گوگل به سایت هایی که روی موبایل کار نمی کنند ایندکس نمی شود هشدار می دهد

نمایه سازی دسکتاپ گوگل مرده است

گوگل اعلام کرد که پس از 5 ژوئیه 2024، سایت هایی را که در دستگاه های تلفن همراه قابل دسترسی نیستند، فهرست نخواهد کرد. جان مولر نوشت: “اگر محتوای سایت شما اصلاً با دستگاه تلفن همراه قابل دسترسی نباشد، دیگر قابل فهرست بندی نخواهد بود.”

برای اینکه 100% واضح باشیم، این بدان معناست که اگر سایت شما به هیچ وجه در تلفن همراه مانند یک تلفن اندرویدی بارگذاری نشود، گوگل آن را ایندکس نمی کند. این بدان معنا نیست که اگر سایت شما برای موبایل مناسب نیست، گوگل آن را ایندکس نمی کند – گوگل این کار را خواهد کرد. تا زمانی که رابط دسکتاپ روی تلفن همراه اندروید بارگیری شود، گوگل رابط های دسکتاپ سایت ها را فهرست می کند.

در حال حاضر یک تن سردرگمی در اینترنت در مورد این وجود دارد. سئوکاران می گویند سایت هایی که سازگار با موبایل نیستند ایندکس نمی شوند. که درست نیست.

گوگل این را “آخرین مرحله” مهاجرت به فهرست اول موبایل برای جستجوی گوگل نامید. گوگل اولین فهرست موبایل گوگل را هفت سال و نیم پیش راه اندازی کرد. گوگل در اکتبر گذشته اعلام کرد که فهرست‌بندی اولین موبایل انجام شده است، اما من حدس می‌زنم واقعاً اینطور نبود – شاید تا کنون؟

جان نوشت: «مجموعه کوچکی از سایت‌هایی که هنوز با Googlebot دسک‌تاپ در حال خزیدن بوده‌ایم، بعد از ۵ ژوئیه ۲۰۲۴ با Googlebot تلفن همراه خزیده می‌شوند».

او اضافه کرد:

همانطور که در آخرین به روز رسانی خود در مورد نمایه سازی تلفن همراه اشاره کردیم، گوگل تقریباً تمام وب سایت ها را با استفاده از خزنده گوشی هوشمند خزیده و فهرست می کند. در طول سال‌ها، تعداد سایت‌هایی که از طریق تلفن همراه قابل دسترسی نیستند، همچنان کاهش یافته است. برای ساده‌سازی سیستم‌هایمان و آسان‌تر کردن اشکال‌زدایی مشکلات مربوط به انواع دستگاه‌ها برای سایت‌ها، به زودی همه سایت‌ها را برای جستجو با خزنده تلفن هوشمند Googlebot می‌خزیم.

بزرگترین بخش وب در حال حاضر به این صورت خزیده می شود و هیچ تغییری در خزیدن برای این سایت ها وجود ندارد. پس از 5 ژوئیه 2024، این سایت‌ها را فقط با تلفن هوشمند Googlebot می‌خزیم و فهرست می‌کنیم. اگر محتوای سایت شما به هیچ وجه با دستگاه تلفن همراه قابل دسترسی نباشد، دیگر قابل فهرست بندی نخواهد بود.

اما آیا انتقال به نمایه سازی موبایل اول به طور کامل انجام شده است؟ جواب منفی. گوگل گفت که آنها هنوز هم “گاهی” با استفاده از Googlebot Desktop هنگام جستجوی لیست محصولات و Google for Jobs، می خزند. گوگل نوشت: “هنوز ممکن است Googlebot Desktop را در گزارش‌ها و گزارش‌های سرور خود بیابید. برای مثال، در میان چند ویژگی جستجوی دیگر، Googlebot Desktop گاهی اوقات هنگام خزیدن برای لیست محصولات و Google for Jobs استفاده می‌شود.”

بنابراین ما تقریباً تمام شده ایم.

نکته مهم این است که اگر سایتی را می شناسید که اصلاً روی دستگاه تلفن همراه بارگیری نمی شود، احتمالاً آن سایت پس از 5 ژوئیه 2024 توسط Google ایندکس نمی شود.

بنابراین اگر نمی خواهید دستگاه های تلفن همراه در سایت خود قرار بگیرند و آن کاربران را مسدود کنید، شانسی ندارید…

بحث انجمن در X.Source link