Google Play Store لیست مجوزهای برنامه را باز می گرداند

با اضافه شدن بخش ایمنی داده های تولید شده توسط توسعه دهندگان در سال جاری، Google Play لیست قدیمی مجوزهای برنامه را حذف کرد. Play Store اکنون در پاسخ به بازخورد کاربران این تصمیم را تغییر می‌دهد و هر دو با هم وجود خواهند داشت.

در یک تاپیک کوتاه امروز صبح، توسعه دهندگان Android ([email protected]) در توییتر گفتند که “بازخورد شما را شنیده‌اند که بخش مجوزهای برنامه را در Google Play مفید می‌دانید، و ما تصمیم گرفتیم آن را بازگردانیم.” به زودی برمی‌گردد، اما شرکت مشخص نکرده است که آیا این کار از طریق تغییر سمت سرور انجام می‌شود یا به نسخه جدیدی از برنامه Play Store نیاز است.

بخش ایمنی داده نمای ساده‌ای از نحوه جمع‌آوری، اشتراک‌گذاری و ایمن‌سازی داده‌های کاربر توسط یک برنامه در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما همچنین می‌خواهیم اطلاعات مجوزهای برنامه را به راحتی برای کاربران قابل مشاهده کنیم تا توانایی برنامه برای دسترسی به داده‌ها و اقدامات محدود شده خاص را نیز درک کنند.

همانطور که گوگل خلاصه می کند، لیست مجوزهای Play “بر اساس مجوزهای زمان نصب است که یک برنامه در مانیفست خود اعلام می کند” و “نشان دهنده توانایی یک برنامه برای دسترسی به داده های خاص است.” ایمنی داده‌ها بر آنچه که یک برنامه جمع‌آوری می‌کند و با اشخاص ثالث به اشتراک می‌گذارد، مشابه اپ استور اپل متمرکز است.

این شرکت همچنان از طرفداران بزرگ رویکرد جدید Play است، اما می‌داند که چرا ممکن است افراد مدل قبلی و واقعی‌تر را به دیدن لیست کامل مجوزهای مورد نیاز برای استفاده از یک برنامه قبل از دانلود آن ترجیح دهند.

از 20 ژوئیه، Google به طور مستقیم به “ارسال برنامه های جدید و به روز رسانی برنامه های غیرمنطبق” هشدار می دهد که فرم ایمنی داده را به طور کامل پر نمی کنند. برنامه نویسان تا 22 آگوست فرصت دارند از این برنامه پیروی کنند، در غیر این صورت نمی توانند برنامه ها یا به روز رسانی های جدید را منتشر کنند. پس از آن، برنامه ها ممکن است از فروشگاه Play حذف شوند.

اطلاعیه صبح امروز به شرح زیر خاتمه یافت:

ما همچنان به بازخوردها و همکاری نزدیک با جامعه توسعه دهندگان برای اولویت دادن به حریم خصوصی داده ها و شفافیت برای کاربران ادامه خواهیم داد.

اطلاعات بیشتر در گوگل پلی:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: