلینیک توسط شورای مدیر عامل شرکت Welcome.US میزبانی می شود، سازمانی که از افرادی که به دنبال پناهندگی در ایالات متحده هستند حمایت می کند. برای دیدار با تازه واردان افغان و تشکر از داوطلبان برای تلاش هایشان به آنجا رفتیم.

فرم I-589 دوازده صفحه است و شامل سؤالاتی در مورد اینکه آیا متقاضی تهدید یا بدرفتاری را تجربه کرده است و می ترسد در صورت بازگشت به کشور خود آسیب ببیند.

بنابراین، در یک میز که توسط افرادی احاطه شده است که او به تازگی ملاقات کرده است — از جمله سوندار — عبدل 20 ساله داستان خود را به اشتراک می گذارد. او به خوبی انگلیسی صحبت می کند، اما ترجیح می دهد یک مترجم حضور داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که جزئیات تا آنجا که ممکن است دقیق منتقل می شود.

آنها با هم توضیح می دهند که در سال 2021، عبدل، یک دانشجو و دستیار دندانپزشکی در افغانستان، توسط اعضای طالبان نزدیک شد و سعی کردند او را مجبور کنند تا برای آنها کار کند. آنها می دانستند که او بستگانی دارد که برای دولت ایالات متحده کار می کنند، که او را به یک هدف تبدیل کرده است. آنها او را تهدید کردند که اگر به خواسته آنها عمل نکند، او را خواهند کشت. با این حال عبدل نپذیرفت. او به دنبال پناهگاه امن در خارج از افغانستان بود و زمانی که این کشور هزاران افغان را در ماه اوت سال گذشته با هواپیما منتقل کرد، وارد ایالات متحده شد. از آن زمان، طالبان بارها از پدر و مادر عبدالله در مورد محل اختفای او بازجویی کرده اند که خانواده او را مجبور به نقل مکان به ولسوالی دیگر در افغانستان کرده است.

آریل دیوین، وکیل داوطلب گوگل که به عبدالله کمک می کند تا این اطلاعات را در برنامه خود ثبت کند، می گوید: «شنیدن داستان او فوق العاده تکان دهنده بود». “درخواست پناهندگی یک فرایند طاقت فرسا برای هدایت است، و قرض دادن مهارت های حقوقی من یکی از راه هایی است که می توانم از آن پشتیبانی کنم. ما بخشی از استقبال از این تازه واردان افغان به کشورمان هستیم و نشان دادن افرادی که روی درخواست او سرمایه گذاری کرده اند، افتخار و مسئولیت بزرگی بود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور