Google Parent Co Alphabet کارگران را از داده های شفافیت پرداخت منع کرد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت آلفابت، شرکت مادر گوگل، به طور غیرقانونی دسترسی کارگران قراردادی را به صفحه گسترده درباره شفافیت حقوق قطع کرد، اتحادیه ای که در شکایتی به هیئت ملی روابط کار ادعا کرد.

اتحادیه کارگران آلفابت در پرونده ای در روز پنجشنبه ادعا کرد که آلفابت و دو فروشنده کارکنان آن قانون کار فدرال را نقض کرده اند که از حق کارمندان برای بحث در مورد شرایط کاری و سازماندهی آنها محافظت می کند. این شکایت ادعا می‌کند که با لغو دسترسی کارگران به صفحه گسترده آنلاین که نرخ‌های دستمزد را مقایسه می‌کند، شرکت‌ها با کارمندان «دخالت، محدود و مجبور کردند».

برخورد با کارگران قراردادی که در سال 2018 به اکثریت نیروی کار جهانی آلفابت تبدیل شدند، نقطه عطفی برای فعالیت در این شرکت و تمرکز اصلی برای AWU، بخشی از کارگران ارتباطات آمریکا بوده است. AWU هم کارمندان Alphabet و هم کارکنان قرارداد فرعی را به عنوان عضو ثبت نام کرده است.

آخرین شکایت از آلفابت به عنوان “کارفرمای مشترک” کارکنان قرارداد فرعی نام می برد، به این معنی که کنترل کافی بر شرایط کاری اعمال می کند تا از نظر قانونی در قبال رفتار با کارکنان مسئول باشد.

Alphabet بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

کارمندان Alphabet که قراردادهای فرعی دارند، صفحه گسترده ای را برای چندین سال حفظ کرده اند که در آن کارگرانی که از طریق آژانس های مختلف کارمند در هر کجای جهان استخدام می شوند، می توانند حقوق خود را با هم مقایسه کنند – راهی برای شناسایی نابرابری های سیستمی و کمک به کارکنان تک تک کارکنان در تشخیص اینکه آیا حقوق کمتری دریافت می کنند یا خیر. اتحاد. اتصال.

مانند سند مشابهی برای کارمندان مستقیم Alphabet، Google Sheet در سیستم اینترنتی داخلی خود شرکت میزبانی شد. او در مصاحبه ای گفت، کارمند قراردادی گوگل، لورا گرین، در ماه ژوئیه از AWU درباره صفحه گسترده مطلع شد و به سرعت پیوند را با همکارانش در تیمش به اشتراک گذاشت، که قبلاً پس از مقایسه غیررسمی حقوق خود با یکدیگر، موفقیت هایی در افزایش حقوق کسب کرده بودند.

اما روز بعد، همه آنها متوجه شدند که دسترسی آنها به صفحه گسترده قطع شده است. به گفته اتحادیه، کارکنان قرارداد فرعی در دفاتر دیگر نیز توانایی مشاهده سند را که از صدها کارگر دریافت کرده بودند، از دست دادند.

گرین، یکی از کارکنان Accenture Plc که در تیمی کار می‌کند که مقاله‌ها و تصاویر گرافیکی را برای مرکز کمک مشتریان Google ایجاد می‌کند، گفت: «ما فقط آزادی اطلاعات می‌خواهیم — منظورم این است که این پول ماست. “ما باید بتوانیم بدانیم که عرق خالصی که در این زمینه می گذاریم در واقع به طور عادلانه جبران می شود.”

اگرچه AWU هیچ رابطه رسمی چانه زنی جمعی با آلفابت ندارد، اما از تاکتیک هایی مانند دادخواست های وکالت و شکایات قانونی برای رسیدگی به مسائل محل کار در شرکت استفاده کرده است. ماه گذشته، از هیئت کارگری خواست تا رای اتحادیه‌ای را در میان گروهی از کارگران YouTube Music با قرارداد فرعی برگزار کند و آلفابت را کارفرمای مشترک در آن مورد بداند. این نامگذاری – اگر کارگران به تشکیل اتحادیه رای دهند – غول اینترنتی را ملزم می کند که برای اولین بار با گروه کارگری مذاکره کند.

سال گذشته، شکایتی که AWU به NLRB ارسال کرد، منجر به توافقی شد که در آن Google و یکی از آژانس‌های کارکنانش موافقت کردند که کارگرانی را که در مورد حقوقشان بحث می‌کنند ساکت نکنند. گوگل در آن پرونده تخلفی را که مربوط به یک مرکز داده در کارولینای جنوبی بود، نپذیرفت، جایی که اتحادیه مدعی شد که مدیریت اجازه بحث در مورد حقوق را نمی دهد و یک کارگر را به دلیل نوشتن پست فیس بوک طرفدار اتحادیه از کار تعلیق کرد. AWU استدلال می کند که قطع کردن کارگران قراردادی از جدول حقوق، این تسویه حساب را نقض می کند.

NLRB بارها و بارها موضع خود را در مورد حقوق کارمندان برای تحریک آنلاین با استفاده از سیستم های ایمیل شرکت های خود تغییر داده است، چنین حمایت هایی را در زمان پرزیدنت باراک اوباما گسترش داده و سپس آنها را در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ محدود کرده است. مشاور عمومی فعلی آژانس، رئیس جمهور جو بایدن، منصوب جو بایدن و وکیل سابق CWA، جنیفر آبروزو، نشان داده است که می خواهد پرونده هایی را که می تواند بار دیگر حقوق کارگران را گسترش دهد، بررسی کند.

زمانی که ترامپ رئیس جمهور بود، گوگل یکی از شرکت هایی بود که از NLRB خواست تا حمایت های قانونی را برای کارگرانی که به صورت آنلاین سازماندهی می کردند، محدود کند.