Googlebot روی دکمه ها کلیک نمی کند – در عوض چه چیزی باید استفاده شود

گوگل به دارندگان سایت توصیه می کند که استفاده از دکمه ها در صفحات وب بهینه نیست زیرا Googlebot قادر به کلیک بر روی آنها نیست.

این بدان معناست که هر چیزی که پشت یک دکمه پنهان شده باشد ، مانند دکمه “بارگیری بیشتر” که با کلیک روی آن محتوای اضافی را نشان می دهد ، ممکن است توسط Googlebot خزیده نشود.

اگر Google نتواند محتوا را جستجو کند ، مطمئناً نمی تواند آن را فهرست بندی کند ، به همین دلیل به دارندگان سایت توصیه می شود از گزینه های دیگری استفاده کنند.

این موضوع در طی پاتوق جستجوی Google JavaScript Central SEO با Martin Splitt در 24 مارس ثبت شد.

یک مالک سایت به نام Tamás Somogyi از Splitt در مورد دکمه “بارگذاری بیشتر” در سایت خود می پرسد که باعث بارگیری پیوندهای مقاله بیشتری در همان صفحه می شود.

او شنیده است که این تنظیمات برای خزیدن Googlebot ایده آل نیست ، اما پاسخ روشنی در مورد اینکه در عوض چه کاری باید انجام دهد پیدا نکرده است.

آنچه مارین اسپلیت از گوگل پیشنهاد می دهد ، در اینجا است.

دکمه های Google On Alternative برای “بارگیری بیشتر”

اسپلیت می گوید که بهترین راه حل می تواند از سایتی به سایت دیگر متفاوت باشد ، اما چند راهنما وجود دارد که برای همه سایت ها صدق می کند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

اولین مورد این است که Googlebot روی دکمه ها کلیک نمی کند:

“این واقعاً س reallyالی است که از نظر اجرای شما بهتر جواب می دهد ، اما چند راهنما وجود دارد که به طور کلی درست هستند. شماره یک این است که اگر یک دکمه باشد ، و وقتی می گویم “دکمه” به معنای واقعی کلمه یک دکمه است ، نه یک پیوند. اگر این یک دکمه باشد دیگر شانس ندارید. Googlebot روی دکمه ها کلیک نمی کند ، بنابراین ما با آن تعامل نداریم ، بنابراین این بد است. “

دستورالعمل بعدی که برای همه سایت ها درست است بهتر است به جای دکمه ها از پیوندهای ثابت استفاده کنید.

Splitt اضافه می کند که URL پیوند مهم نیست ، به شرطی که منجر به یک صفحه جدید با محتوای منحصر به فرد شود.

“بهترین ایده احتمالاً اجرای این دکمه به عنوان پیوندی است که اساساً مانند”؟ page2 “یا” / 2 ″ “یا هر چیز دیگری باشد. مهم نیست که URL به چه معناست مهم است این است که به یک URL می رود که دسته دیگری از محتوا را نشان می دهد. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

مناسب ترین راه حل برای گوگل این است که اطمینان حاصل کنید هر صفحه از یک سری صفحات محتوای خاص خود را نمایش می دهد.

اگر یک صفحه وب 10 مورد را نمایش می دهد و برای دریافت 10 مورد بعدی باید روی پیوند کلیک شود ، صفحه بعدی باید نمایش داده شود فقط 10 مورد بعدی نباید 10 مورد اولیه و 10 مورد بعدی را تکرار کند.

“من شخصاً استدلال می كنم اگر پیوند صفحه 2 فقط مجموعه ای از 10 مورد موجود در صفحه 2 را نشان دهد بهترین حالت یا ساده ترین كار برای ما خواهد بود ، زیرا این بدان معنی است كه ما قطعاً محتوای منحصر به فردی را می بینیم.

و بسته به میزان محتوای هر یک از این محصولات در لیست ، و همچنین در لیستی که در آنجا صفحه بندی می کنید ، اگر محتوای زیادی داشته باشید که قبلاً در صفحات دیگر دیده ایم و فقط 10 مورد متفاوت است ، ممکن است به پایان برسید ، ممکن است کانونیزه شود چیزی که شما می خواهید نیست. بنابراین داشتن محتوای منحصر به فرد در هر صفحه قطعاً در آنجا یک مزیت است. “

Splitt برخی از نکات SEO JavaScript را ارائه می دهد تا توضیح دهد که چگونه توسعه دهندگان می توانند این روش را به گونه ای اجرا کنند که امکان انتقال روان بین صفحات را برای کاربران فراهم کند.

با استفاده از جاوا اسکریپت ، می توان یک صفحه را به گونه ای نشان داد که محتوای بیشتری را از همان صفحه بارگیری می کند ، در حالی که محتوای آن را از صفحه دیگری بارگیری می کند.

“شما می توانید از JavaScript برای بازنویسی این رفتار برای کاربران استفاده کنید ، بنابراین وقتی آنها روی آن پیوند کلیک می کنند ، مانند پیوندی عمل نمی کند که شما را به جای دیگری می برد. اما در واقع شما رفتار پیوند را بازنویسی می کنید تا فقط 10 مورد بعدی را در صفحه بگنجانید تا اگر این چیزی نیست که می خواهید از آن جلوگیری کنید ، حرکت بین صفحات را نداشته باشید.

من اینگونه آن را پیاده سازی می کنم. آیا این بهترین استراتژی است؟ شاید. این به کاری که می خواهید انجام دهید بستگی دارد و به آنچه در پلتفرمی که با آن کار می کنید امکان پذیر است بستگی دارد. این بحثی است که باید با توسعه دهندگان داشته باشید.

اما به طور کلی ما با دکمه ها ارتباط برقرار نمی کنیم ، بنابراین اگر این تنها چیزی است که دارید پس دیگر شانس ندارید. ما دیگر مطالب را نمی بینیم. داشتن پیوندهای ایستا به صفحات قطعاً یک استراتژی بهتر است. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

بعداً در پاتوق Splitt می گوید Googlebot روی دکمه ها کلیک نمی کند زیرا از نظر مقدار CPU مورد نیاز “گران” است.

س questionال و پاسخ کامل را در فیلم زیر بشنوید:

https://www.youtube.com/watch؟v=bLj-KGwOoL0