گوگل از کار افتاده نیست زیرا مشکل Malwarebytes سایت را مسدود کرده است

امروز صبح برای دسترسی به Google.com مشکل دارید؟ Google خاموش نیست، اما ممکن است مربوط به Malwarebytes باشد که در دستگاه شما استفاده می شود.

افزایش کاربران در DownDetector امروز گزارش می دهند که جستجوی Google از کار افتاده است و Google.com در دستگاه های آنها بارگیری نمی شود. اما گوگل هست نه امروز پایین آمده؛ به نظر می رسد مشکل از خطای Malwarebytes، یک برنامه آنتی ویروس محبوب است.

مشکل Malwarebytes پرچم گذاری نادرست Google.com و سایر دامنه ها و مسدود کردن کاربران آن از دسترسی به آن دامنه ها است. به نظر می‌رسد این مشکل از ساعت 11 صبح به وقت شرقی در 21 سپتامبر به طور گسترده رخ داده است و باعث می‌شود کاربران نتوانند به Google.com دسترسی داشته باشند و همچنین اعلان‌هایی را برای هشدارهای بدافزار دریافت کنند. سایر محصولات گوگل مانند جیمیل و یوتیوب نیز تحت تاثیر این مشکل قرار دارند.

علت این خطا مشخص نیست، اما Malwarebytes تأیید کرده است که در حال بررسی “مشکل موقت” در توییتر.

خبر خوب؟ گوگل از کار افتاده نیست، و این مشکل در واقع بسیار آسان است. خبر بد؟ هیچ جدول زمانی دقیقی در مورد زمان حل این مشکل وجود ندارد.

در حالی که Malwarebytes همه چیز را به حالت عادی باز می‌گرداند، می‌توانید با خاموش کردن «محافظت وب» در برنامه آنتی ویروس به Google دسترسی پیدا کنید. این گزینه را در قسمت «حفاظت در زمان واقعی» در سمت راست پایین برنامه پیدا خواهید کرد. برخی از کاربران همچنین دریافته‌اند که به‌روزرسانی Malwarebytes مشکل را برطرف می‌کند و همچنین می‌توانید برای رفع مشکل، برنامه را به طور کامل از دستگاه خود حذف کنید.

در حال بروز رسانی…

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: