اینجا برای یک وقت جناسی: با بدترین کارمند گوگل آشنا شوید

در آگوست 2022، گروهی از کارمندان Google در سومین (نیمه) سالانه Arts در Google Pun Competition شرکت کردند. آن‌ها گروهی از جوک‌هایی با مضمون ماهی‌سازی کردند:

â € œاین مقوله واقعاً من را درگیر کرده است.â €

«اگر می‌توانید پیانو را کوک کنید، می‌توانید ماهی تن ماهی بگیرید؟».

“من فقط برای ماهی هالیبوت اینجا هستم.”

“فقط همین جا می نشینم، اگر اشکالی ندارد.”

«احساس می‌کنم گوش‌هایم کمی بزرگ است، باید یک ماهی خاویاری پلاستیکی پیدا کنم.»

“اون یکی به من حشره داد.”

مغز آنها در حال شنا کردن با امکانات، رقبا یکی یکی دیگر همکاران گوگل خود را با کلمات بازی هوشمندانه آموزش دادند (و خوشحال کردند). هدف این بود که بیشترین چشم‌ها، ناله‌ها و تشویق‌ها را به دست آوریم.

رقابت جناس Google در سال 2017 آغاز شد. این مسابقه از یک کلاس بداهه که توسط Arts در Google میزبانی می‌شد، شکل گرفت، برنامه‌ای در محل کار برای ایجاد فضاهایی برای Googlers برای کشف خلاقیت از طریق کلاس‌ها و کارگاه‌ها. آنا بوتلهو، که بخشی از تیم املاک و محل کار است، Arts را در Google به عنوان یک پروژه جانبی در سال 2011 آغاز کرد. آنا، که در کالج در رشته موسیقی تحصیل کرده است، می گوید. این برنامه در طول سالها رشد کرد. امروزه کارمندان گوگل می توانند مثلاً به یک ارکستر 90 نفره بپیوندند یا دوره های صحافی را امتحان کنند.

همچنین کلاس بداهه‌سازی فوق‌الذکر وجود دارد که الهام‌بخش مسابقه جناسی، هر دو توسط مدیر برنامه‌های هنری در گوگل، لیندسی آلفورد و عضو نیروی کار گسترده، موریسا آفانادور بود. پس از اولین بازی خود در سال 2017، رقابت جناسی در سال 2019 بازگشت و در سال های 2020 و 2021 تعطیل شد. آگوست 2022 بازگشت خود را نشان داد.

امسال، 16 شرکت کننده در دو راند برای کسب افتخار مبارزه کردند. در مرحله اول، شرکت کنندگان به سبک گرد رابین میکروفون رفتند و هر کدام یک دقیقه فرصت داشتند تا دو جناس مرتبط با ماهی ارائه دهند. (آنها از قبل موضوعات دور را نمی دانستند.)

هنگامی که دور اول پایان یافت، تماشاگران با در دست داشتن کارت های رنگی به این موضوع رأی دادند که کدام دو بازیکن (که بند های رنگی پوشیده بودند) باید پیش بروند. چهار بازیکن به دور دوم و آخر راه یافتند. کسانی که حذف شده بودند به تماشاگران پیوستند.

موریسا (که میزبان مسابقات نیز هست) می‌گوید دور نهایی همیشه «جایی است که واقعاً تأثیرگذار است.» این بار، تماشاگران قضاوت نکردند. آنها دیگر نمی توانستند جناحی کنند. موریسا می‌گوید: «آنها تا زمان خستگی رفتند». این راند نزدیک به 30 دقیقه ادامه یافت و دو شرکت‌کننده آخر برای پنج نفر نهایی به این سو و آن سو می‌کوبیدند.

موضوع دور دوم گل ها بود. نیل هندین، برنده امسال، در پایان مسابقه خود را «از لحاظ شناختی خسته» توصیف می کند. نیل، مدیر مهندسی سخت‌افزار مستقر در منطقه خلیج، می‌گوید: «من می‌خواهم همسرم را برای این برد اعتبار کنم، زیرا نام او آیداروز است و او یک باغبان مشتاق است». او می‌گوید: «در ذهنم داشتم در اطراف باغمان قدم می‌زدم و نام گل‌ها را به خاطر می‌سپردم.» مورد علاقه‌اش بود. جناس از دور؟ “من یک هوش مصنوعی ساختم تا نام گلها را تولید کنم. من آن را “hiya-synth” می نامم

رقابت جناسی و کلاس بداهه‌سازی که جرقه آن را برانگیخت، تأثیری فراتر از یک جایزه و حق افتخار دارد. تایلر سل مایر، مهندس گوگل مستقر در منطقه خلیج و شرکت کننده مسابقه جناس 2022، توانست برای مربیگری به دو دوست باهوش تکیه کند. او می‌گوید: «آنها همیشه جناس می‌کنند، و من را نابود می‌کردند، صدها و صدها مورد از آن‌ها را می‌ساختند و هرگز تمام نمی‌شد». اما در تلاش برای همگام شدن با آنها، عضله “پناه” کار کرد. به زودی، تایلر در مسابقه جناس 2019 خود را روی صحنه یافت – که در ادامه برنده شد.

تایلر می‌گوید: «انجام کار احمقانه‌ای مثل جناس‌سازی، گفتن چیزهایی که باعث جلب توجه و تشویق می‌شود، بسیار معتبر است». “این به من نشان می دهد که من مجبور نیستم همیشه روی پوست تخم مرغ راه بروم، مجبور نیستم همه چیزهایی را که می گویم به دقت اندازه گیری کنم.” این درک بسیار مهم بوده است – زمان او در مسابقه. قهرمان فقط گیلاسی بود که بالای سرش بود.