Google Search و Discover دیگر سایت‌ها را به صورت تمام صفحه باز نمی‌کنند

در یک تغییر عجیب، برنامه جستجوی Google و Discover در Android دیگر سایت ها را به صورت تمام صفحه باز نمی کند، بلکه از یک برگه استفاده می کند.

هنگام باز کردن یک نتیجه جستجو یا مقاله Discover (هم فید برنامه Google و هم در سمت چپ Discover)، وب‌سایت‌ها اکنون در برگه‌ای باز می‌شوند که تکه‌ای از پس‌زمینه فعلی را نشان می‌دهد.

وقتی در جستجو هستید، اگر روی اولین نتیجه ضربه بزنید یا روی فیلدی که عبارت جستجوی خود را به عنوان پس‌زمینه دارد، نشان‌واره Google را دریافت می‌کنید. این ممکن است راه Google برای حفظ زمینه ناوبری و یادآوری به مردم باشد که نتایج بیشتری وجود دارد.

در همین حال، این صفحه وب همچنان یک برگه سفارشی کروم است و Google به شما یادآوری می‌کند که تا زمانی که صفحه به طور کامل بارگیری شود، در بالای صفحه «Chrome را اجرا می‌کند». شما همچنان دکمه بستن را در سمت چپ دریافت می‌کنید، در حالی که اشتراک‌گذاری، ذخیره، و منوی سرریز همه چیز را کامل می‌کند. یک زبانه کششی در بالا وجود دارد که به شما امکان می‌دهد برای رد کردن، انگشت خود را به پایین بکشید، در حالی که حرکت در جهت مخالف صفحه را گسترش می‌دهد تا پس‌زمینه پنهان شود.

از نظر قابلیت استفاده، مقداری فضای عمودی را از دست می‌دهید، اما بر تجربه خواندن تأثیرگذار نیست. در همین حال، Google Search/Discover درباره مواردی که در یک برگه باز می شود و چه چیزی تمام صفحه می شود هوشمندانه عمل می کند. به عنوان مثال، یک ویدیوی ESPN به طور خودکار با رفتار قبلی برای تجربه بهتر مشاهده باز می شود.

ما با این تغییر در تعداد انگشت شماری از تلفن‌های پیکسل که دارای برنامه Google 13.37 هستند، که در حال حاضر در نسخه بتا است، مواجه هستیم. مشخص نیست که این تغییر چقدر گسترده شده است یا اینکه آیا این فقط یک تست A/B است.

با تشکر RKBDI!

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: