گوگل پس از 5 ژوئیه همچنان سایت هایی را که برای موبایل مناسب نیستند ایندکس می کند

تلفن همراه Google Colors

سردرگمی زیادی در مورد این خبر وجود دارد که گوگل پس از 5 ژوئیه فهرست کردن سایت هایی را که به طور کامل از طریق تلفن همراه غیرقابل دسترسی هستند، متوقف می کند. Google سایت‌هایی را فهرست‌بندی می‌کند که سازگار با موبایل نیستند – دوره. اما اگر سایت شما اصلاً روی یک دستگاه تلفن همراه بارگیری نمی شود، فقط دوره بارگذاری نمی شود، گوگل آن را ایندکس نمی کند.

چرا؟ زیرا گوگل به طور کامل به استفاده از عامل کاربری Googlebot Mobile خود روی آورده است و اگر آن عامل کاربر موبایل را که شبیه یک تلفن همراه اندرویدی است مسدود کنید، گوگل به هیچ وجه نمی تواند سایت شما را ببیند و آن را ایندکس نمی کند.

این بدان معنا نیست که اگر رابط تلفن همراه ندارید یا برای موبایل دوست ندارید، گوگل آن را ایندکس نمی کند. گوگل فقط سایت های دسکتاپ را فهرست می کند، با این فرض که سایت روی تلفن همراه بارگیری می شود.

این همان چیزی است که در پوشش اصلی خود گفتم، اما بسیاری از گیجی‌ها را از افرادی می‌بینم که می‌گویند گوگل سایت‌هایی را که سازگار با موبایل نیستند ایندکس نمی‌کند – این به سادگی درست نیست.

گری ایلیز از گوگل دیروز این مطلب را در لینکدین منتشر کرد:

سایت شما همچنان می‌تواند پس از 5 ژوئیه در جستجوی Google نمایه شود، حتی اگر سازگار با موبایل نباشد.

همیشه اینطور بوده است که اگر googlebot به هیچ وجه به سایتی دسترسی نداشته باشد (به عنوان مثال خطای شبکه یا http)، سایت نمی تواند در جستجوی گوگل ایندکس شود. این موضوع ادامه خواهد داشت. تفاوت بعد از 5 ژوئیه این است که سایت باید برای عامل کاربر گوشی های هوشمند googlebot قابل دسترسی باشد. این که سایت موبایل فرندلی باشد یا نه در این مورد بی ربط است، هرچند اگر موبایل فرندلی بود خوب بود.

جان مولر از گوگل این مطلب را دیروز در لینکدین منتشر کرد:

نمایه سازی موبایل با موبایل دوستی ارتباطی ندارد. یک سایت می تواند برای موبایل غیر دوستانه باشد و به خوبی ایندکس شود.

تعداد سایت‌هایی که نمی‌توانند توسط گوشی‌های هوشمند موبایل Googlebot ایندکس شوند بسیار کوچک است (من مطمئن نیستم که از نظر فنی به چه معنی است، آیا این تعداد بسیار کوچک است؟ فقط بسیار کم است. مانند یک عدد بسیار کوچک نه فقط یک فونت کوچک). اگر کنسول جستجو برای سایت شما کار می کند، و اگر بتوانید از Inspect URL برای یکی از صفحات سایت خود استفاده کنید، می توانید به فعالیت هیجان انگیز بعدی بروید! یا! شما می توانید یک روز کاملاً فوق العاده داشته باشید.

تا حدی، من نگرانی‌ها را درک می‌کنم – «دوستانه بودن» موبایل موضوعی است که مردم در دهه گذشته درباره آن زیاد صحبت می‌کردند، بنابراین به راحتی می‌توان فرض کرد که مرتبط است. گفتنی است، ما برای مدت طولانی در مورد نمایه سازی تلفن همراه می نویسیم (حتی عنوان پست به آن اشاره دارد)، … :-). به هر حال! به زودی انجام می شود!

جان همچنین در Reddit اظهار نظر کرد و گفت:

این در مورد موبایل دوستی نیست. وب سایت های قدیمی و مبتنی بر جدول کاملاً خوب هستند. فقط اگر سایت کارهایی مانند مسدود کردن همه کاربران تلفن همراه را با صفحات “شما باید از یک کامپیوتر واقعی استفاده کنید” انجام دهد – و بیایید واقعی باشیم، چند بار در سال های گذشته با آن برخورد کرده اید؟

همچنین یک چیز رتبه بندی نیست – در مورد آن چیزی است که می تواند یا نمی تواند نمایه شود. موبایل دوستی اصلاً نقشی ندارد. من نمی توانم تصور کنم که هیچ سایتی که در 5 سال گذشته ساخته یا به روز شده است تحت تأثیر قرار گیرد. من واقعاً متعجب می شوم اگر کسی در این subreddits سایتی داشته باشد که به آن اهمیت می دهد که در این دسته قرار می گیرد – و اگر چنین است، فقط آن را در یک CMS جدید کپی و جایگذاری کنید و ادامه دهید.

فهمیدم؟

بحث در انجمن در لینکدین.

Source link