معرفی صندوق نوآوری اجتماعی Google.org در زمینه هوش مصنوعی

تسریع راه حل های اجتماعی با هوش مصنوعی

این صندوق جدید بر اساس کار ما برای افزایش توربوشارژ کارآفرینی اجتماعی در اروپا است، جایی که قبلاً بیش از 20 میلیون یورو بودجه و حمایت از طریق صندوق نوآوری اجتماعی Google.org اولیه خود در سال 2021 داده ایم. از طریق آن صندوق، ما همچنین تعدادی از کارآفرینان را دیدم که به دنبال استفاده از هوش مصنوعی برای رسیدن به ماموریت خود بودند. به عنوان مثال، Promilist در یونان، از هوش مصنوعی، مهندسی دریایی و داده های رصد زمین برای یافتن بهترین مسیرهای کشتیرانی با هدف کاهش مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه ای تا 20٪ استفاده می کند. در جای دیگری در اروپا، اتاق خبر در پرتغال یک برنامه تلفن همراه مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کرده است که تجربه خواندن متنی تر را تشویق می کند و هدف آن کاهش قطبی شدن در جامعه است.

Google.org در حال حاضر بیش از 100 میلیون دلار به سازمان‌های غیرانتفاعی و شرکت‌های اجتماعی در سراسر جهان که از هوش مصنوعی برای ایجاد تأثیر اجتماعی استفاده می‌کنند، کمک کرده است. ما شاهد هستیم که این سازمان‌ها به لطف هوش مصنوعی سه برابر سریع‌تر و با تقریباً نیمی از هزینه به اهداف خود دست می‌یابند و اکنون می‌خواهیم کاربردهای بیشتری از این فناوری تحول‌آفرین را برای تأثیرگذاری فعال کنیم.

کانون توجه سوئد

ما خوشحالیم که ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، این هفته در استکهلم است تا اخبار صندوق را به اشتراک بگذارد و 1 میلیون یورو از این صندوق به سازمان های غیرانتفاعی اختصاص داده خواهد شد که به تقویت و رشد کارآفرینی اجتماعی در سوئد کمک می کنند. ما می دانیم که سوئد نوآوران اجتماعی بسیار خوبی دارد، از جمله مبتکرانی مانند کریستیان ران، یکی از رهبران جهانی Google.org ما برای تماشا، که به میلیون ها سازمان کمک می کند تا به طور خودکار گزارش های کربن را جمع آوری کنند تا بتوانند انتشارات خود را کاهش دهند.

زمان مهم است

از آنجایی که به نیمه راه رسیدن به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل تا سال 2030 نزدیک می شویم، اگر بخواهیم در این بازه زمانی حیاتی پیشرفت لازم را داشته باشیم، زمان بسیار مهم است. این پیامی است که برای کارآفرینان اجتماعی گم نمی شود. به همین دلیل است که امیدواریم با توانمندسازی کارآفرینان اجتماعی برای ایجاد و مقیاس‌بندی راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، پیشرفت به سوی اهداف جهانی و یک سیاره عادلانه‌تر و سبزتر را تسریع کنیم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور