Google Universal Search 2200 در یک دستیار دیجیتال

اشتراک گذاری مراقبت است!

در 1 اکتبر 2019، درباره ادامه به‌روزرسانی پتنت نتایج جستجوی جهانی Google نوشتم. این چهارمین بار بود که آن پتنت خاص به روز می شد. من در مورد آن تحت نام پست نوشتم – نتایج جستجوی جهانی جدید گوگل. منطقی است که ببینیم با یک پتنت جدید در جستجوی جهانی 2200 چه تغییرات جدیدی رخ داده است.

مخترعان ذکر شده در پتنت مانند نسخه اصلی ثبت اختراع هستند و توضیحات مشابه به نظر می رسد. تغییرات مربوط به بخش ادعاهای ثبت اختراع است، که افسران دادستانی در USPRO هنگام تصمیم گیری در مورد اعطای یا رد ادامه اختراع به آن نگاه می کنند.

یک اختراع ادامه دار تاریخ ثبت اختراع یا اختراعاتی را که ادامه می‌یابد فرض می‌کند، با بخش ادعاهایی که فرآیندهای جدیدی را در مواردی که پتنت دیگران را از انجام آن محروم می‌کند، نشان می‌دهد.

بنابراین در حالت ایده آل، ما باید جدیدترین ادعاها و ادعاهای قدیمی را با هم مقایسه کنیم. من به اولین ادعاها از چهار نسخه اول ثبت اختراع رسیده ام. چه زبان یا فرآیندهای خبری در این نسخه پنجم از پتنت وجود دارد؟ این هم نسخه اول:

ثبت اختراع ایالات متحده 11,314,822
اعطا شده: 26 آوریل 2022 – رابط برای جستجوی جهانی
مخترعان: برت اس. تیلور، ماریسا آن مایر، اورکات بویوککتن

خلاصه

یک موتور جستجو ممکن است برای جستجوی کاربر در چندین دسته جستجوی احتمالی جستجو کند. به عنوان مثال، جستجو ممکن است برای اسناد عمومی وب، تصاویر و اسناد خبری انجام شود. موتور جستجو دسته ها را بر اساس پرس و جوی جستجو و سوابق بازگردانده شده برای هر نوع رتبه بندی می کند و نتایج جستجو را بر اساس مرتب سازی به کاربر ارائه می دهد. دسته‌های رتبه‌بندی بالاتر ممکن است برجسته‌تر از دسته‌های با رتبه پایین‌تر ارائه شوند.

در اینجا اولین ادعای این آخرین نسخه از پتنت جستجوی جهانی گوگل است:

آنچه ادعا می شود این است:

1. یک روش پیاده سازی شده توسط کامپیوتر شامل:

 • دریافت یک درخواست جستجو بر اساس تشخیص صدای ورودی کاربر ارسال شده از طریق دستیار دیجیتال
 • با تعیین یک امتیاز مرتبط برای هر دسته خاص از پاسخ‌ها به پرسش جستجو در میان چندین دسته مختلف از پاسخ‌ها به عبارت جستجو، امتیاز مربوط به هر دسته نشان‌دهنده ارتباط پاسخ‌ها با عبارت جستجو است که با دسته خاص مطابقت دارد.
 • در پاسخ به پرس و جوی جستجو، خروجی ارائه می دهد که دسته های مربوطه از پاسخ ها را به پرس و جوی جستجو مشخص می کند، از جمله
 • سازماندهی ارائه خروجی به گونه‌ای که چندین دسته مختلف به ترتیب مشخصی مطابق با امتیازهای مربوطه ارائه شوند که نشان‌دهنده ارتباط هر یک از دسته‌های خاص با عبارت جستجو است.
 • از جمله، در خروجی هر یک از دو یا چند دسته، نتایج جستجوی مربوط به هر یک از دو یا چند دسته مختلف.

همچنین قصد دارم اولین ادعای نسخه قبلی پتنت جستجوی جهانی گوگل را پست کنم تا مقایسه این دو آسانتر شود:

مطالب پیشنهادی  الگوی SEO رایگان استودیوی Google Looker My را سرقت کنید

ادعای اول از آخرین نسخه ادامه یافته حق اختراع جستجوی جهانی گوگل (17 مه 2016) به این صورت است:

1. یک روش پیاده سازی شده توسط کامپیوتر شامل:

 • دریافت درخواست جستجو
 • به دست آوردن داده‌هایی که مجموعه‌های متعددی از منابع را نشان می‌دهند که به جست‌وجو پاسخ می‌دهند، که هر یک از مراحل مختلف منابع به عنوان متناظر با دسته‌بندی متفاوتی از منابع طبقه‌بندی می‌شوند.
 • با تعیین یک امتیاز ارتباط برای هر یک از دسته‌های مختلف، امتیاز مربوط به هر دسته نشان‌دهنده ارتباط مجموعه منابع مربوط به کلاس مربوط به عبارت جستجو است.
 • ارائه یک صفحه نتایج جستجو در پاسخ به درخواست جستجو که نتایج جستجو را برای شناسایی منابع از مجموعه های متعدد منابع، از جمله
 • سازماندهی نتایج جستجو برای نمایش به گونه‌ای که نتایج جستجوی مربوط به دسته‌های مختلف در مناطق مربوطه ارائه شود که مکان‌هایی با توجه به امتیازات مربوط به انواع مختلف تعیین شده است که نشان‌دهنده ارتباط مجموعه‌های جداگانه منابع در مورد جست‌وجو است.
 • از جمله، در مناطق مربوطه ارائه شده برای هر یک از دو یا چند دسته مختلف، نتایج جستجوی مرتبط با دو یا چند دسته مختلف، که در آن دومین تنوع مناسب نتایج جستجوی کمتری دارد.
 • صفحه نتایج جستجو مرتبط‌ترین دسته را بر اساس مرتبط‌ترین دسته‌بندی ارائه می‌دهد.

چه چیزی در Google Universal Search 2200 جدید است؟

1. ادعاهای جدید به «پرس و جوی جستجو بر اساس تشخیص صدای ورودی کاربر ارسال شده از طریق دستیار دیجیتال” این ادعا اولین اشاره به تشخیص صدا یا دستیار دیجیتال است.

2. ادعای قدیمی تر مشخص می کند که تعداد نتایج جستجو نشان داده شده است یک جستجوگر نتایج جستجوی کمتری نسبت به دسته های قبلی نتایج جستجو دارد که ممکن است در بالای آن ظاهر شوند. جدیدترین نسخه ادعاها حاوی نتایج “کمتر” از نتایجی که در بالای آن ظاهر می شود، نیست. چرا این مهم است؟ حق ثبت اختراع نمی گوید، اما به نظر می رسد یک ایده سازماندهی در پشت پتنت در حال حاضر.

مطالب پیشنهادی  آیا می توانم PBN بزرگسالان را در سرویس شما میزبانی کنم؟ ⋆ PBN LTD

3. باز هم، این پتنت انواع مختلف نتایج در SERP ها را در پاسخ به یک پرس و جو فهرست نمی کند. ادعایی از نسخه 2008 حق اختراع به طور خاص در مورد تأثیرات در نتایج جستجوی جهانی به ما گفت: “روش ادعای 1، که در آن دسته بندی اسناد حداقل یکی از یک دسته خبری، یک دسته تصویر یا یک دسته محصول را شامل می شود.” این آخرین باری است که Google انواع مختلفی از نتایج را فهرست کرده است که در نتایج جستجوی جهانی ظاهر می شوند.

5. وجود دارد زبان بیشتر در مورد تشخیص صدا در ادعاها برای جدیدترین نسخه پتنت جستجوی جهانی 2200 گوگل. به ما می گوید که: «11. سیستم ادعای 8، که در آن خروجی ارائه می شود که دسته مربوطه از پاسخ ها را مشخص می کند که شامل ارائه خروجی از طریق یک بلندگو است” می تواند این نتایج جستجو را از طریق یک بلندگو ارائه دهد. بنابراین به نظر می رسد که گوگل در حال به روز رسانی این حق اختراع 2200 نتایج جستجوی جهانی است تا هنگام استفاده به عنوان بخشی از سیستم دستیار دیجیتال مفید باشد.

به نظر می رسد که این با حرکت به سمت جستجوی محاوره ای (Lamba) که گوگل اعلام کرده و نتایج جستجویی که داستان ها و مکالمات هستند و اختراعات دستیار خودکار بیشتری از موتور جستجو مطابقت دارد.

اشتراک گذاری مراقبت است!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور