مسیرهای سازگار با محیط زیست Google Maps به آلمان می رسد

سال گذشته Google Maps برای نشان دادن مسیرهایی که سازگار با محیط زیست و صرفه جویی در مصرف سوخت در ایالات متحده هستند، با این وعده که این مسیرها در آینده گسترش خواهند یافت، پشتیبانی اضافه کرد. اکنون Google Maps مسیرهای صرفه جویی در مصرف سوخت را به آلمان می آورد.

همانطور که قیمت سوخت افزایش می یابد و تغییرات آب و هوایی جهان را بیشتر و بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد، انتخاب مسیر کارآمدتر برای رسیدن از نقطه A به نقطه B می تواند به صرفه جویی در هزینه و جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند.

این هدف پشت مسیرهای صرفه جویی در مصرف سوخت در Google Maps بود که سال گذشته در ایالات متحده و کانادا معرفی شدند. این ویژگی مسیرهای کارآمدتری را بر اساس ترافیک، توقف‌ها و زمین محاسبه می‌کند تا ردپای کربن شما را تعیین کند. به‌طور پیش‌فرض، Maps معمولاً سازگارترین مسیر را پیشنهاد می‌کند، اما کاربران می‌توانند این مسیر را تغییر دهند تا سریع‌ترین مسیر را نشان دهند.

از این هفته، Google Maps این مسیرهای سازگار با محیط زیست و صرفه جویی در مصرف سوخت را به آلمان می آورد. این ویژگی “فورا” در حال ارائه است و “در هفته های آینده” برای همه کاربران اندروید و iOS در دسترس خواهد بود.

یادداشت های گوگل:

… ما نه تنها سریع ترین مسیر، بلکه مسیر صرفه جویی در مصرف سوخت را نیز به شما نشان خواهیم داد، اگر این مسیر از قبل سریع ترین نیست. در یک نگاه، می توانید صرفه جویی نسبی سوخت و تفاوت در زمان تخمینی رسیدن بین مسیرها را ببینید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

این تابع علاوه بر طول مسیر، فاکتورهای دیگری مانند شیب جاده و ترافیک را نیز در محاسبات شامل می‌شود که به بهینه‌سازی مصرف سوخت بالقوه کمک می‌کند.

قابل ذکر است که Google Maps قبلاً به طور فعال برای محدود کردن مصرف سوخت در آلمان و سایر نقاط اروپا کار می کرد. در ماه ژوئن، این برنامه قابلیتی را ارائه کرد که اگر مسیر از یک منطقه کم انتشار در آلمان، فرانسه، بریتانیا و سایر مناطق عبور کند، به راننده اطلاع می‌دهد و اگر وسیله نقلیه برای آن منطقه مناسب نبود، مسیر دیگری را پیشنهاد می‌کند. .

گوگل قبلاً اعلام کرده بود که این مسیرهای سازگار با محیط زیست و صرفه جویی در مصرف سوخت به اروپا گسترش خواهند یافت، بنابراین به احتمال زیاد کشورهای دیگر نیز در این نزدیکی هستند.

… مسیریابی سازگار با محیط زیست اکنون در ایالات متحده برای اندروید و iOS در حال اجرا است، با برنامه هایی برای گسترش به اروپا و فراتر از آن در سال 2022

در حال حاضر، فرانسه در تلاش است تا ویژگی های مشابهی را به کار گیرد.

اطلاعات بیشتر در گوگل مپ:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: