چگونه گوگل نوار دوربین پیکسل را ساخت

در سال 2021، با عرضه پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو، گوگل یک دوربین به طور چشمگیری بهبود یافته را معرفی کرد. فرآیند طراحی، کار عشقی بین تیم‌های طراحی و مهندسی بود – چیزی که به‌شدت نتیجه داد.

از زمانی که اولین بار در پیکسل 6 عرضه شد، نوار دوربین به علامت تجاری این مجموعه تبدیل شده است – به طوری که امروزه، وقتی به Pixel فکر می کنید، احتمالاً به طور خودکار به آن نوار براقی فکر می کنید که پشت تلفن را پوشانده است. اما دور شدن از خانه جعبه‌ای سابق برای حسگرها و لنزهای دوربین Pixel یک انحراف بزرگ برای تیم و محصول بود و برای درست کردن کار نیاز به همکاری و آزمایش خلاقانه زیادی داشت. در اینجا نحوه همکاری تیم برای طراحی و ساخت نوار دوربین Pixel و نحوه بهبود آن در طول زمان آمده است.

طراحی و مهندسی نوار دوربین پیکسل

تیم های سازنده خط تولید پیکسل 6 اهداف بزرگی برای دوربین جدید داشتند. کیفیت تصویری که آنها می خواستند به دست آورند به نور بیشتر و لنزهای بزرگتر نیاز دارد. اما آنها نمی خواستند لنزهای بسیار بزرگتر به معنای یک تلفن بسیار بزرگتر باشد. سانگسو پارک، طراح صنعتی می‌گوید: «اگر به Pixel 5 نگاهی بیاندازید، همه حسگرها در این مربع کوچک دسته‌بندی شده‌اند.» پس وقتی می‌دانستیم دوربین بسیار بهبود خواهد یافت، می‌خواستیم کاری متفاوت انجام دهیم. «ما نمی‌خواستیم تلفن بزرگ‌تر باشد، و می‌خواستیم واقعاً همه چیز را محدود و ساده نگه داریم، اما به نوعی جشن بگیریم».

به‌علاوه، آن‌ها نمی‌خواستند پیکسل 6 لنزهای بزرگ‌تر خود را بیش از حد به بیرون بچسبد، که باعث می‌شود گوشی در هنگام قرار دادن صفحه نمایش به‌طور ناهموار دراز بکشد. و سپس Pixel 6 Pro بود. استفانی اسکات، مدیر محصول پیکسل می‌گوید: «Pixel 6 Pro همچنین برای اولین بار دارای سه دوربین پشتی نیز بود. “ما می‌خواستیم برای کنترل خلاقانه‌تر، قابلیت بزرگ‌نمایی و بزرگ‌نمایی صحنه را بیاوریم.”

مطالب پیشنهادی  گزارش ایمنی تبلیغات ما در سال 2022

هر دو تیم مهندسی و طراحی آماده بودند تا چیز جدیدی را امتحان کنند. سانگسو می گوید: «همه ما می خواستیم یک طراحی دوربین کاملاً متفاوت ایجاد کنیم، چیزی که ندیده بودیم». «ما می‌خواستیم طراحی را به سطح جدیدی ببریم.» بردن سری Pixel 6 به سطح جدیدی به این معنی بود که طراحان می‌خواستند آن را در چیزی بسته‌بندی کنند که احساس می‌کرد یک پله بالاتر باشد. که البته نیاز به کار زیادی داشت. سانگسو می‌گوید: «این یک کار بزرگ برای تنظیم مجدد کل سیستم دوربین است». طراحان می خواستند ظاهر جدید جسورانه، چشم نواز باشد و با سطح نرم بیرونی گوشی احاطه شود. سانگسو می‌گوید: «ما یک شاسی فلزی بسیار دقیق ساختیم تا سیستم دوربین جدید را در خود جای دهد.» “شیشه دوربین، سیستم دوربین جدید را در یک عنصر واحد سازماندهی کرد.” این طراحی ساختار ساده و کاربردی را اضافه کرد. تیم آن را به عنوان “بصری تمیز” توصیف می کند.

با این حال، از نظر فیزیکی کنار هم قرار دادن همه چیز چندان ساده نبود. استفانی می‌گوید: «یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها این بود که «محدودیت‌های پنهان» زیادی وجود داشت. “برخی از مهندسان ما چیدمان تلفن را به تتریس تشبیه کردند” یافتن مکانی برای همه چیز. من فکر می کنم بیشتر شبیه شطرنج بود، زیرا طراحی آن بسیار به هم وابسته است. برای مثال، دوربین های اصلی و فوق عریض نمی توانند به جایی برسند. آنها باید در کنار یکدیگر باشند تا ویژگی هایی مانند حالت پرتره کار کنند. اما در نهایت، تیم‌های متعددی با هم از طریق چالش‌های تولید با هم همکاری کردند تا دوربین را زنده کنند.

مطالب پیشنهادی  10 چیزی که بعد از 2 هفته تست یاد گرفتم

اوه، و نام؟ به نظر یک انتخاب طبیعی بود. استفانی می گوید: «نوار دوربین» اشاره ای به نوار جستجو است.

تکامل Pixel Camera Bar

Pixel Camera Bar از زمان انتشار اولیه به تکامل خود ادامه داده است. Jaeun Park، طراح صنعتی می‌گوید: «ما واقعاً می‌خواستیم طراحی نوار دوربین را از پیکسل 6 به 7 ارتقا دهیم و تأکید بیشتری بر دوربین داشته باشیم.» آنها این کار را با ادغام بیشتر میله با یک قاب فلزی انجام دادند. Jaeun می گوید: «ما برای ایجاد این ظاهر از سطوح فلزی مایع الهام گرفتیم. سطح فلزی Pixel 7 و 7 Pro دوربین ها را با شکل قرص و دایره احاطه کرده است که در رابط کاربری Material You Google نیز یافت می شود و انسجام بین نرم افزار و سخت افزار را به ارمغان می آورد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور