حالت تاریک Google Maps در Android Auto در حال حاضر خراب است

نقشه های گوگل یکی از کاربردی ترین اپلیکیشن های گوشی شماست، به همین دلیل هر نقصی می تواند به خصوص آزاردهنده باشد. با این حال، به دنبال برخی به روز رسانی های اخیر، Google Maps در Android Auto حالت تاریک آن را برای برخی از کاربران شکسته است و هنوز هیچ راه حل واضحی در دسترس نیست.

Google Maps برای برخی در حالت تاریک گیر کرده است

در حدود یک هفته گذشته، کاربران Google Maps در اندروید، به ویژه آنهایی که از Android Auto استفاده می کنند، متوجه شده اند که برنامه با حالت تاریک مشکل دارد.

موضوعی در انجمن‌های پشتیبانی گوگل ده‌ها کاربر را مستند کرده است که متوجه شده‌اند حالت تاریک در Google Maps آنطور که باید کار نمی‌کند، با رایج‌ترین مشکل این است که Maps همیشه در Android Auto روی حالت تاریک قفل است. رفتار طبیعی، صرف نظر از تنظیمات سیستم شما، این است که Maps در Android Auto در ساعات روز به حالت روشن تغییر کند و پس از غروب خورشید به حالت تاریک حرکت کند، که اغلب با وضعیت چراغ‌های جلوی خودرو مطابقت دارد.

به نظر می رسد این مشکل بر اساس تنظیمات حالت روشن/تاریک گوشی شما ایجاد می شود. اگر دستگاهتان را روی حالت تاریک تنظیم کرده‌اید، Maps در Android Auto دنبال می‌شود. اما اگر آن را روی حالت نور تنظیم کرده باشید، همین امر در خودرو نیز صدق می کند.

قابل ذکر است، این مشکل در گذشته رخ داده است، اما در بیشتر موارد یک اتفاق نادر بوده است.

در حال حاضر، به نظر می رسد نقص حالت تاریک در Google Maps در Android Auto از آخرین به روز رسانی های Maps و Android Auto ناشی می شود. به‌طور خاص، نقشه‌های 11.33 و جدیدتر، برای اکثر افراد مقصر به نظر می‌رسد، زیرا به نظر می‌رسد نصب دستی نسخه قدیمی‌تر مشکل را برطرف می‌کند. Android Auto 7.6 نیز ممکن است یکی از عوامل موثر باشد، اما در این مرحله کمتر احتمال دارد. به نظر نمی رسد این موضوع همه را تحت تأثیر قرار دهد، اما مطمئناً یک یا دو مورد مجزا نیست.

در حال حاضر، دو راه برای حل این موضوع وجود دارد. ابتدا گوشی خود را به صورت دستی روی حالت روشن یا تاریک قرار دهید. دوم، نصب دستی نسخه قدیمی Google Maps.

از طرف دیگر، می توانید از Waze استفاده کنید که تحت تأثیر قرار نگرفته است.

هنوز هیچ تعمیر رسمی، از جمله آخرین به روز رسانی، وجود ندارد

با این حال، یک وصله دائمی برای تغییر خودکار بین حالت تاریک و حالت روشن در Google Maps، باید مستقیماً از Google ارائه شود. و تا کنون، این شرکت هیچ جدول زمانی مشخصی برای آن ارائه نکرده است، با یک متخصص جامعه فقط گفت که آنها “[forward] مشکل شما برای بقیه اعضای تیم.”

در حالی که این نظر چند روز پیش در این مرحله ارسال شد، به نظر می رسد که نقشه های گوگل هیچ پیشرفتی نداشته است. Maps نسخه 11.34 در یکی دو روز گذشته منتشر شد و حداقل چند کاربر می گویند که هنوز تحت تأثیر آن به روز رسانی هستند. با این حال، یک نفر اشاره کرد که نسخه بتا نسخه 11.35 این مشکل را برای آنها برطرف کرد.

اگر تحت تأثیر این باگ هستید، در زیر نظر دهید.

اطلاعات بیشتر در گوگل مپ:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: