پشتیبانی از Google Images AVIF | avif.io ✨

Google Images چیست؟

جستجوی گوگل یک موتور جستجوی ارائه شده توسط گوگل است. به عنوان محبوب ترین موتور جستجوی جهان، روزانه بیش از 3.5 میلیارد جستجو را انجام می دهد. علاوه بر این، این وب سایت پربازدیدترین وب سایت در اینترنت است. گوگل از سیستم رتبه بندی اولویت برای تعیین ترتیب نتایج جستجو استفاده می کند.

می‌توانید با استفاده از Google Images، یک محصول مبتنی بر وب Google، تصاویر را به صورت آنلاین جستجو کنید. موتور جستجوی این شرکت همان عملکردهای اولیه پرس و جو و بازیابی نتایج را به عنوان موتور شاخص گوگل انجام می دهد. با این حال، بهتر است به عنوان یک افزونه تخصصی در نظر گرفته شود. گوگل تصاویر را بر اساس جستجوی کلمات کلیدی برمی گرداند. میزان تطابق عبارات جستجوی شما با نام فایل های تصویری تعیین می کند که کدام تصاویر در صفحه نتایج شما نمایش داده می شوند. با این وجود، این کافی نیست. علاوه بر این، Google Images همچنین از اطلاعات متنی مشتق شده از متن در همان صفحه با تصویر استفاده می کند. علاوه بر این، این الگوریتم از یادگیری ماشین اولیه استفاده می‌کند، جایی که Google Images می‌تواند عکس‌های خاص مرتبط با یکدیگر را شناسایی کند تا خوشه‌هایی برای انجام جستجوی عکس معکوس ایجاد کند.

هنگامی که جستجو ارسال می شود، سرویس مجموعه ای از تصاویر کوچک مربوط به توضیحات کلمه کلیدی را برمی گرداند. جستجوی عکس معکوس، که از یک تصویر به عنوان عبارت جستجو استفاده می کند، می تواند دو مجموعه از نتایج را ارائه دهد. از یک طرف، جستجو می تواند وب سایت منبعی را که تصویر در آن قرار دارد، بازگرداند. از سوی دیگر، ممکن است هر نام یا توضیحات مرتبط با تصویر را برگرداند. این مفید است که بدانید یک تصویر از کجا گرفته شده است اما به منبع آن دسترسی ندارید. همچنین امکان یافتن تصاویر مشابه با جستجوی معکوس وجود دارد.

پشتیبانی از Google Images AVIF

تا به امروز، Google Images امکان آپلود JPG، GIF، PNG، BMP، TIF و WEBP را می دهد. هیچ برنامه رسمی برای پشتیبانی از AVIF وجود ندارد. با توجه به اینکه گوگل یکی از توسعه دهندگان AVIF است، ممکن است در آینده شاهد پشتیبانی آن باشیم.

استفاده ناموفق از AVIF در جستجوی گوگل با نمایش فرمت های پشتیبانی شده توسط گوگل
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  چرا AVIF؟ | avif.io ✨