Google Play شماره نسخه برنامه را بازیابی می کند [U]

در پاسخ به انتقاد کاربران، Google Play لیست مجوزهای برنامه را باز می گرداند، اما یکی دیگر از تغییرات عجیب در فروشگاه، شماره نسخه را از بخش اطلاعات برنامه حذف می کند.

به روز رسانی 8/4: همانطور که حدس می زدیم، این فقط یک باگ بود و شماره نسخه ها امروز صبح برای برنامه های تلفن به Play Store بازگشته است.


اصلی 8/2: از لحاظ تاریخی، می‌توانید شماره نسخه را با باز کردن بخش «درباره این برنامه» فهرست‌ها و پایین رفتن به «اطلاعات برنامه» که اولین مورد خطی بود، پیدا کنید.

از امروز، «نسخه» دیگر در آنجا (یا در بخش تلفن «سازگاری برای دستگاه‌های فعال شما») ظاهر نمی‌شود و «به‌روزرسانی در» در بالای صفحه است. این اطلاعات فقط برای نسخه تلفن برنامه ها از بین رفته است. به طرز عجیبی برای Wear OS و برنامه‌های Android/Google TV باقی می‌ماند.

در همین حال، شماره نسخه هنوز در وب سایت Google Play ظاهر می شود. این مشکل به نظر نمی‌رسد مربوط به برنامه‌هایی باشد (یا فقط تأثیر می‌گذارد) که فقط «در دستگاه متفاوت است» را یادداشت می‌کنند.

برای ما، این به جای حذف عمدی، مانند یک اشکال است. خلاص شدن از شر نسخه فقط برای تلفن ها و نه برای ساعت های هوشمند یا تلویزیون منطقی نیست. شاید گوگل فقط سعی داشت یکی از دو نمونه را حذف کند، اما به طور تصادفی از شر هر دو خلاص شد.

به هر دلیلی، الزام کاربران به استفاده از صفحه اطلاعات برنامه در سطح سیستم عامل ایده‌آل نیست، و همچنین ناتوانی در دیدن شماره نسخه قبل از به‌روزرسانی (در موارد انتشار باگ) ایده‌آل نیست.

ما اولین بار دیروز با آخرین نسخه بتا برنامه Google متوجه حذف آن شدیم. شماره نسخه با نسخه 31.6.13-21 Play Store حذف شده است، که همچنین مسئول انتشار گسترده نماد جدید Google Play است.

اطلاعات بیشتر در گوگل پلی:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: