کلاهبرداری بررسی تک ستاره گوگل که رستوران ها و مشاغل محلی را آزار می دهد

کسب و کارهای کوچک، به ویژه آنهایی که فقط در یک منطقه محلی فعالیت می کنند، می توانند بر اساس شهرت خود زندگی کنند یا بمیرند. اخیراً، همین شهرت هدف کلاهبرداران قرار گرفته است، زیرا بررسی‌های تک‌ستاره‌ای که در محصولات Google باقی مانده‌اند، برای حذف نظرات، درخواست پرداخت در کارت‌های هدیه را دارند. اگر صاحب کسب‌وکار آسیب‌دیده هستید، Google در این مورد است.

مجله نیویورک تایمز در اوایل این ماه گزارش شد که یک کلاهبرداری با بررسی یک ستاره راه خود را در کسب و کارهای محلی، به ویژه رستوران‌ها راه انداخته است، با کلاهبردارانی که نظرات منفی را در صفحه کسب‌وکار در Google Maps یا جستجو می‌گذارند و سپس سعی می‌کنند از کسب‌وکار اخاذی کنند تا برای دریافت آن پول بپردازد. بررسی حذف شد

گوگل نظرات کاربران محلی را برای انواع مشاغل مختلف جمع آوری می کند. این نظرات از طریق Maps، جستجو، و محصولات مختلف دیگر نشان داده می‌شوند. بررسی‌های آنلاین یک کسب‌وکار تأثیر زیادی در جذب مشتریان جدید دارد، بنابراین بررسی‌های تک ستاره می‌تواند برای یک مؤسسه محلی کاملاً مضر باشد. بخصوص رستوران هایی که به نظر می رسد این کلاهبرداران هدف قرار می دهند.

مانند مجله نیویورک تایمز گزارش‌ها، بسیاری از این بررسی‌های تک‌ستاره در Google معمولاً از هند می‌آیند، جایی که کلاهبرداران برای حذف نظر، کارت هدیه ۷۵ دلاری Google Play را درخواست می‌کنند و در صورت برآورده نشدن درخواست، بازبینی‌های تک‌ستاره بیشتری را تهدید می‌کنند. این تهدید که از طریق ایمیل ارسال می شود، معمولاً تا حدی به شرح زیر است:

ما صمیمانه از اقدامات خود عذرخواهی می‌کنیم و نمی‌خواهیم به کسب و کار شما آسیبی وارد شود، اما چاره دیگری نداریم. واقعیت این است که ما در هند زندگی می کنیم و می بینیم که چگونه راه دیگری برای زنده ماندن وجود دارد. از شما التماس می کنیم که گیفت کارت گوگل پلی به ارزش 75 دلار را برای ما ارسال کنید […] پس از فروش این کارت هدیه می توانیم تقریباً 50 دلار به دست آوریم که برای یک خانواده سه هفته درآمد است.

استفاده از کارت های هدیه انتخاب رایج کلاهبرداران است، زیرا ردیابی آنها به منبع دشوار است. رسیدگی به خود بررسی ها نیز دشوار است، زیرا نمی توان آنها را توسط خود کسب و کار جلوگیری، حذف یا پنهان کرد. خلاص شدن از شر این بررسی به کمک گوگل یا پرداخت پول به کلاهبردار نیاز دارد مجله نیویورک تایمز می گوید مجری قانون توصیه نمی کند.

مطالب پیشنهادی  بهبود تجربه ویرایش کامل سایت • Yoast

گوگل این روش کلاهبرداری از کسب و کارها را با بررسی های یک ستاره پذیرفته است و گفته است که این کار خط مشی های بررسی را نقض می کند. Google در تلاش است تا نظرات را از مشاغل تحت تأثیر حذف کند و از مالکان می‌خواهد نظرات را پرچم‌گذاری کنند.

اخیراً متوجه کلاهبرداری شده‌ایم که کسب‌وکارها را در Google هدف قرار می‌دهد و تهدید به بررسی‌های 1 ستاره می‌کند، مگر اینکه از طریق کارت‌های هدیه پول ارسال کنند. ما سیاست های بررسی‌ها باید بر اساس تجربیات واقعی باشد و تیم‌های ما به‌طور شبانه‌روزی برای خنثی کردن این حملات، حذف بررسی‌های تقلبی، و ایجاد حفاظت از نمایه‌های تجاری که ممکن است تحت تأثیر قرار گرفته باشند، کار می‌کنند.

اگر کسب و کار شما توسط این کلاهبرداران هدف قرار گرفته است، لطفا به آنها پولی پرداخت نکنید. در عوض، لطفاً نظرات را پرچم‌گذاری کنید اینجا یا از طریق ما با پشتیبانی Google تماس بگیرید مرکز کمک، تا تیم ما بتواند محتوای ناقض خط مشی را بررسی و حذف کند. اگر هنوز نمایه کسب و کار خود را ادعا نکرده اید، می توانید این کار را انجام دهید اینجا.

مانند SearchEngineLand اشاره می کند، هرچند، حتی گوگل در اینجا با یک نبرد دشوار روبرو است. این شرکت پنج مورد از این بررسی‌های کلاهبرداری را که به رستورانی در هیوستون، تگزاس وارد شده بود حذف کرد، اما در مدت زمانی که گوگل آن نظرات را حذف کرد، هفت مورد جدید پست شد. SearchEngineLand همچنین اشاره می کند که فیس بوک معمولاً کلاهبرداری هایی از این قبیل را می بیند اما ظاهراً در حذف نظرات بسیار کندتر است.

مطالب پیشنهادی  گلکسی اس 22 سامسونگ درز خیره کننده «بورا بنفش»

نیازی به گفتن نیست که این وضعیت وحشتناکی برای مشاغل و رستوران ها است و ما امیدواریم که گوگل بتواند به سرعت تلاش کند تا کلاهبرداران را متوقف کند.

اطلاعات بیشتر در گوگل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور