Google Play به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد برای صورت‌حساب انتخاب کاربر ثبت‌نام کنند

در ماه مارس، گوگل اعلام کرد که به برنامه‌های اندرویدی اجازه می‌دهد تا زمانی که صورت‌حساب فروشگاه Play در کنار آن ارائه می‌شود، از سیستم پرداخت خود استفاده کنند. Google Play اکنون به توسعه‌دهندگان غیربازی در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا در نسخه آزمایشی صورت‌حساب انتخاب کاربر ثبت‌نام کنند، و در عین حال نام‌هایی را که در کدام بازارها آزمایش می‌شود، اعلام کند.

بازارهای آزمایشی برای صورت‌حساب انتخاب کاربر کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، استرالیا، هند، اندونزی و ژاپن هستند.

در حال حاضر EEA شامل: اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، جمهوری قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و سوئد.

توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیربازی موبایل یا تبلت که کسب‌وکار ثبت‌شده دارند، می‌توانند برای ارائه روش‌های صورت‌حساب جایگزین با این برنامه ثبت‌نام کنند. گوگل الزامات زیر را فهرست می کند:

  • مطابق با استاندارد امنیت داده صنعت کارت پرداخت (PCI-DSS) (در صورت رسیدگی به داده های کارت اعتباری و بدهی).
  • پشتیبانی مشتری را برای کاربران سیستم صورت‌حساب جایگزین (از جمله هر محصولی که با استفاده از سیستم صورت‌حساب جایگزین فروخته می‌شود) ارائه می‌کند و سیستم صورت‌حساب جایگزین باید فرآیندی را برای مخالفت با تراکنش‌های غیرمجاز فراهم کند.
  • از قبل از تغییرات مورد نظر در تنظیمات برگزیده ثبت نام برنامه خود، مانند غیرفعال کردن یا فعال کردن صورتحساب انتخاب کاربر در یک برنامه یا کشور خاص، به ما اطلاع دهید.

توسعه‌دهندگان «باید هزینه‌های خدمات مربوطه را به Google بپردازند»، که با استفاده از یک سیستم جایگزین، مشابه کره جنوبی، 4 درصد کاهش می‌یابد. این شرکت همچنان ادعا می کند که این هزینه ها برای حمایت از “سرمایه گذاری های مستمر در Android و Google Play” مورد نیاز است. در همین حال، مزایای صورت‌حساب Google Play کاربر نهایی مانند «کنترل‌های والدین، روش‌های پرداخت خانواده، مدیریت اشتراک، کارت‌های هدیه Google Play، و Play Points» را به نمایش می‌گذارد.

Spotify در ماه مارس به عنوان اولین شریک معرفی شد و گوگل قصد دارد در سال جاری صورتحساب انتخاب کاربر را در بازارهای کلیدی در دسترس قرار دهد. جزئیات بیشتر، مانند راه اندازی، در ماه های آینده منتشر خواهد شد.

اندروید همیشه یک سیستم عامل منحصر به فرد باز بوده است و ما همچنان به تکامل پلتفرم خود و افزایش انتخاب های موجود برای توسعه دهندگان و کاربران ادامه می دهیم و در عین حال توانایی خود را برای سرمایه گذاری در اکوسیستم حفظ می کنیم. با این مرحله بعدی از آزمایشی صورت‌حساب انتخاب کاربر Google Play، همه توسعه‌دهندگان غیربازی می‌توانند یک انتخاب صورت‌حساب اضافی در کنار سیستم صورت‌حساب Play برای کاربران خود در استرالیا، ژاپن، هند، اندونزی و منطقه اقتصادی اروپا ارائه دهند. در ماه‌های آینده با ادامه ساخت و تکرار با شرکای آزمایشی خود، موارد بیشتری را به اشتراک خواهیم گذاشت.

– سخنگوی گوگل

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: