تخم مرغ عید پاک Google ‘DART’ تست برخورد سیارک ناسا را ​​تقلید می کند

جدیدترین تخم مرغ عید پاک در جستجوی Google با آزمایش اخیر ناسا “DART” با برخورد یک فضاپیما با نتایج جستجوی شما کمی سرگرم کننده است.

پس از اینکه برای اولین بار در ماه نوامبر پرتاب شد، بعدازظهر دیروز پایان آزمایش تغییر جهت دوگانه سیارک (DART) ناسا بود. همانطور که همکارانم در فضا کاوش شد توضیح دهید، هدف DART تغییر مسیر سیارک بزرگتر دیدیموس با برخورد یک فضاپیمای هدفمند به یکی از “ماهواره های” سیارک، دیمورفوس است.

DART با سرعتی در حدود 6.6 کیلومتر بر ثانیه (14768 مایل در ساعت) به قمر دیمورفوس برخورد خواهد کرد تا مدار آن را در منظومه سیارکی دوتایی دیدیموس تغییر دهد. اما چرا فضاپیما را به سمت خود سیارک بزرگ نمی فرستیم؟ خوب، چند دلیل. دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند که با برخورد به قمر کوچک‌تر و نه سیارک بزرگ‌تر دیدیموس، می‌توانند مدار آن را از طریق کشش گرانشی که قمر دارد به طرز چشمگیری تغییر دهند. کوچکترین تغییر در حرکت چرخشی ماه، مسیر دیدیموس را جبران می کند.

به طور کلی، هدف این است که ببینیم آیا ناسا قادر به جلوگیری از فاجعه “زمین در معرض تهدید سیارک” است که در فیلم هایی مانند آخرالزمان، اگر نیازی پیش بیاید. در حال حاضر، این فقط یک آزمایش سرگرم کننده است و به سختی می توان جذابیت سقوط یک فضاپیمای بدون سرنشین برای سرگرمی و علم را انکار کرد.

برای بزرگداشت این آزمایش، جستجوی گوگل یک تخم مرغ عید پاک جدید راه اندازی کرده است که به همه کسانی که کلمه “DART” را جستجو می کنند، خوشامد می گوید. دقیقاً همانطور که انتظار دارید، چند ثانیه پس از بارگیری صفحه، فضاپیمای مجهز به پنل خورشیدی قبل از برخورد با سمت راست کارت نمودار دانش، در سراسر صفحه پرواز می کند. تا حدودی شبیه به آزمایش ناسا، نسخه Google از آزمایش DART کل صفحه نتایج جستجو را به صورت انحرافی تنظیم می کند.

در حالی که یک تخم مرغ کوچک عید پاک در طرح بزرگ همه چیز است، این یک راه سرگرم کننده برای تکریم و تمرکز بر کاری است که دانشمندان ناسا انجام می دهند. گوگل مدت‌هاست که از کارهای انجام شده در ناسا و سایر سازمان‌های فضایی حمایت می‌کند و اغلب صفحه اصلی خود را به کارهایی مانند تلسکوپ فضایی جیمز وب و اولین تصویر از یک سیاه‌چاله اختصاص می‌دهد.

بیشتر تخم مرغ های عید پاک:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: