با نزدیک شدن به ادغام Duo، Google Meet «جدایی استریو» را آماده می‌کند

Google Meet قرار است قبل از ادغام برنامه با Google Duo، ویژگی جدیدی به نام «جداسازی استریو» صدای تماس به دست آورد.

درباره APK Insight: در این پست «APK Insight»، آخرین نسخه برنامه‌ای را که Google در Play Store آپلود کرده است، از حالت کامپایل خارج کرده‌ایم. وقتی این فایل‌ها را (در مورد برنامه‌های اندروید، APK نامیده می‌شوند) دکامپایل می‌کنیم، می‌توانیم خطوط مختلفی از کد را در آن اشاره به ویژگی‌های احتمالی آینده ببینیم. به خاطر داشته باشید که Google ممکن است هرگز این ویژگی‌ها را ارسال کند یا ندهد، و تفسیر ما از چیستی آنها ممکن است ناقص باشد. با این حال، ما سعی خواهیم کرد مواردی را که به اتمام نزدیک‌تر هستند فعال کنیم تا به شما نشان دهیم در صورت ارسال، چگونه ظاهر می‌شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، ادامه مطلب را بخوانید.

جداسازی استریو

Google Duo نسخه 169 اکنون از طریق فروشگاه Play منتشر می شود و در آن متوجه می شویم که این برنامه در حال آماده سازی ویژگی جدیدی است که آن را «صدای دو گوش» یا «جدایی استریو» می نامد. همین رشته‌ها در آخرین نسخه Gmail نیز ظاهر می‌شوند و نشان می‌دهند که جداسازی استریو ابتدا به Google Meet می‌آید.

جداسازی استریو

به شما امکان می‌دهد بشنوید افرادی که صحبت می‌کنند در کجای صفحه شما هستند

معمولاً در برنامه‌های تماس، صدای یکسانی به هر دو طرف بلندگو یا هدفون شما ارسال می‌شود. از اندکی که می‌توانیم کنار هم بگذاریم، به نظر می‌رسد که فعال کردن جداسازی استریو در Meet، بسته به جایی که فردی که صحبت می‌کند روی صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود، صدای تماس را به سمت چپ یا راست می‌چرخاند.

این باید تشخیص اینکه چه کسی در یک جلسه بزرگتر صحبت می کند بسیار آسان تر می کند، زیرا گوش های شما باید به شما نشان دهد که کجا باید نگاه کنید. جداسازی استریوی Meet همچنین می‌تواند تماس‌های گروهی را کمی فراگیرتر کند.

پیشرفت ادغام Duo/Meet

در جاهای دیگر به‌روزرسانی Duo، Google همچنان به کار برای ادغام آن با دیگر برنامه تماس خود، Meet، ادامه می‌دهد، همانطور که در این ماه اعلام شد. از آنجایی که Google Duo برنامه‌ای است که از ادغام جان سالم به در خواهد برد، ویژگی‌های Meet به طور پیوسته در پشت صحنه به Duo منتقل می‌شوند.

به عنوان اولین نشانه اصلی این پیشرفت، ما آمادگی Duo را برای پشتیبانی از کدهای جلسه و پیوندهای ایجاد شده توسط Google Meet پیدا کردیم.

پیوستن به جلسه

”پیوند جلسه، نام مستعار یا کد ارائه شده توسط سازمان دهنده جلسه را وارد کنید

توجه: این جلسه با رمزگذاری Cloud ایمن شده است، اما نه با رمزگذاری سرتاسر”

این ویژگی با یک هشدار مشخص همراه است که برخلاف تماس‌های Duo که رمزگذاری‌شده سرتاسر هستند، جلسات Google Meet از «رمزگذاری ابری» استفاده می‌کنند. با توجه به توضیحات درون برنامه ای گوگل، تغییر به رمزگذاری Cloud برای ویژگی هایی مانند چت در جلسه و زیرنویس زنده ضروری است.

Meet از رمزگذاری ابری برای خصوصی نگه داشتن مکالمات شما استفاده می کند. برخلاف رمزگذاری سرتاسر، رمزگذاری ابری به شما امکان می دهد از ویژگی های بیشتری مانند چت و زیرنویس زنده استفاده کنید.

نام و ضمایر حساب Google شما در یک تماس به دیگران نشان داده می شود.

افرادی که قبلاً در Duo مسدود کرده‌اید، می‌توانند به تماس‌های Meet بپیوندند.

علاوه بر این، Duo همچنین قرار است یک بنر درون برنامه ای دریافت کند که ادغام آینده با Google Meet را توضیح می دهد. این بنر توضیح می‌دهد که Duo در نهایت به «Meet» تغییر نام داده و نماد جدیدی پیدا می‌کند، همانطور که گوگل در ابتدا در ابتدای این ماه اعلام کرده بود.

Duo حتی بهتر می شود

برنامه Duo شما با نام و نماد جدید و ویژگی‌های بیشتری مانند جلوه‌های پس‌زمینه به Meet تبدیل می‌شود

با تشکر از JEB Decompiler، که برخی از حذف‌های APK Insight از آن بهره می‌برند.

اطلاعات بیشتر از APK Insight:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: