Google Search Now از برچسب زدن تصاویر تولید شده یا دستکاری شده توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می کند

Google Search Central اسناد خود را به‌روزرسانی کرد تا نشان‌دهنده پشتیبانی از برچسب‌گذاری تصاویری باشد که با هوش مصنوعی گسترش یافته یا دستکاری شده‌اند. گوگل همچنین بی سر و صدا ابرداده «تولید شده با هوش مصنوعی» را از وضعیت بتا حذف کرد، که نشان می دهد برچسب «AI Generated» اکنون به طور کامل در جستجو پشتیبانی می شود.

فراداده عکس IPTC

شورای بین المللی ارتباطات مطبوعاتی (IPTC) یک نهاد استانداردسازی است که در میان سایر موارد استانداردهایی را برای فراداده عکس ایجاد می کند. فراداده عکس به عکس اجازه می دهد تا با اطلاعات مربوط به عکس برچسب گذاری شود، مانند اطلاعات مربوط به حق چاپ، مجوز و توضیحات تصویر.

اگرچه این استانداردها توسط یک سازمان استاندارد مطبوعاتی بین‌المللی ساخته شده‌اند، استانداردهای متا داده‌ای که آنها تنظیم می‌کنند توسط Google Images در زمینه‌ای خارج از Google News استفاده می‌شوند. ابرداده به Google Images اجازه می دهد تا اطلاعات بیشتری را در مورد تصویر نشان دهد.

اسناد Google موارد استفاده و مزایای فراداده را توضیح می دهد:

«وقتی متادیتای تصویر را مشخص می‌کنید، Google Images می‌تواند جزئیات بیشتری در مورد تصویر نشان دهد، مانند اینکه سازنده چه کسی است، مردم چگونه می‌توانند از یک تصویر استفاده کنند و اطلاعات اعتباری. به عنوان مثال، ارائه اطلاعات مجوز می‌تواند تصویر را واجد شرایط نشان قابل مجوز کند، که پیوندی به مجوز و جزئیات بیشتری در مورد نحوه استفاده شخصی از تصویر ارائه می‌دهد.”

فراداده دستکاری تصویر با هوش مصنوعی

گوگل بی سر و صدا استانداردهای ابرداده مربوط به تصاویری را که با الگوریتم‌های هوش مصنوعی دستکاری شده‌اند، که معمولاً برای دستکاری تصاویر، مانند شبکه‌های عصبی کانولوشنال (CNN) و شبکه‌های متخاصم مولد (GAN) استفاده می‌شوند، اتخاذ کرد.

دو شکل از دستکاری تصویر هوش مصنوعی وجود دارد که توسط ابرداده جدید پوشش داده شده است:

در حال نقاشی

Inpainting عموماً به عنوان تقویت یک تصویر به منظور بازیابی یا بازسازی آن، برای پر کردن قسمت های از دست رفته تصور می شود. اما inpainting نیز هر گونه دستکاری الگوریتمی است که به یک تصویر اضافه می کند.

نقاشی پیشی

Outpainting فرآیند الگوریتم افزودن به یک تصویر، گسترش آن به خارج از مرزهای عکس اصلی، افزودن بیشتر به آن نسبت به آنچه در تصویر اصلی بود، است.

Google اکنون از برچسب‌گذاری تصاویری که به هر دو روش دستکاری شده‌اند، با خاصیت ابرداده جدیدی از نوع منبع دیجیتال که compositeWithTrainedAlgorithmicMedia نام دارد، پشتیبانی می‌کند.

compositeWithTrainedAlgorithmic Media

در حالی که ویژگی جدید شبیه داده های ساخت یافته به نظر می رسد، داده های ساختار یافته Schema نیست. این ابرداده است که در یک تصویر دیجیتال جاسازی شده است.

این چیزی است که به اسناد گوگل اضافه شده است:

«نوع منبع دیجیتال

compositeWithTrainedAlgorithmicMedia: تصویر ترکیبی از رسانه های الگوریتمی آموزش دیده با برخی رسانه های دیگر، مانند عملیات inpainting یا outpainting است.

برچسب برای “AI Generated” – الگوریتمی Metadata Media

گوگل همچنین وضعیت بتا مشخصات فراداده algorithmicMedia را لغو کرد، به این معنی که تصاویری که با هوش مصنوعی ایجاد می‌شوند اکنون می‌توانند به عنوان AI Genered برچسب‌گذاری شوند، اگر فراداده algorithmicMedia در یک تصویر تعبیه شده باشد.

این اسناد قبل از تغییر است:

algorithmicMedia: تصویر صرفاً توسط الگوریتمی ایجاد شده است که بر اساس داده‌های آموزشی نمونه‌گیری نشده است (به عنوان مثال، تصویری که توسط نرم‌افزار با استفاده از فرمول ریاضی ایجاد شده است).

بتا: در حال حاضر، این ویژگی در نسخه بتا است و فقط برای فراداده عکس IPTC در دسترس است. افزودن این ویژگی باعث می‌شود تصویر شما برای نمایش با برچسب تولید شده توسط هوش مصنوعی واجد شرایط باشد، اما ممکن است بلافاصله برچسب را در Google Images نبینید، زیرا ما هنوز به طور فعال در حال توسعه آن هستیم.

تغییر در مستندات حذف کل پاراگراف دوم برای حذف هرگونه اشاره به وضعیت بتا بود. عجیب است که این تغییر در تغییرات Google منعکس نشده است.

گزارش تغییرات اسناد جستجوی مرکزی گوگل اشاره کرد:

“پشتیبانی از نوع منبع دیجیتال IPTC جدید
چه چیزی: CompositeWithTrainedAlgorithmicMedia به اسناد فراداده عکس IPTC اضافه شد.

چرا: گوگل اکنون می تواند CompositeWithTrainedAlgorithmicMedia IPTC NewsCode را استخراج کند.

اسناد به روز شده گوگل را بخوانید:

فراداده تصویر در Google Images

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Roman Samborskyi

Source link