Google Search Central به طور خلاقانه خطاهای رایج وب را روشن می کند

یک مقاله خلاقانه وبلاگ Google Search Central ممکن است رمز و راز تأثیر خطاهای رایج وب را برای بازدیدکنندگان وب سایت برطرف کند.

گری ایلیس، تحلیلگر گوگل، دلایل انواع مختلف خطاهای وب گزارش شده در کنسول جستجوی گوگل (GSC) را به صورت واقعی و مجازی تشریح کرد.

روزی روزگاری

Illyes از یک قالب کتاب داستان سرگرم کننده با تصاویر کارتونی برای توضیح چهار نوع خطا در تفاوت با قالب معمول وبلاگ Search Central استفاده کرد.

Illyes با استفاده از مقصد یک کتابخانه قلعه، قصد داشت ابهام زدایی کند که چگونه هر خطای رایج وب بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد.

همه چیز با رویای ساختن یک کتابخانه قلعه شروع می شود.

این داستان تاکید می‌کند که همانطور که موانع می‌توانند سفر بازدیدکنندگان به قلعه را مختل کنند، انواع مختلف خطاها در دسترسی به وب‌سایت و رتبه‌بندی موتورهای جستجو برای بازدیدکنندگان شما اختلال ایجاد می‌کنند.

خطاهای DNS ستاره نشان دهنده مسیرهای قدیمی است

در فصل اول، خطاهای DNS مسیرها یا نقشه‌های منسوخ شده‌ای را نشان می‌دهند که چیدمان فعلی قلعه شما را منعکس نمی‌کنند.

این می‌تواند بازدیدکنندگان شما را به مسیر اشتباه هدایت کند یا آنها را در دیوارهای قلعه گم کند و نتوانند کتابخانه را پیدا کنند.

در دنیای واقعی، این موارد زمانی اتفاق می‌افتد که یک سرور DNS مکان وب‌سایت مناسبی را نداشته باشد.

بسته به میزان شناختی که از سرور خود دارید، می توانید این مشکل را به طور مستقل مدیریت کنید یا با ارائه دهنده DNS/رجیسترار دامنه خود کار کنید.

مطالب پیشنهادی  ارائه اطلاعات بهتر محصول برای خریداران | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

این به این خلاصه می شود که آیا می توانید یک نقشه قابل اعتماد برای بازدیدکنندگان برای یافتن قلعه ترسیم کنید یا این کار برای یک نقشه ساز حرفه ای مناسب است.

خطاهای شبکه به موانعی در تلاش بازدیدکنندگان تبدیل می شوند

فصل بعدی خطاهای شبکه را به عنوان موانعی در سفر بازدیدکننده نشان می دهد. تصور کنید که آنها به قلعه برسند، فقط می بینند که پل متحرک از روی یک خندق خائنانه پر از موجودات هیولا فرود نمی آید.

در دنیای واقعی، خطاهای شبکه معمولاً به دلیل تنظیمات فایروال یا خراب شدن روتر بین مشتری و سرور رخ می دهد.

مالک وب‌سایت باید مؤلفه مسدودکننده را در نزدیکی سرور یا در انتهای شبکه تحویل محتوا (CDN) شناسایی کند تا از این مانع برای بازدیدکنندگان عبور کند.

مانند ایجاد یک نقشه قابل اعتماد، این ممکن است کاری باشد که به بهترین وجه توسط CDN یا سرویس میزبانی مدیریت وب سایت انجام شود.

خطاهای سرور به گنجینه کتابخانه آسیب می زند

هنگامی که بازدیدکننده به کتابخانه قلعه برسد، چه چیزی پیدا خواهد کرد؟

خطاهای سرور نماد کتابخانه ای است که آسیب قابل توجهی از آب یا آتش دیده است. در دنیای واقعی، این مشکلات در سرویس وب سایت است.

صاحبان وب سایت باید هنگام بروز خطاهای سرور، مدیر سرور یا ارائه دهنده هاست را امتحان کنند. تا زمانی که این مشکل حل نشود، بازدیدکنندگان بیشتری ممکن است قلعه را دست خالی ترک کنند.

خطاهای مشتری اطلاعات غیرقابل دسترسی را نشان می دهد

فصل آخر به خطاهای مشتری مانند 404s و Soft 404 می پردازد و آنها را به عنوان درخواست های اشتباه بازدیدکنندگان نشان می دهد.

مطالب پیشنهادی  والپیپرهای جدید پیکسل روز بومی را جشن می گیرند

اشتباه نمی کنند به این معنا که بازدید کننده اشتباه کرده است. اما این قابل مقایسه با کسی است که به کتابخانه می رود تا بفهمد کتاب مورد نظرش چک شده یا احتمالاً در قفسه اشتباهی قرار گرفته است. در هر صورت، برای آنها در دسترس نیست.

در اینجا، صاحبان وب سایت می توانند با تغییر مسیر URL به کاربران کمک کنند. در نهایت، بازدیدکنندگان ممکن است از کتابخانه دیگری که در آن کتاب مورد نظر به راحتی در دسترس است، بازدید کنند.

حماسه ادامه دارد

این پست با دعوت از سؤالات و نظرات بیشتر از خوانندگان، هدایت آنها به حساب X Google Search Central، انجمن‌های انجمن و مستندات برای گفتگوهای عمیق تر در مورد خطاهای وب به پایان رسید.

درک این خطاها و نحوه تأثیر آنها بر رتبه بندی جستجوی Google می تواند عمیقاً بر روی دید و دسترسی یک وب سایت تأثیر بگذارد، عواملی که برای موفقیت آنلاین بسیار مهم هستند.

یافتن راه حل برای خطاهای گزارش شده توسط GSC می تواند عبور سریع و ایمن را برای بازدیدکنندگان شما به وب سایت شما تضمین کند و به آنها امکان می دهد ثروتی را که ارائه می دهد به دست آورند.


تصویر ویژه: Szabolcs Magyar/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور