۷ روشی که گوگل به کاهش آلودگی پلاستیکی کمک می کند

نود و یک درصد از کل پلاستیک تولید شده برای اهداف یکبار مصرف طراحی شده است – فقط یک بار استفاده شده و سپس دور ریخته می شود. پلاستیک صدها سال طول می کشد تا تجزیه شود و می تواند مواد شیمیایی مضر را در محیط آزاد کند. و علیرغم افزایش آگاهی در مورد خطرناک بودن آن، تولید پلاستیک قرار است در 20 سال آینده دو برابر شود.

در این روز جهانی محیط زیست، ما به فراخوان جهانی برای مقابله با آلودگی پلاستیکی می‌پیوندیم. در اینجا هفت راه وجود دارد که ما برای انجام آن سخت کار می کنیم.

1. آسان تر کردن بازیافت

تشخیص اینکه چه اقلام شخصی قابل بازیافت هستند – از جمله کالاهای پلاستیکی مانند بطری، کیسه یا لباس – و مکان بازیافت آنها می تواند دشوار باشد.

در سال 2021، گروه جدیدی از ویژگی‌های بازیافت را برای نمایه‌های کسب‌وکار Google در جستجو و نقشه‌ها معرفی کردیم که به ویترین‌ها و مغازه‌های محلی اجازه می‌دهد خدمات بازیافتی را که ارائه می‌کنند نشان دهند و به افراد کمک می‌کند این اطلاعات را با دیگران در جامعه خود به اشتراک بگذارند. اکنون می‌توانید مکان‌های دور ریخته‌شده بازیافت را در اطراف جستجو کنید – از طریق جستجوهایی مانند «بازیافت بطری‌های پلاستیکی در نزدیکی من» – در سراسر جهان.

2. کمک به مردم برای یافتن اقلام از قبل متعلق به آنها

بر کسی پوشیده نیست که صنعت مد سهم قابل توجهی در انتشار و ضایعات دارد: لباس مسئول حدود چهار درصد از انتشار کربن است. علاوه بر این، هر ساله صنعت مد از 342 میلیون بشکه نفت برای تولید الیاف پلاستیکی مانند پلی استر، نایلون یا اکریلیک استفاده می کند.

ما ویژگی‌های جدیدی را در Google Shopping معرفی کرده‌ایم تا به مردم کمک کنیم انتخاب‌های مد پایدارتری داشته باشند، مانند خرید اقلام متعلق به قبل. در «جستجو»، برچسب‌هایی را می‌بینید که محصولات متعلق به قبل را برجسته می‌کنند، بنابراین تصمیم‌گیری برای خرید سازگارتر با محیط‌زیست آسان‌تر است.

3. کاهش ضایعات با یادگیری ماشین

کمتر از 10 درصد از منابع جهانی ما بازیافت می‌شوند و تقریباً یک پنجم مواردی که به کارخانه‌های بازیافت فرستاده می‌شوند، قرار نیست آنجا باشند. این امر به دلیل ناکارآمدی و عدم دقت در فرآیندهای تفکیک زباله در تأسیسات بازیابی مواد بدتر می شود.

برای کمک به مبارزه با این مشکلات، ما CircularNet را معرفی کردیم، مجموعه‌ای از الگوریتم‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای پشتیبانی از روش‌های شناسایی، دسته‌بندی، مدیریت و بازیافت مواد توسط تسهیلات مدیریت زباله.

ما به بهبود مدل ها با همکاری کارشناسان در صنایع مدیریت زباله و بازیافت ادامه می دهیم. و ما امیدواریم که با گذشت زمان، CircularNet استراتژی های بازیافت بهتر و کارآمدتری را امکان پذیر کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور