Google Password Manager رمزگذاری روی دستگاه را ارائه می دهد

صنعت فناوری (اپل، گوگل، مایکروسافت) در نهایت می خواهد از شر رمزهای عبور با کلیدهای عبور خلاص شود. تا آن زمان، Google Password Manager شروع به ارائه رمزگذاری روی دستگاه می کند تا «فقط شما بتوانید رمزهای عبور خود را ببینید».

امروز، Google Password Manager – که در passwords.google.com و در داخل کروم یافت می شود – «رمزگذاری رمز عبور استاندارد» را ارائه می دهد که در آن:

کلید رمزگذاری که برای دسترسی به رمزهای عبور شما استفاده می شود، به طور ایمن در حساب Google شما ذخیره می شود. سپس گوگل از این کلید برای دسترسی (رمزگشایی) رمزهای عبور شما استفاده می کند.

رمزگذاری روی دستگاه باعث می‌شود که «گذرواژه‌های شما فقط با استفاده از گذرواژه Google یا قفل صفحه یک دستگاه واجد شرایط، مانند اثر انگشت، پین، و غیره در دستگاه شما باز شود. «هیچ‌کس به جز شما نمی‌تواند به پسوردها» زیرا گوگل دیگر کلید رمزگذاری را ندارد که اکنون به روشی ایمن در دستگاه شما ذخیره می شود.

گوگل می گوید که رمزگذاری روی دستگاه را نمی توان پس از راه اندازی حذف کرد و می توان آن را در چندین دستگاه فعال کرد، بنابراین گزینه بازیابی دو برابر می شود. امروزه دستورالعمل هایی برای فعال کردن در وب دسکتاپ، اندروید و iOS وجود دارد.

در همین حال، دسترسی به رمزهای عبور در یک دستگاه جدید فقط شامل ورود به حساب Google شما (با احراز هویت ثانویه) است، در حالی که همگام‌سازی باید در Chrome فعال باشد.

Google تاکید زیادی بر این دارد که قبل از استفاده از رمزگذاری روی دستگاه، گزینه‌های بازیابی حساب را در اختیار داشته باشید. جنبه‌های منفی تجربه کاربر عبارتند از: ورود خودکار به سیستم دیگر در برخی از سرویس‌ها کار نمی‌کند و بررسی رمز عبور که به فراخوانی دستی نیاز دارد.

در یک مقاله پشتیبانی امروز، گوگل تا حدودی اشاره می کند که رمزگذاری روی دستگاه، رویکرد پیش فرض آینده خواهد بود:

با گذشت زمان، این معیار امنیتی برای همه برای کمک به محافظت از امنیت رمز عبور تنظیم می شود.


فرآیند «راه‌اندازی رمزگذاری روی دستگاه» را می‌توان از مرورگر دسک‌تاپ/موبایل Chrome یا مدیریت رمز عبور (وب‌سایت یا تجربه Android داخلی) آغاز کرد. با این حال، هنوز به طور گسترده در وب منتشر نشده است و ما فقط در Chrome Beta (103، در اندروید) با آن مواجه شده‌ایم.

رمزگذاری روی دستگاه را برای رمزهای عبور خود در وب/اندروید/iOS تنظیم کنید

  1. به passwords.google.com یا برنامه تنظیمات > Google > مدیریت حساب خود > برگه امنیت > مدیریت رمز عبور بروید
  2. روی تنظیمات کلیک کنید
  3. کلیک رمزگذاری روی دستگاه را تنظیم کنید

رمزگذاری روی دستگاه را برای رمزهای عبور خود در Chrome تنظیم کنید

  • در مرورگر Chrome خود، در بالا سمت راست، More (منوی سرریز سه نقطه) > را انتخاب کنید تنظیمات > رمزهای عبور > رمزگذاری روی دستگاه را تنظیم کنید

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: