Googlebot شروع به خزیدن با پروتکل HTTP / 2 می کند

Google صفحه پشتیبانی Googlebot Developers خود را به روز کرد تا نشان دهد که Google اکنون قادر به بارگیری صفحات از طریق آخرین پروتکل HTTP / 2 است. این از نوامبر 2020 قابل اجرا است. صفحه توسعه دهنده Googlebot برای انعکاس این تغییر ، در 12 نوامبر 2020 به روز شد.

این تغییر پیش از این در ماه سپتامبر اعلام شده بود. این تغییر اکنون به طور رسمی در حال اعمال است.

به گفته گوگل:

“به طور کلی ، Googlebot از HTTP / 1.1 استفاده می کند. با این حال ، از نوامبر سال 2020 ، Googlebot ممکن است سایتهایی را که ممکن است از طریق HTTP / 2 از آن بهره مند شوند ، در صورت پشتیبانی توسط سایت ، خزنده شود. “

چرا پروتکل شبکه HTTP / 2

HTTP / 2 در حال حاضر آخرین پروتکل شبکه است. این امکان را برای انتقال سریع و کارآمد داده ها بین یک سرور و یک مرورگر (یا Googlebot) فراهم می کند.

آنچه HTTP / 2 انجام می دهد کاهش زمان تحویل یک صفحه وب از یک مرورگر به سرور است. HTTP / 2 همچنین با فشرده سازی زمینه های هدر HTTP ، سربار را کاهش می دهد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

طبق پروتکل شبکه قبلی (HTTP / 1) ، چندین جریان باید به طور موازی بارگیری شوند زیرا فقط یک درخواست همزمان در نسخه قدیمی HTTP / 1 فعال بود.

با HTTP / 2 ، Googlebot و مرورگرها می توانند از “جدید” استفاده کنندمالتی پلکس”کیفیت. این بدان معناست که چندین منبع را می توان در یک جریان از یک اتصال بارگیری کرد ، به جای اینکه چندین بار از چندین اتصال برای بارگیری همان صفحه وب درخواست کنید.

طبق یک صفحه س officialالات متداول IETF در Github:

“HTTP / 1.x دارای مشکلی به نام” مسدود کردن خط مستقیم “است ، جایی که در واقع فقط یک درخواست می تواند در هر بار اتصال متوقف شود.

… Multiplexing با اجازه دادن همزمان چندین پیام درخواست و پاسخ در پرواز ، این مشکلات را برطرف می کند. حتی می توان قسمت های یک پیام را با پیام دیگر روی سیم آمیخت.

این ، به نوبه خود ، به مشتری اجازه می دهد تا برای بارگذاری یک صفحه فقط از یک اتصال در هر مبدا استفاده کند. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

قابلیت های HTTP / 2 به معنای ازدحام کمتر سرور و صرفه جویی در منابع سرور است.

به حداقل رساندن فشار منابع سرور برای وب سایت ها مفید است. گاهی اوقات ، نه تنها Googlebot بلکه بسیاری از ربات های دیگر همزمان به یک سایت ضربه می زنند.

نتیجه این است که سایت به دلیل تنومند بودن منابع سرور ، شروع به پاسخ دادن به روندی کند می کند. اگر Googlebot نتواند وب سایتی را جستجو کند این مورد برای کاربرانی که سعی در مشاهده صفحات وب دارند و برای ناشر مضر است زیرا سرور توسط رباتهای سرکش مانند خراش ها و هکرها تا حد محدود شده است.

به گفته گوگل:

“… از نوامبر 2020 ، Googlebot ممکن است سایتهایی را جستجو کند که در صورت پشتیبانی توسط سایت ، ممکن است از طریق آن از طریق HTTP / 2 بهره مند شوند.

با این کار ممکن است منابع محاسباتی (به عنوان مثال CPU ، RAM) برای سایت و Googlebot صرفه جویی شود ، اما در غیر این صورت بر نمایه سازی یا رتبه بندی سایت شما تأثیری ندارد. “

ناشران می توانند از خزیدن HTTP / 2 خودداری کنند

امکان انصراف از خزیدن HTTP / 2 وجود دارد. برای ارسال کد پاسخ سرور 421 باید سرور پیکربندی شود.

کد وضعیت 421 توسط گروه ویژه مهندسی اینترنت (IETF.org) به عنوان یک درخواست اشتباه جهت دار توصیف شده است. این به این معنی است که اگر درخواستی برای HTTP / 2 در دسترس نباشد ، سو misاستفاده می شود.

طبق IETF:

“کد وضعیت 421 (درخواست اشتباه جهت دار) نشان می دهد که این درخواست به سروری هدایت شده است که قادر به ایجاد پاسخ نیست.
این را می توان توسط سروری ارسال کرد که برای تولید پاسخ برای ترکیب طرح و اختیارات موجود در URI درخواست ، پیکربندی نشده باشد. “

صفحه توسعه دهنده Google توصیه می کند:

“برای انصراف از خزیدن بر روی HTTP / 2 ، به سروری که میزبان سایت شما است دستور دهید که هنگام تلاش Googlebot برای جستجوی سایت شما از طریق HTTP / 2 ، با کد وضعیت HTTP 421 پاسخ دهد. اگر این کار عملی نیست ، شما می توانید برای تیم Googlebot پیامی ارسال کنید (اما این راه حل موقتی است). “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

آیا سایت شما برای HTTP / 2 خزیدن واجد شرایط است؟

بسیاری از سایت ها باید برای خزیدن HTTP / 2 آماده باشند. فهمیدن این مسئله آسان است ، شما می توانید بررسی کنید که آیا سرور شما با استفاده از ابزار جستجوگر HTTP / 2 صلاحیت دارد.

خزیدن HTTP / 2 یک تغییر خوش آمد گویی است

توانایی Googlebot در خزیدن با استفاده از پروتکل HTTP / 2 خبر خوبی برای ناشران است. این باعث کاهش بار سرور و راحت تر کردن سایت برای Googlebot می شود.

استناد

صفحه توسعه دهنده Googlebot
https://www.google.com/webmasters/tools/googlebot-report