گوگل و ناسا منظومه شمسی را در واقعیت افزوده نشان می‌دهند، جزئیات تاریخی جدیدی اضافه می‌کنند

گوگل و ناسا امیدوارند با مجموعه ای به روز از مدل های سه بعدی آماده AR که شامل حاشیه نویسی های تاریخی جدید است، الهام بخش نسل بعدی کاوشگران فضایی باشند.

چند سالی است که گوگل مدل های سه بعدی بسیاری از سیارات و قمرهای منظومه شمسی را ارائه کرده است. اینها حتی می توانند در اتاق شما از طریق همان فناوری واقعیت افزوده مانند حیوانات سه بعدی Google نشان داده شوند.

امروز، Google Arts & Culture یک نمایشگاه آنلاین جدید را اعلام کرد که با همکاری ناسا ایجاد شده است و برخی از خیره کننده ترین شاهکارهای علم و نجوم مدرن را در کانون توجه قرار می دهد. برای انجام این کار، نمایشگاه بر روی یک سیاره در یک زمان تمرکز می کند، از عطارد تا نپتون با توقف هایی در طول مسیر برای نمایش دستاوردهایی مانند ایستگاه فضایی بین المللی.

در کنار نمایشگاه جدید منظومه شمسی، گوگل همچنین یک ویژگی حاشیه نویسی جدید را برای مدل های آموزشی سه بعدی خود اضافه می کند. هنگامی که به مدل سه بعدی ناسا از یک سیاره یا ماه در جستجوی Google نگاه می کنید، با نشانگرهایی در لحظات نمادین و مکان های دیدنی تثبیت شده مواجه خواهید شد. به عنوان مثال، مدل ماه زمین محل فرود آپولو 11 و چانگ ای-4 چین را نشان می دهد.

مدل‌های سه‌بعدی سیارات گوگل تنها چیزهایی نیستند که از این حاشیه‌نویسی‌های جدید بهره می‌برند، زیرا این شرکت نمودارهای بیولوژیکی، مدل‌های فضاپیما و موارد دیگر را به‌روزرسانی کرده است. در حال حاضر، این حاشیه‌نویسی‌ها در حال حاضر فقط هنگام مشاهده مدل‌های سه‌بعدی از طریق جستجوی Google در مرورگر وب در دسترس هستند، اگرچه ظاهر شدن آن‌ها در برنامه‌های اندروید و iOS فقط زمان زیادی است.

اطلاعات بیشتر در مورد AR در Google:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: