گوگل به‌روزرسانی‌های Kakaotalk را در کره به دلیل صورت‌حساب متوقف می‌کند

فروشگاه Google Play در چند سال گذشته سیاست‌های صورت‌حساب خود را سرکوب کرده است و برخی از برنامه‌های اصلی از قوانین جدید پیروی کرده‌اند. با این حال، در کره جنوبی، گوگل به مسدود کردن به‌روزرسانی‌های برنامه پیام‌رسان محبوب Kakaotalk متوسل شده بود، زیرا این برنامه از پیروی از قوانین صورت‌حساب خودداری می‌کرد. اما اکنون Kakaotalk با شرایط گوگل موافقت کرده است.


به روز رسانی 7/14: همانطور که توسط TechCrunch، Kakaotalk پیوندهای صورتحساب خارجی خود را برای رعایت شرایط Google Play حذف کرده است. کاکائو گفت که حذف برای “راحتی کاربران” بوده است.

پوشش اصلی ما از دشمنی کاکائو با گوگل در ادامه آمده است.


اخبار 1، یک فروشگاه در کره جنوبی (از طریق TechCrunch)، گزارش می دهد که گوگل به روز رسانی های Kakaotalk را از طریق فروشگاه Google Play مسدود کرده است. این باعث می شود برنامه برای کاربران اندروید در داخل کشور کاربردی باشد، اما Kakaotalk را از به روز رسانی برنامه مسدود می کند.

چرا اقدام تند؟

بر اساس این گزارش، گوگل Kakaotalk را به دلیل عدم انطباق این برنامه با سیاست های صورتحساب فروشگاه Play متوقف کرده است.

Kakaotalk پیوندی را به وب‌سایت خارجی خود برای صورت‌حساب کاربر، مدت‌ها گذشته از مهلت ۱ ژوئن ۲۰۲۲ که Google برای استفاده از خط‌مشی‌های صورت‌حساب تأیید شده برای Play Store برای توسعه‌دهندگان اعمال کرده بود، نگه داشته است. در بیشتر کشورها، این مستلزم آن است که توسعه دهندگان از ابزارهای صورت‌حساب خود Google استفاده کنند، که امکان پرداخت از طریق کارت‌های اعتباری/دبیت، کارت‌های هدیه و برخی شرکای صورت‌حساب شخص ثالث مانند PayPal را فراهم می‌کند.

اما در کره جنوبی، گوگل خط مشی جدیدی را معرفی کرد که به برنامه‌های موجود در Play Store اجازه می‌دهد از ابزارهای صورت‌حساب شخص ثالث استفاده کنند. نه به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برای صورتحساب به وب سایت های خارجی پیوند دهند، این همان کاری است که Kakaotalk به انجام آن ادامه داده است.

گوگل در یک صفحه پشتیبانی توضیح می دهد:

در نتیجه قوانین اخیر، به همه برنامه‌نویسان این امکان را می‌دهیم که یک سیستم صورت‌حساب درون‌برنامه جایگزین را در کنار سیستم صورت‌حساب Google Play برای کاربران کره‌جنوبی که در برنامه‌های توزیع‌شده Play در تلفن‌های همراه و تبلت‌ها خریدهای درون‌برنامه‌ای انجام می‌دهند، ارائه دهند.

توسعه‌دهندگان همچنان مشمول کارمزد خدمات برای تراکنش‌های با استفاده از سیستم صورت‌حساب درون‌برنامه جایگزین خواهند بود، اما کارمزد سرویس تا ۴ درصد کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، زمانی که کارمزد خدمات برای تراکنش‌هایی که از طریق سیستم صورت‌حساب Google Play انجام می‌شود 15 درصد است، برای تراکنش‌هایی که از طریق سیستم صورت‌حساب جایگزین انجام می‌شوند، 11 درصد خواهد بود.

طبق قوانین گوگل، Kakaotalk در حال حاضر در خطر حذف کامل از فروشگاه Play است. گوگل اعلام کرد که از اول ژوئن، “هر برنامه ای که هنوز مطابقت نداشته باشد از Google Play حذف خواهد شد.” هیچ یک از این دو شرکت در زمان انتشار در مورد این وضعیت اظهار نظر نکرده اند.

تخمین زده می شود که Kakaotalk بیش از 53 میلیون کاربر فعال داشته باشد که عمدتاً در کره جنوبی مستقر هستند.

نکته قابل توجه، کمیسیون ارتباطات کره در اوایل سال جاری اعلام کرد که تصمیم گوگل برای مسدود کردن برنامه‌ها از پیوند دادن به وب‌سایت‌های خارجی برای صدور صورت‌حساب، نقض قانون پرداخت برنامه این کشور است.

در حال حاضر، گوگل در حال آزمایش صورت‌حساب «انتخاب کاربر» با Spotify است.

اطلاعات بیشتر در گوگل پلی:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور