Google Maps مسیرهای کم مصرف برای خودروهای الکتریکی، هیبریدی

Google Maps در حال آماده شدن برای گسترش گزینه های مسیریابی کم مصرف خود با طراحی خاص برای وسایل نقلیه الکتریکی، هیبریدی و موارد دیگر است.

درباره APK Insight: در این پست «APK Insight»، آخرین نسخه برنامه‌ای را که Google در Play Store آپلود کرده است، از حالت کامپایل خارج کرده‌ایم. هنگامی که این فایل‌ها را (در مورد برنامه‌های اندروید، APK نامیده می‌شوند) را کامپایل می‌کنیم، می‌توانیم خطوط مختلفی از کد را در آن اشاره به ویژگی‌های احتمالی آینده ببینیم. به خاطر داشته باشید که Google ممکن است هرگز این ویژگی‌ها را ارسال کند یا ندهد، و تفسیر ما از چیستی آنها ممکن است ناقص باشد. با این حال، ما سعی خواهیم کرد مواردی را که به اتمام نزدیک‌تر هستند فعال کنیم، تا به شما نشان دهیم در صورت ارسال، چگونه ظاهر خواهند شد. با در نظر گرفتن این موضوع، ادامه مطلب را بخوانید.


سال گذشته، Google Maps شروع به ارائه یک راه جایگزین برای پیمایش ماشین شما از مکانی به مکان دیگر کرد. در جایی که معمولاً یک برنامه ناوبری برای کوتاه‌ترین زمان سفر بهینه‌سازی می‌شود، Google Maps شروع به ارائه مسیرهایی کرد که با مصرف سوخت کارآمدتر و سازگار با محیط زیست هستند، حتی اگر ETA مشابه باشد، آن مسیر را پیش‌فرض می‌کند.

با این حال، همه خودروها رفتار یکسانی ندارند یا نمی‌توانند با روش‌های مشابه، کارایی سوخت را بهینه کنند. در حالی که وسایل نقلیه گازسوز هنوز در ایالات متحده بسیار رایج هستند، تعداد فزاینده ای از وسایل نقلیه هیبریدی و الکتریکی در جاده ها وجود دارد و تعداد کمی از آنها نیز با موتورهای دیزلی هستند. کافی است بگوییم کارآمدترین مسیر برای یک ماشین ICE سنتی با مسیری که برای یک ماشین الکتریکی وجود دارد یکسان نخواهد بود.

مطالب پیشنهادی  Play Store در Wear OS

برای این منظور، آخرین به‌روزرسانی بتای Google Maps، نسخه 11.39، شامل آماده‌سازی برای مشخص کردن نوع موتور وسیله نقلیه‌ای است که در حال حاضر رانندگی می‌کنید. این انتخاب – با گزینه‌هایی برای گاز، دیزل، برق و هیبریدی – توسط Google Maps برای «تطبیق» مسیریابی شما برای یافتن مواردی که «در مصرف سوخت یا انرژی شما بیشترین صرفه‌جویی می‌کند» استفاده می‌شود.

جدید! مسیرهای کم مصرف را متناسب با نوع موتور خودروی خود دریافت کنید.

با انتخاب نوع موتور خود در مصرف سوخت بیشتر صرفه جویی کنید

این اطلاعات به Maps کمک می‌کند مسیری را پیدا کند که بیشترین صرفه‌جویی در مصرف سوخت یا انرژی شما را به همراه دارد.

به نظر نمی رسد که شما مجبور باشید نوع خاصی از موتور را انتخاب کنید، حتی پس از راه اندازی این ویژگی. علاوه بر این، گزینه ای در تنظیمات برنامه وجود خواهد داشت که در صورت نیاز به نوع موتور دیگری تغییر دهید.

نوع موتور را انتخاب کنید

نوع موتور را تغییر دهید

با توجه به آگاهی زیست محیطی شرکت، این تغییر برای Google Maps بسیار منطقی است و حاکی از موفقیتی است که ممکن است تا کنون با انتخاب خودکار مسیر کم مصرف داشته باشند. از آنجایی که این قابلیت به تازگی در آزمایش بتا ظاهر می شود، رانندگان خودروهای الکتریکی و هیبریدی احتمالا هنوز باید چند هفته دیگر منتظر بمانند تا تغییراتی را که Google Maps در درایو خود انجام می دهد، تجربه کنند.

با تشکر از JEB Decompiler، که برخی از حذف‌کننده‌های APK Insight از آن بهره می‌برند.

اطلاعات بیشتر در گوگل مپ:


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور