کمک هزینه 150 هزار دلاری Google از آموزش STEM لاتین پشتیبانی می کند

روزی که دعوتنامه را برای تبدیل شدن به یک مربی Technolochicas دریافت کردم، زندگی من تغییر کرد. Technolochicas برنامه‌ای از بنیاد Televisa است و زنان جوان لاتین را از سنین 11 تا 15 سال تشویق می‌کند تا در رشته‌های علوم کامپیوتر مدارج و مشاغل خود را دنبال کنند. به عنوان یک دانشجوی جدید در دانشگاه ملی AutoÌnoma de MeÌxico، Technolochicas با من تماس گرفت تا ببیند آیا من علاقه مند به کمک به آموزش دختران جوان در سراسر مکزیک در مفاهیم پایه علوم کامپیوتر هستم یا خیر. من این چالش را پذیرفتم – مشتاق هستم که نسل بعدی زنان لاتین را برای دنبال کردن حرفه‌ای در فناوری، مانند من، پس بدهم و الهام بخشم.

از زمان راه اندازی دو سال پیش، Technolochicas به بیش از 19410 دختر در مکزیک دسترسی پیدا کرده است و تا به امروز بیش از 1000 توسعه دهنده جوان فارغ التحصیل شده است. و تأثیر این برنامه اکنون در ایالات متحده گسترش خواهد یافت. کمک هزینه 150000 دلاری از سوی ابتکار Grow with Google به Technolochicas این امکان را می دهد که از پاییز امسال 1000 دختر لاتین دیگر را در هیوستون، لس آنجلس و شیکاگو آموزش دهد.

Technolochicas نشان دهنده یک تغییر قوی در جامعه است که تأثیر مثبتی بر هزاران جوان لاتین در سراسر کشور و اکنون در جهان دارد. به دانش‌آموزان ابزارهایی برای طراحی پروژه‌هایی ارائه می‌شود که از خلاقیت جوانان، متمرکز بر موضوعاتی مانند توسعه وب، طراحی اپلیکیشن، رباتیک و هوش مصنوعی است. آنها همچنین زنان بسیاری را در مشاغل STEM می بینند و از آنها یاد می گیرند تا بتوانند خود را در این نقش ها نیز تجسم کنند.

همانطور که می بینم این برنامه چگونه زندگی دخترانی را که با آنها کار می کنم تغییر می دهد، شرکت در این برنامه زندگی من را نیز تغییر داده است. یکی از بزرگترین علایقم را کشف کردم: تدریس. به عنوان یک مربی، من این فرصت را داشته ام که با بسیاری از دختران جوان ارتباط برقرار کنم و به آنها انگیزه بدهم تا شغل مورد نظر خود را انتخاب کنند و به یادگیرندگان مادام العمر تبدیل شوند. فراتر از آموزش، من همچنین می‌توانم محیطی امن ایجاد کنم که در آن شبکه‌های قدرتمندی بین زنان ایجاد شود تا الهام‌بخش، انگیزه و متحد کردن نسل بعدی لاتین‌ها در فناوری باشد.

این برنامه ما را فراتر از تبادل اطلاعات در مورد موضوعات علوم کامپیوتر متصل کرده است – ما را به هدف بزرگتری برای افزایش نمایندگی زنان لاتین در فناوری متصل کرده است. با کمک Google، ما در حال پر کردن شکاف به سوی آینده ای روشن تر و فراگیرتر – یک خط کد در یک زمان هستیم.