دور دوم با پاسخ گوگل آغاز می شود

این حماسه در این هفته ادامه دارد، زیرا گوگل تنها چند ماه پس از یک حکم تاسف بار که منجر به برنده شدن Sonos شد و گوگل را مجبور کرد تا ویژگی های بسیاری از محصولات خود را غیرفعال یا قطع کند، شکایت جدیدی علیه Sonos تنظیم کرده است.

شکایت جدید Sonos گوگل شناسایی کلمه کلیدی را هدف قرار می دهد

گوگل تایید کرد آستانه امروز که دو شکایت جدید علیه Sonos تنظیم کرده است که ادعا می کند این شرکت بلندگوها حق ثبت اختراع گوگل برای بلندگوهای هوشمند و فناوری کنترل صدا را نقض می کند. هفت اختراع در اینجا مورد سوال قرار می گیرند و بخش عمده ای از آنچه گوگل دنبال آن است مربوط به تشخیص کلمه کلیدی است.

یکی از دو دعوی قضایی پس از شناسایی کلید واژه عمومی و پشتیبانی از شارژ بی سیم است. Sonos در طی سال‌ها از Google Assistant و Amazon Alexa در محصولات خود و همچنین از دستیار صوتی خود در ماه‌های اخیر پشتیبانی کرده است. این برند همچنین از شارژ بی‌سیم در بلندگوی Sonos Roam پشتیبانی می‌کند که شامل پشتیبانی Google Assistant نیز می‌شود.

دعوای دیگر پس از تشخیص کلمه کلیدی زمانی که چندین بلندگوی هوشمند در یک گروه وجود دارد و اینکه چگونه گروه تعیین می کند که کدام بلندگو باید به فرمان کاربر پاسخ دهد ادامه می یابد.

در بیانیه‌ای، گوگل توضیح می‌دهد که این شکایت‌ها علیه Sonos برای «دفاع از فناوری ما و به چالش کشیدن نقض آشکار و مداوم سونوس از پتنت‌های ما» تشکیل شده است، که تا حدودی منعکس‌کننده احساسات Sonos در زمانی است که شرکت بلندگو در ابتدا به دنبال گوگل بود. سخنگوی گوگل همچنین اشاره می کند که Sonos “یک کمپین تهاجمی و گمراه کننده را علیه [Google’s] محصولات، به هزینه مشتریان مشترک ما.”

این دو شکایت توسط گوگل علیه Sonos در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا تنظیم شده است، اما این شرکت قصد دارد در روزهای آینده به کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده شکایت کند که به دنبال اعمال ممنوعیت واردات است. محصولات Sonos – Sonos همین کار را برای بلندگوهای Google، دستگاه‌های تلویزیونی و حتی تلفن‌های هوشمند پیکسل انجام داد.

پیروزی Sonos منجر به شکست گوگل محصولات خود شد

پیش از این، Sonos در اوایل سال جاری در یکی از شکایت های خود علیه گوگل پیروز شد. کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده (ITC) حکم داد که گوگل حق اختراع Sonos را نقض کرده است، اما تغییراتی را از جانب Google برای جلوگیری از ممنوعیت واردات به شرکت اجازه داد.

در نتیجه، گوگل موکول شد یا به Sonos پرداخت کند، که آن را رد کرد، یا تا حدی محصولات خود را شکست. پس از گذشت چندین ماه، اکنون که گرد و غبار فروکش کرده است، کاربران همچنان به طور منظم اثرات از دست دادن محصولات گوگل را مشاهده می کنند. چند مثال عبارتند از:

اطلاعات بیشتر در گوگل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: