Google برگه فیلم و تلویزیون را از فروشگاه Play حذف می کند [U]

همانطور که در ماه مارس اعلام شد، کاربران Google Play در اندروید شروع به مشاهده ناپدید شدن فروشگاه فیلم و تلویزیون از برنامه کردند.

به روز رسانی 6/21: پس از اعلام ماه مارس و اولین گزارش‌ها در پایان ماه می، Google اکنون به طور گسترده تب فیلم‌ها و تلویزیون‌های فروشگاه Play را حذف می‌کند.

از چندین دستگاه و حسابی که امروز عصر در ایالات متحده بررسی کردیم، از بین رفته است. اکثر مردم اکنون فقط چهار زبانه در نوار پایین گوشی دارند، در حالی که این بخش از فروشگاه Play سیستم عامل کروم و تبلت اندروید نیز حذف شده است، که برای طراحی مجدد بزرگتر تنظیم شده است.


اصلی 5/30: در تلفن همراه، Google دیگر نمی‌خواهد مردم نمایش‌ها و فیلم‌های تلویزیونی را از برنامه Play Store مرور، جستجو، خرید یا اجاره کنند. درعوض، Google TV جایگزین مورد نظر است که در آن می‌توانید کتابخانه خود را نیز ببینید، در حالی که اخیراً با فید خبری «برترین‌ها» به‌روزرسانی شده است.

به‌عنوان بخشی از این تغییر، اکنون تغییراتی در خریدهای گذشته، اشتراک‌گذاری خانواده، پرداخت‌ها (از جمله استفاده از کارت‌های اعتباری و هدیه Play)، بازپرداخت، Play Points یا فهرست خواسته‌های شما اعمال شده است. همچنین هیچ تغییری در رابط وب که اخیراً دوباره طراحی شده است، وجود ندارد.

در همین حال، Play Store در اندروید اکنون روی برنامه‌ها، بازی‌ها، کتاب‌های الکترونیکی و کتاب‌های صوتی متمرکز شده است. کاربران اکنون به سه برگه – بازی‌ها، برنامه‌ها و کتاب‌ها – در نوار پایینی هستند، اگرچه ممکن است Offers یا Play Pass را به عنوان چهارمین برگه داشته باشند. ناوبری را کمی تمیزتر می کند.

اولین گزارش‌های ناپدید شدن فیلم‌ها و تلویزیون در هفته گذشته منتشر شد، و امروز گزارش‌های بیشتری وجود دارد، یعنی از اروپا. گوگل به طور مشابه پست اعلامیه اصلی خود را به روز کرده است:

به‌روزرسانی: فیلم‌ها و تلویزیون اکنون در مرحله حذف از برنامه Google Play هستند

به نظر می رسد حذف تا ژوئن ادامه خواهد داشت.

9to5Google’s Take

این شرکت به وضوح فکر می‌کند که Google TV مکان بهتری برای رسانه است، و این درایو بسیار با Chromecast جدید در سال 2020 شروع شد. در عمل، نداشتن یک مکان واحد برای همه محتوای دیجیتال در اندروید تا حدودی آزاردهنده است، اگرچه این شروع شد. با مرگ Play Music چندین سال پیش.

تجربه استفاده از برنامه Google TV به هیچ وجه انحرافی از تجربه Play Store نیست و دسترسی سریع به «موارد شما» راحت است. با این اوصاف، اکنون در حال جستجوی فیلم ها/نمایش ها در برنامه YouTube، که از قبل در صفحه اصلی من است، هستم و در آنجا خرید می کنم. یوتیوب اخیراً رابط رسانه ای خود را دو برابر کرده است، و این ممکن است نتیجه ناخواسته همه این تغییرات باشد.

اطلاعات بیشتر در گوگل پلی:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: