در اینجا برنامه جدید Google ‘Switch to Android’ برای آیفون ها آمده است

گوگل در حال آماده شدن برای راه اندازی یک راه کاملا جدید برای انتقال از آیفون های اپل به یک دستگاه اندرویدی است. در اینجا اولین نگاه شما به برنامه “Switch to Android” گوگل است که روی آیفون اجرا می شود.

به روز رسانی: برنامه Switch to Android گوگل اکنون از همه دستگاه های اندروید 12 پشتیبانی می کند، نه فقط پیکسل.

وقتی از یک دستگاه اندرویدی به یک دستگاه جدید منتقل می‌شوید، اتصال دو گوشی به یکدیگر آسان است – چه به صورت بی‌سیم یا با کابل USB – تا به‌طور یکپارچه روی همه برنامه‌ها، مخاطبین، پیام‌ها، عکس‌ها و موارد دیگر کپی کنید. در مقابل، کپی کردن داده‌های شما از آیفون به اندروید تقریباً به این سادگی نبوده و شامل پشتیبان‌گیری از داده‌های شما در Google Drive و بازیابی دستی آن‌ها می‌شود. اندروید 12 کارها را کمی آسان‌تر کرد و به شما امکان کپی از مخاطبین، برنامه‌ها و رسانه‌ها را داد، اما فقط از طریق یک اتصال کابل لایتنینگ.

در جهت مخالف، برای بیش از پنج سال، اپل یک برنامه اختصاصی “انتقال به iOS” را برای اندروید ارائه کرده است که تلاش می کند تا حد امکان پیوستن به اکوسیستم اپل را آسان کند. در جولای 2021، گزارش دادیم که گوگل در حال کار بر روی اپلیکیشن خود است تا به مشتریان جدید کمک کند تا گوشی بعدی خود را اندرویدی کنند.

Switch to Android اکنون به‌عنوان یک برنامه فهرست نشده در اپ استور راه‌اندازی شده است – قابلیتی که اپل اخیراً راه‌اندازی کرده است – فقط از طریق پیوند مستقیمی که تیم APK Insight ما قادر به کشف آن بود قابل دسترسی است.

مطالب پیشنهادی  سری کیس های Moment Pixel 7 با پشتیبانی MagSafe راه اندازی شد

با این لینک، ما توانستیم با موفقیت Switch to Android را روی آیفون نصب کنیم و آن را اجرا کنیم. با این حال، در حالی که به نظر می رسد همه چیز در بخش iOS آماده است، فرآیند راه اندازی و بازیابی اندروید هنوز برای در دسترس بودن برنامه Switch to Android آماده نشده است.

در صفحه اول، برنامه توضیح می‌دهد که دقیقاً چه چیزی را می‌تواند از آیفون شما در تلفن اندروید جدید شما کپی کند، از جمله «عکس‌ها، فیلم‌ها، مخاطبین و موارد دیگر».

مرحله بعدی از شما می خواهد که یک کد QR را اسکن کنید که باید در طول فرآیند راه اندازی و بازیابی در تلفن Android شما نشان داده شود. متأسفانه، ما نتوانستیم به این جریان راه‌اندازی دسترسی پیدا کنیم، اما اصل اصلی این است که تلفن اندرویدی جدید شما یک نقطه اتصال ایجاد می‌کند که آیفون شما به آن متصل می‌شود. پس از اتصال، اکثر داده های مهم شما به صورت بی سیم منتقل می شوند.

به لطف اسکرین شات های موجود در فهرست اپ استور، می توانیم پیش نمایشی از نحوه عملکرد این مرحله را مشاهده کنیم. در آن‌ها، کلیدهای «مخاطبین»، «رویدادهای تقویم»، «عکس‌ها» و «ویدیوها» را می‌بینیم. در زیر این ضامن‌ها، یک سلب مسئولیت وجود دارد که فقط عکس‌ها و ویدیوهایی که به صورت محلی در آیفون شما ذخیره شده‌اند در اندروید جدید شما کپی می‌شوند و رسانه‌های iCloud شما بعداً مدیریت می‌شوند.

پس از تکمیل کپی، به شما یادآوری می‌شود که iMessage را غیرفعال کنید تا مطمئن شوید که پیام‌های دوستانتان که هنوز آیفون دارند، به جای ناپدید شدن در فضای خالی iMessage، واقعاً از طریق پیامک ارسال می‌شوند. مرحله آخر فرآیند تغییر به اندروید درخواست انتقال داده های iCloud خود به Google Drive / Google Photos است. دکمه «شروع درخواست» به سادگی سافاری را به صفحه پشتیبانی iCloud راه‌اندازی می‌کند، جایی که می‌توانید «درخواست انتقال یک نسخه از داده‌های خود» را انجام دهید.

مطالب پیشنهادی  Chrome 103 در iPhone: طراحی مجدد منو، مرور ایمن بیشتر

به روز رسانی 4/19: در بیانیه ای که به TechCrunchگوگل گفته است که شروع به در دسترس قرار دادن Switch to Android برای دارندگان آیفون کرده است و به تدریج این برنامه را در اپ استور به صورت عمومی در دسترس قرار می دهد. در ضمن، این اپلیکیشن از طریق لینک مستقیم در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

گوگل به ما می‌گوید دوشنبه عصر حوالی ساعت 6 بعد از ظهر PT، برنامه Switch to Android در دسترس عموم قرار گرفت. این شرکت می گوید انتظار دارد این فرآیند تا پایان روز سه شنبه 19 آوریل به 10 درصد از کاربران و طی دو هفته آینده به 100 درصد از کاربران برسد.

البته، Switch to Android به خودی خود کار نمی‌کند، و به تغییراتی در فرآیند راه‌اندازی اندروید نیاز دارد که احتمالاً اکنون نیز در حال انتشار هستند.


به روز رسانی 4/28: گوگل با شروع یک توییت جدید، اکنون به طور فعال برنامه Switch to Android خود را برای مشتریان بالقوه پیکسل و همچنین از طریق یک صفحه فرود جدید در وب سایت اندروید تبلیغ می کند. با همه نشانه ها، اکنون باید به طور کامل امکان کپی کردن تعداد زیادی از داده ها از آیفون قدیمی خود به یک تلفن اندرویدی جدید، چه به صورت بی سیم یا با کابل، وجود داشته باشد. به طور خاص، می توانید موارد زیر را کپی کنید:

  • مخاطب
  • عکس های محلی ذخیره شده
  • پیام SMS/MMS/iMessage و سابقه رسانه
  • پیام واتساپ و سابقه رسانه
  • برنامه های رایگان که در فروشگاه Play نیز موجود هستند
  • کاغذ دیواری سفارشی
  • موسیقی بدون DRM
  • گزارش تماس
  • آلارم ها
  • برخی از تنظیمات دستگاه
مطالب پیشنهادی  نکات گوگل برای افزایش اعتبار و اعتماد کسب و کار شما

به روز رسانی 6/29: پس از اینکه در ابتدا فقط Switch to Android را برای خریداران احتمالی پیکسل بازاریابی کرد، Google اکنون به برنامه اجازه می‌دهد تا داده‌ها را از iPhone به هر دستگاهی در Android 12 یا جدیدتر منتقل کند. این حتی شامل دستگاه‌هایی با قیمت مقرون به صرفه می‌شود که با نسخه Android 12 Go ساخته شده‌اند.


روی هم رفته، سوئیچ به اندروید یک تجربه بسیار ساده و لذت بخش است که به راحتی می توانید باغ دیواری اکوسیستم آیفون را پشت سر بگذارید. در حال حاضر مشخص نیست که گوگل چه زمانی قصد دارد تا به طور گسترده ای Switch به Android را راه اندازی کند، اما با توجه به مدت زمانی که اپلیکیشن “Move to iOS” خود اپل در پلی استور وجود داشته است، جایگزین گوگل در حال حاضر سال ها دیرتر از آنچه که باید وارد می شود.

دیلان راسل به این مقاله کمک کرد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور