چگونه یک ردیاب عادت Google Sheets ایجاد کنیم

تغییر سخت است، به همین دلیل است که تقسیم اهداف به وظایف کوچکتر و قابل مدیریت می تواند یک استراتژی عالی باشد. یکی از راه‌های مسئول نگه داشتن خود در زمانی که سعی می‌کنید عادت‌های جدیدی ایجاد کنید، استفاده از یک ردیاب عادت است، بنابراین می‌توانید به صورت بصری هر چیزی را که می‌خواهید روی آن کار کنید، اندازه‌گیری کنید. به آن مانند فهرستی شخصی از وظایف یا رفتارهایی فکر کنید که می خواهید در آنها بهتر شوید یا به سادگی انجام دهید.

می‌توانید بدون نیاز به دانستن یک فرمول، به راحتی یک ردیاب عادت در Google Sheets ایجاد کنید. یا می توانید استفاده کنید کمکم کن سازماندهی کنم در Duet AI برای ایجاد یک جدول فوراً – به سادگی یک پیام کوتاه در مورد آنچه می خواهید به دست آورید بنویسید و Sheets ردیاب را برای شما ایجاد می کند. هر طور که ردیاب عادت خود را ایجاد کنید، می توانید با استفاده از تراشه های هوشمند آن را برای خود مفیدتر کنید. در اینجا چند راه وجود دارد که تراشه های هوشمند می توانند به ارتقای سطح ردیابی شما کمک کنند.

1. تاریخ ها و رویدادها را اضافه کنید

یک راه آسان برای افزودن خودکار تاریخ ها و روزهای هفته، استفاده از تراشه هوشمند خرما است. چه از ستون‌ها یا ردیف‌ها برای محدوده زمانی خود استفاده کنید، می‌توانید به سادگی «@date» را در اولین سلول نقطه عطف تایپ کنید و تاریخ را انتخاب کنید. همچنین می توانید «@tuesday» را تایپ کنید و گزینه هایی برای سه شنبه های آینده دریافت خواهید کرد.

مطالب پیشنهادی  Google.org 10 میلیون دلار کمک مالی برای آموزش روباتیک و هوش مصنوعی اعلام می کند

هنگامی که روز شروع خود را اضافه کردید، کاربرگ‌نگار می‌تواند به‌طور خودکار تاریخ‌ها و روزهای هفته را اضافه کند. روی گوشه سمت راست پایین سلول روز شروع کلیک کنید تا یک نقطه کوچک ظاهر شود. سپس مکان نما را به مقدار سلول مورد نظر خود بکشید. من برای شروع تاریخ های یک ماهه را پیشنهاد می کنم. می توانید این کار را برای روزهای هفته نیز تکرار کنید.

در کاربرگ‌نگار می‌توانید از تراشه هوشمند رویدادهای تقویم نیز برای اضافه کردن رویدادها مستقیماً از تقویم Google خود استفاده کنید. اگر یکی از عادت‌هایی که می‌خواهید دنبال کنید خواندن یا مدیتیشن است و یادآوری‌ها یا زمانی را در برنامه خود برای انجام این کارها اضافه کرده‌اید، می‌توانید با زدن «@» یک ردیف یا ستون را به این رویدادها اختصاص دهید. سلول صحیح و پیمایش تا زمانی که رویداد را ببینید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور