نمایه سازی جستجوی گوگل برای بسیاری از سایت ها دچار اختلال شد

گوگل تایید کرده است که مشکل نمایه سازی در جستجوی جستجو وجود دارد که باعث شده بسیاری از وب سایت ها مقالات و صفحات جدید خود را در چند ساعت گذشته از دید عموم دور نگه دارند.

تایید شده در توییترگوگل می گوید که جستجو در چند ساعت گذشته یا “تعداد زیادی از سایت ها” را ایندکس نمی کند یا بسیار آهسته ایندکس می کند. میزگرد موتورهای جستجو اولین بار در اوایل صبح امروز در مورد قطعی گزارش شد، به نظر می رسد مشکل از حدود ساعت 7 صبح امروز صبح به وقت شرقی شروع شده است.

این مشکل تقریباً همه وب‌سایت‌ها را در سراسر وب تحت تأثیر قرار می‌دهد و صفحات تازه منتشر شده در جستجوی Google به موقع نمایش داده نمی‌شوند. سازمان‌های خبری به‌ویژه از این مشکل آسیب دیده‌اند، زیرا از نمایش مقالات خبری هم در جستجو و هم در Google News جلوگیری می‌کند.

برخی از سایت‌های اصلی که توانستیم به سرعت ببینیم که در یک ساعت گذشته هیچ صفحه/مقاله جدیدی را نشان نمی‌دهند شامل می‌شوند مجله نیویورک تایمز، آستانه، و شبکه سایت های ما (9to5Mac، Electrek، 9to5Toys، و غیره) نیز ظاهر نمی شوند. اگر یک وب‌مستر هستید، می‌توانید با رفتن به جستجوی Google، تایپ کردن «site:—.com» و فیلتر کردن نتایج ساعت گذشته یا استفاده از «کنسول جستجو»، سایت‌های خود را بررسی کنید.

به نظر می رسد که این ممکن است مربوط به یک قطع بزرگتر در گوگل باشد. در طی چند ساعت گذشته، ما همچنین متوجه شدیم که Google Weather با قطعی جزئی در Android و Google Assistant مواجه شده است و به نظر می‌رسد که گزارش AdSense گوگل امروز صبح نیز با تاخیر مواجه شده است.

مطالب پیشنهادی  شارژر 30 واتی USB-C گوگل به 20 دلار به علاوه بیشتر کاهش می یابد

اگر مشکلات مشابهی را در محصولات Google مشاهده می‌کنید، نظر خود را در زیر بنویسید.

هیچ جدول زمانی مشخصی در مورد اینکه چه زمانی ممکن است این مشکل برطرف شود وجود ندارد، اما گوگل وعده به‌روزرسانی را «در عرض 12 ساعت» می‌دهد. قابل ذکر است، مشکلات مربوط به نمایه سازی در جستجوی Google نسبتاً رایج است، با چند قطعی مشابه در چند سال گذشته. با این حال، خاموشی امروز به‌طور خاص گسترده به نظر می‌رسد.

بیشتر در گوگل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور