گوگل در مورد استفاده از جاوا اسکریپت برای داده های ساختاریافته با Merchant Center هشدار می دهد

گوگل در مورد استفاده از جاوا اسکریپت برای داده های ساختاریافته با Merchant Center هشدار می دهد

در اسناد داده‌های ساختاریافته Google Merchant Center، می‌گوید که باید داده‌های ساخت‌یافته را به منبع HTML اضافه کنید و «پس از بارگیری صفحه با استفاده از جاوا اسکریپت نمی‌توان آن‌ها را تولید کرد». این بدان معنا نیست که اگر گوگل با استفاده از جاوا اسکریپت تولید شود، نمی‌تواند داده‌های ساختار یافته روی صفحه را پردازش کند، بلکه این کار را برای Google دشوارتر می‌کند.

در اینجا یک اسکرین شات از آن خط است:

هشدار داده های ساختاریافته جی ام سی

Jarno van Driel در مورد این موضوع در LinkedIn پست کرد و گفت: “مستندات Google Search Central نحوه افزودن نشانه گذاری داده های ساختاریافته از طریق جاوا اسکریپت را توضیح می دهد، اما اسناد مرکز Merchant Google اشاره می کند که نشانه گذاری نباید پس از بارگیری صفحه اضافه شود.” پرسید کدام یک از اسناد صحیح است؟

رایان لورینگ از گوگل زنگ زد و گفت که از نظر فنی هر دو درست هستند و گوگل باید جمله بندی سند را تنظیم کند. او گفت: “ما در حال تلاش برای یافتن عبارت مناسب برای توضیح این اختلاف هستیم.” او همچنین هشدار داد که «در برابر اجرا و پیاده‌سازی مجدد وب‌سایت‌های خود»، اگر اکنون کار کرد، آن را ترک کنید.

او سپس توضیح می‌دهد که خزنده‌های Google Merchant Center می‌توانند داده‌های ساختاریافته را زمانی که با جاوا اسکریپت تولید می‌شوند پردازش کنند، اما مشکلات کیفیت و ناهماهنگی را در این پیاده‌سازی‌ها مشاهده کرده‌اند، بنابراین توصیه می‌کنند از آن استفاده نکنید.

او نوشت:

این نیست که خزنده GMC هرگز نمی تواند JS را رندر کند، بلکه بیشتر اوقات مشکلات کیفیتی در رندر و اختلاف وجود دارد که سایت ها کارهایی مانند داشتن یک قیمت در بارگذاری HTML خام و سپس به روز رسانی آن با قیمت خطی در رندر انجام می دهند. زمانی که نشانه‌گذاری در بارگذاری صفحه به‌صورت یک‌طرفه بارگیری می‌شود و سپس از طریق JS تغییر می‌کند یا در بالای صفحه نمایش داده می‌شود، مشکل می‌شود.

بنابراین اگر منبع HTML یک چیز را رندر کند و بگوید و سپس جاوا اسکریپت بعداً آن را تغییر دهد، ممکن است در برخی موارد گوگل را گیج کند.

از نظر مستندات، او گفت: “من فکر می کنم نوشتن در GMC ساده تر بود که فقط بگوییم باید در بارگذاری صفحه اصلی باشد و ما اکنون در حال بررسی مجدد آن عبارت هستیم. به طور کلی اگر چنین توانایی را دارید، احتمالاً با همه سیستم‌های ما سازگارتر خواهد بود، اما اینکه بگوییم هرگز نمی‌توانید این کار را انجام دهید، نادرست است.”

چهار سال پیش، گوگل داده های ساختار یافته خود را با استفاده از اسناد جاوا اسکریپت به عنوان یادآوری ارائه کرد.

بحث در انجمن در لینکدین.

Source link