Pixel 6 Pro Face Unlock: چرا گوگل منتشر نکرده است

درست قبل و درست پس از عرضه Pixel 6 Pro در سال گذشته، نشانه‌هایی وجود داشت که گوگل در حال کار بر روی Face Unlock است. بدیهی است که راه اندازی نشده است و این آخرین موردی است که در مورد این وضعیت می شنویم.

در Pixel 4 و 4 XL، Google به سخت‌افزار اختصاصی (دوربین‌های IR، پروژکتور نقطه‌ای، و روشن‌کننده سیل) روی آورد که از رادار Soli برای روشن کردن فعال سنسورهای قفل‌گشایی با چهره استفاده می‌کرد. این به تسریع روند کمک کرد، اما این رویکرد فقط برای یک نسل وجود داشت.

Pixel 5 از Soli یا Face Unlock در بازگشت به سال اول برای گوشی‌های گوگل بهره نمی‌برد، اما خط Pixel 6 بسیار فرصتی بود برای همه چیز.

طرح‌های قفل‌گشایی با چهره Pixel 6 Pro

هیچ‌گاه نشانه‌ای مبنی بر اینکه پیکسل 6 دارای Soli خواهد بود وجود نداشت، اما یک نسخه بازاریابی که درست قبل از عرضه به بیرون درز کرد، گفت که Pixel 6 Pro «باز کردن قفل با چهره و اثر انگشت» را ارائه می‌دهد. این موضوع توسط لیست Play Store برای Pixel’s Security Hub که دقیقاً همان صفحه را نشان می دهد که قفل با چهره را ذکر می کند، مجدداً تأیید شد. گوگل آن اسکرین شات را چند روز بعد حذف کرد و آن را با نسخه ای که واقعاً در تلفن های حمل و نقل زنده بود جایگزین کرد.

در ماه آوریل، گزارش دادیم که Pixel 6 Pro قرار است با Face Unlock عرضه شود. منابع آگاه به این موضوع گفتند 9to5Google که این قابلیت نسبتا نزدیک به پرتاب بود. همچنین متوجه شدیم که این ویژگی فقط برای مدل پریمیوم تر و نه پیکسل 6 599 دلاری در نظر گرفته شده است.

این تمایز می‌تواند به این دلیل باشد که این دو تلفن دارای دوربین‌های جلو متفاوت هستند و تلفن برتر دارای مزیت (11.1 در مقابل 8 مگاپیکسل، 94 در مقابل 84 درجه FOV، ƒ/2.2 در مقابل ƒ/2.0، و 1.22 در مقابل 1.12 میکرومتر است. عرض پیکسل). از همه مهمتر، سونی IMX663 پیکسل 6 پرو از فوکوس خودکار دو پیکسل (DPAF) در مقایسه با IMX355 پیکسل 6 پشتیبانی می کند.

DPAF از زمان Pixel 2 برای ایجاد نقشه های عمقی برای حالت پرتره استفاده شده است و گوگل از آن زمان به بهبود رویکرد خود (با دوربین های ML و بیشتر) ادامه داده است. این شرکت همچنین دارای الگوریتم‌های عمق از حرکت است که فقط به یک دوربین RGB نیاز دارد، در حالی که Tensor برای امکان تشخیص چهره سریع‌تر، دقیق‌تر و کارآمدتر در زمینه‌های عکاسی اعتبار دارد. گوگل به وضوح سخت افزار و نرم افزار را در اجزای سازنده قفل با چهره دارد.

منبع تصویر: iFixit (2)

جایی که گوگل امروز است

از آنجایی که گزارش آوریل ما، بازگشایی با چهره در نسخه نهایی (ژوئن) ویژگی Drop اندروید 12 راه اندازی نشد. با این اوصاف، تیم Insight ما یک تغییر اساسی – FACE_UNLOCK_BOOST – مخصوص سری Pixel 6 را مشاهده کرد که در آن CPU (عملکرد) زمانی که قفل با چهره فعال است برای کمک به پردازش، برای یک ثانیه تقویت می‌شود. این برای وصله امنیتی ژوئن ادغام شد و باید با آن فعال شود.

در همین حال، بر اساس آخرین اخباری که شنیده ایم، گوگل همچنان در حال کار بر روی باز کردن قفل با چهره برای گوشی های پیکسل آینده است. دقت و نگرانی‌های مربوط به باتری دلایلی هستند که باعث می‌شوند گوشی پیکسل 6 پرو عرضه نشود.

  • آنلاک با چهره پیکسل 6
  • آنلاک با چهره پیکسل 6

اکنون توجه به سری‌های آینده پیکسل 7 معطوف می‌شود، که احتمالاً زمانی است که گوگل می‌خواهد یک ویژگی مهم را راه‌اندازی کند که تخصص خود را در دوربین‌ها و ML خلاصه می‌کند. با این اوصاف، ما قبلاً پس از عرضه در سال گذشته متوجه شدیم که این شرکت در نظر دارد آن را به Pixel 6 Pro با ویژگی Drop اضافه کند.

این سوال را مطرح می‌کند که آیا گوگل پس از راه‌اندازی در گوشی 7، آنلاک با چهره را به Pixel 6 Pro اضافه می‌کند. تلفن‌های جدیدتر می‌توانند دارای سخت‌افزاری باشند که به این قابلیت اجازه می‌دهد کارآمدتر کار کند، اما به نظر می‌رسد که 6 Pro تمام اجزای لازم را دارد. . مطمئناً این چیزی است که صاحبان موجود می خواهند.

دیلان راسل و کایل برادشاو در این مقاله مشارکت داشتند.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: