گزارش پیوندهای کنسول جستجوی Google پیوندهای کمتری را نشان می دهد؟

لینک های گوگل

گزارش‌های متعددی از سئوکاران می‌شنوم مبنی بر اینکه گزارش پیوند در کنسول جستجوی گوگل لینک‌های بسیار کمتری را نسبت به یک ماه قبل نشان می‌دهد. من مطمئن نیستم که آیا این روی تمام سئو تأثیر می گذارد یا خیر، اما تعدادی از سئوکاران از این موضوع شکایت دارند.

اولین باری که به من اطلاع داد Leonard Brahm @LeonardBrahm است و سپس شکایاتی را در WebmasterWorld و Google Webmaster Help Forum مشاهده کردم. لئونارد شاهد کاهش 30 درصدی تعداد پیوندهای گزارش شده برای یکی از سایت هایی بود که به آن دسترسی دارد.

در اینجا به برخی از شکایات دیگر اشاره می کنیم:

آیا کسی متوجه کاهش شدید تعداد بک لینک خارجی از دامنه های واقعی و با DA بالا در GSC شده است؟ گوگل بیش از 1000 لینک را در یک عکس حذف کرد و لینک های سایت crap .id (که من در فایل Disavow خود مسدود کرده ام) دست نخورده باقی ماند و در عوض لینک ها را از سایت های بسیار با کیفیت / دارای اعتبار دامنه بالا حذف کرد.

آیا گوگل اکنون لینک های معتبر را حذف می کند یا دیگر محتوا را ایندکس نمی کند، بنابراین لینک ها در حال حذف شدن هستند؟ آیا ممکن است زمانی که گوگل صفحه را در مجموعه داده های هوش مصنوعی خود قرار می دهد، دیگر قصد ندارد صفحه را در فهرست زنده نگه دارد؟

اتفاقا من هم با لینک ها متوجه شده ام. علاوه بر این، صفحات در فهرست همچنان به ریزش خود ادامه می دهند، اکنون 20000 URL وجود دارد که طبق کنسول جستجو ایندکس نشده اند.

همین الان بررسی کردم و کل بک لینک های امروز من 60% کاهش پیدا کرده است.

ماه های قبل ثابت بود

در کنسول جستجوی گوگل همه پیوندهای خارجی به صفحه اصلی من ناپدید شده اند. من 483 لینک به صفحه اصلی داشتم و هفته ای یک بار چک می کنم. من بررسی کردم و سایت/صفحه ایندکس شده است، همچنان رتبه بندی می شود، هیچ جریمه ای وجود ندارد، به نظر می رسد تغییر مسیر درست کار می کند و من در پیشوند سمت راست سایت برای گزارش هستم. چه چیزی باعث این می شود؟ آیا باید نگران باشم که رتبه ام پایین بیاید و خطای فنی در سایت باشد یا پنالتی در راه باشد؟

آخرین باری که من در مورد افت لینک در کنسول جستجوی گوگل گزارش دادم ژوئن سال 2023 بود که در نهایت گوگل یک اشکال را در گزارش پیوند تایید کرد.

این چیزی است که اکنون می بینم (لینک های بیشتری نسبت به آن زمان، اما یک اشکال وجود دارد):

لینک های کنسول جستجوی گوگل

در اینجا یک اسکرین شات از ژوئن 2023 است که 215000 پیوند را نشان می دهد:

گزارش Google Links 2023

در اینجا یک اسکرین شات از جولای 2022 است که 550000 پیوند را نشان می دهد:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

اکتبر 2019 با 1.2 میلیون پیوند:

کاهش تعداد پیوندهای Gsc

آگوست 2018 در 2.5 میلیون پیوند:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

آیا متوجه کاهش لینک ها در این گزارش شده اید؟

بحث در انجمن در WebmasterWorld و Google Webmaster Help Forum.

Source link