با ابزارک‌های صفحه قفل Google برای iOS عمل کنید [Video]

معمولاً در اینجا در مورد iOS یا iPhone صحبت نمی کنیم 9to5Googleاما برای کسانی که در اکوسیستم سخت افزاری اپل جا افتاده اند، به تعدادی از ویجت های صفحه قفل برنامه انحصاری iOS گوگل که در اندروید پیدا نخواهید کرد دسترسی دارید. آیا آنها خوب هستند؟ ما دست به کار شده ایم تا بفهمیم آیا کاربران اندروید از دست می دهند یا خیر.

تلاش اپل برای اجرای نمایشگر همیشه روشن دقیقاً آن چیزی نیست که انتظار داشتیم. این تقریباً یک “نمایشگر غیرفعال” است نه گزینه های یکنواخت کم رنگ که مترادف با Android شده اند. در iOS 16، اپل ویجت های اساسی را به صفحه قفل معرفی کرده است که چیزی است که برخی از OEM های اندروید برای مدت طولانی از آن پشتیبانی می کنند. از نظر کارایی، آنها چیزی بیش از پنجره پوشیدن نیستند و بیشتر شبیه میانبرهای برنامه های مورد علاقه شما هستند.

این امر گوگل را از افزودن چند ویجت صفحه قفل انحصاری iOS برای شش برنامه بازدارد: Maps، Search، Chrome، Drive، Gmail و News. شما به معنای واقعی کلمه چیزی شبیه به اینها را در اندروید پیدا نخواهید کرد، مگر اینکه شاهد تغییر بزرگی در نحوه دید گوگل از سیستم عامل موبایل در اندروید 14 به بعد باشیم.

برای ویدیوهای بیشتر در 9to5Google در YouTube مشترک شوید

“ابزارک” برای جستجوی Google به برنامه اختصاصی جستجوی Google از فروشگاه App نیاز دارد. بنابراین اگر نمی‌دانید چرا آنها را ندارید، بروید و جستجوی Google یا فقط «Google» را از ویترین فروشگاه دیجیتال اپل دانلود کنید. بدیهی است که در iOS مانند آندروید ساخته نشده است، زیرا هیچ یک از این برنامه ها وجود ندارد، اما احتمالاً به طور مداوم از آنها استفاده خواهید کرد.

می توانید یکی از دو ویجت جستجو را قرار دهید. یک جابجایی دو اندازه یا تکی که مستقیماً در نوار جستجوی فیلد متن باز می شود. جستجوی صوتی فوراً در نمای تمام‌صفحه اصلی با «دستیار» راه‌اندازی می‌شود، مشروط بر اینکه دسترسی میکروفون را فعال کرده باشید. اگر از سیری متنفرید، این می‌تواند راهی برای دریافت دستیار صوتی قدرتمندتر در یک مکان برجسته و سریع و قابل دسترس در دستگاه شما باشد.

دو گزینه قدرتمند در اینجا ویجت‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند مستقیماً در Google Lens راه‌اندازی کنید. یک گزینه اصلی لنز فقط این بخش از برنامه Google را باز می کند، اما ویجت ویژگی برنامه اختصاصی را می توان به هر گزینه ترجمه، خرید یا حتی یک تابع حل تکلیف خانه تغییر داد. فقط آن را به صفحه قفل خود اضافه کنید، سپس برای بزرگ کردن ضربه بزنید و ابزار دلخواه خود را انتخاب کنید. این باعث صرفه جویی در زمان و تلاش می شود و می توانیم شاهد مفید بودن آن در سناریوهای مختلف باشیم.

کروم

ویجت های صفحه قفل گوگل در iOS

کروم دارای تعدادی ویجت منظم 1×1 است که می توانند روی صفحه قفل آیفون شما قرار گیرند. اینها شامل یک گزینه جستجوی سریع برگه جدید است. این فقط شما را مستقیماً به قسمت ورودی متن موتور جستجوی مورد علاقه خود می برد حتی اگر گوگل نباشد. یک گزینه سریع زبانه ناشناس همان ابزار را ارائه می دهد اما این بار در یک پنجره جستجوی بدون ردیابی.

گزینه جستجوی صوتی شبیه به گزینه جستجوی گوگل است اما جستجوی صوتی را در یک برگه مرورگر جدید راه اندازی می کند. همچنین به این معنی است که می‌توانید آن را ببندید و یک برگه جدید را بدون محدود کردن کامل دسترسی مانند برنامه Google باز کنید. تا حد زیادی سرگرم کننده ترین شامل یک ویجت 1×1 Chrome Dino Game است. ضربه زدن مستقیماً به یک برگه جدید راه اندازی می شود که در آن می توانید از روی هر تعداد کاکتوس که می توانید کنترل کنید بپرید.

جیمیل

ویجت های صفحه قفل گوگل در iOS

اگر از Gmail به عنوان سرویس گیرنده ایمیل پیش فرض خود استفاده می کنید، ویجت های صفحه قفل برای iOS بسیار مفید یا مفید خواهند بود. ویجت‌های Gmail کمی متفاوت هستند، زیرا می‌توانید حتی یک خط بالا در مورد ساعت صفحه قفل پیش‌فرض اضافه کنید. این تاریخ تقویم فعلی را با یک اعلان نشان می دهد که تعداد پیام های جدید موجود را نشان می دهد.

ویجت مستطیلی Gmail 2×1 بخش‌های صندوق ورودی دسته‌بندی‌شده مانند اصلی، تبلیغات و اجتماعی را نشان می‌دهد. اگر Google Chat فعال است، ممکن است هر گونه اعلان خوانده نشده را نیز در اینجا ببینید. ساده‌ترین ویجت 1×1 به سادگی نشان می‌دهد که چند پیام ایمیل خوانده نشده با نشان‌واره جی‌میل در زیر آن منتظر هستند. با ضربه زدن روی هر یک از ویجت‌ها مستقیماً به صندوق ورودی خود در برنامه Gmail می‌روید.

نقشه های گوگل

ویجت های صفحه قفل گوگل در iOS

تا زمانی که از Google Maps به عنوان روش ناوبری پیش‌فرض خود استفاده می‌کنید، می‌توانید به برخی از کلیدهای سریع و منظم در کنار اطلاعات در یک نگاه دسترسی داشته باشید. Maps ویجت 2×1 «سفرهای مکرر» را ارائه می‌کند که باید به مرور زمان نوع سفرهای معمولی را که می‌خواهید انجام دهید، ارائه می‌کند. اگر آدرس «خانه» و روش حمل و نقل ترجیحی را تنظیم کنید، به طور پیش‌فرض مسیرها، شرایط ترافیکی و زمان تخمینی سفر به آن مکان را ارائه می‌کند.

ویجت 1×1 Maps را می توان سفارشی کرد تا بتوانید مکان های برجسته یا مفیدی مانند رستوران ها، امکانات محلی مانند کافی شاپ ها، پارکینگ، شارژ وسایل نقلیه برقی و پمپ بنزین، هتل ها و موارد دیگر را به سرعت جستجو کنید. هنگامی که با میانبرهای Google Lens جفت می شود، می تواند در سفرهای بین المللی مفید باشد.

اخبار گوگل

ویجت های صفحه قفل گوگل در iOS

ویجت صفحه قفل Google News برای iOS بر اساس عادات مشاهده یا خواندن قبلی شما، نشانگر اخبار زنده ساده را ارائه می دهد. این فقط به عنوان یک نماد ساده 2×1 است که نام انتشارات را در کنار نشان‌واره Google News نشان می‌دهد، در حالی که عنوان در زیر برجسته‌تر است. هر خبر به صورت دوره ای در طول روز تغییر می کند. با ضربه زدن، Google News باز می شود و سپس سایت انتشار در بیننده صفحه برنامه بارگیری می شود.

درایو گوگل

از میان تمام ویجت‌های iOS 16 گوگل، گزینه‌های Drive بی‌هوده‌ترین احساس را دارند. به عنوان راهی برای دسترسی سریع به هر فایل آپلود شده یا به اشتراک گذاشته شده ای عمل می کند، به نظر نمی رسد که برای صفحه قفل شما در تلفن هوشمند مناسب باشد.

یک ویجت 2×1 برای فایل های پیشنهادی وجود دارد. این فقط یک قطعه از هر فایل متنی را نشان می دهد یا اطلاعات کمی را بر اساس آخرین باری که Drive را باز کرده یا استفاده کرده اید ارائه می دهد. در حالی که دو گزینه ویجت 1×1 دیگر برای جستجو، به شما امکان می دهد به جستجوی فایل های درون برنامه بپرید. ویجت ستاره دار به شما امکان می دهد بدون نیاز به باز کردن قفل و راه اندازی برنامه Drive به سرعت به فایل های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید.

افکار نهایی

اگر از آیفون استفاده می‌کنید، ویجت‌های جدید احتمالاً برای مرجع بسیار مفید هستند، اما از نظر عملکرد، ویجت‌های صفحه قفل iOS گوگل بسیار کمی اضافه می‌کنند. محدودیت‌های اپل در تعداد ضامن‌هایی که می‌توانید روی صفحه قفل خود قرار دهید به این معنی است که حداکثر می‌توانید حداکثر چهار (4) کوچک، دو (2) دو اندازه یا ترکیبی از دو ابزارک کوچک و یک بزرگ داشته باشید. مشخصات.

از نظر بصری این منطقی است، اما از نظر عملکرد، می تواند بازدارنده باشد. با این حال، برای افرادی که iOS را به اندروید ترجیح می دهند، گامی در مسیر درست است. شما کمی از ابزار نمایشگر همیشه روشن اضافی بدون قربانی کردن زیبایی‌شناسی «تمیز» اپل که اغلب به آن اشاره می‌شود، دریافت می‌کنید.

برای آن دسته از ما که در اندروید کار می کنیم، نمی توان از صرفه جویی در مقدار کمی از اطلاعات اولیه غافل شد. خوشبختانه، ویجت در یک نگاه در تلفن های پیکسل به آرامی شروع به گسترش با عملکردهای بیشتری می کند که بدون شک این ویجت های محدود iOS را در ماه های آینده تحت الشعاع قرار خواهند داد.

اگر از آیفون استفاده می کنید، چگونه مجموعه محدود ویجت های صفحه قفل گوگل را در iOS پیدا کرده اید؟ آیا برنامه مورد علاقه ای دارید و دوست دارید در آینده چه برنامه هایی اضافه شوند؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور