به‌روزرسانی هرزنامه ژوئن ۲۰۲۴ Google

به‌روزرسانی هرزنامه ژوئن ۲۰۲۴ Google

گوگل یک به‌روزرسانی الگوریتم جدید منتشر کرده است که شرکت جستجوگر آن را به‌روزرسانی هرزنامه ژوئن 2024 Google در روز گذشته، در 20 ژوئن 2024 می‌نامد. این به‌روزرسانی، مانند برخی به‌روزرسانی‌های قبلی، هیچ تغییر خاصی ندارد که ما از آن آگاه باشیم. گوگل به تازگی نوشت: “امروز ما به‌روزرسانی هرزنامه ژوئن 2024 را منتشر کردیم. ممکن است تا 1 هفته طول بکشد تا تکمیل شود، و پس از اتمام عرضه، در داشبورد وضعیت جستجوی Google پست خواهیم کرد.”

گوگل در اسناد راهنمای خود به صفحه به‌روزرسانی‌های هرزنامه عمومی خود پیوند داده است، اما آن صفحه با جزئیات جدیدی به‌روزرسانی نشده است. گوگل در لینکدین گفت: “این یک به روز رسانی هرزنامه معمولی است، این بخش الگوریتمی سوء استفاده از شهرت نیست. زمانی که این اتفاق بیفتد به شما اطلاع خواهیم داد.” همچنین، این مربوط به پیوند نیست، زیرا گوگل به‌روزرسانی‌های هرزنامه پیوند جداگانه دارد و فقط به عنوان “به‌روزرسانی هرزنامه” برچسب‌گذاری شده است. گوگل نیز این موضوع را برای من در X تایید کرد.

من می گویم واکنش اولیه به این به روز رسانی مثبت نیست. منظورم این است که بسیاری از تولیدکنندگان محتوا و سئوکاران از کیفیت جستجوی گوگل و این به روز رسانی ها خسته شده اند. البته، هدف این به‌روزرسانی‌های Google بهبود کیفیت کلی جستجو است، در حالی که هدف به‌روزرسانی‌های هرزنامه حذف هرزنامه‌هایی است که نتایج جستجو را دستکاری می‌کنند.

حقایق سریع به‌روزرسانی هرزنامه Google ژوئن 2024

در اینجا مهمترین چیزهایی که در حال حاضر به صورت کوتاه می دانیم آورده شده است:

 • نام: به‌روزرسانی هرزنامه ژوئن ۲۰۲۴ Google
 • راه اندازی شد: 20 ژوئن 2024 حدود ساعت 11:15 صبح به وقت شرقی
 • عرضه: حدود یک هفته طول می کشد تا به طور کامل عرضه شود.
 • اهداف: سایت‌هایی که برخی از سیاست‌های هرزنامه جستجوی Google را نقض می‌کنند.
 • هدف نمی گیرد: این به روز رسانی هرزنامه لینک را هدف قرار نمی دهد، سیاست سوء استفاده از اعتبار سایت و برخی از سیاست های دیگر را هدف قرار نمی دهد.
 • پنالتی: برخی از تکنیک های هرزنامه را که بر خلاف خط مشی های هرزنامه گوگل هستند جریمه می کند.
 • جهانی: این یک به‌روزرسانی جهانی است که بر همه مناطق و زبان‌ها تأثیر می‌گذارد.
 • تأثیر: گوگل به من نمی‌گوید چند درصد از جستجوها یا جستجوها تحت تأثیر این به‌روزرسانی قرار گرفته‌اند.
 • بازیابی: اگر از این موضوع ضربه خوردید، گوگل گفت که باید سیاست‌های هرزنامه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها با آن مطابقت دارند.
 • تازه می کند: Google به‌روزرسانی‌های هرزنامه را به‌صورت دوره‌ای به‌روزرسانی می‌کند. گوگل گفت که ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بازیابی شود.

ابزارهای ردیابی در ژوئن 2024 به‌روزرسانی هرزنامه

ابزارها عمدتاً آرام هستند، بنابراین به نظر نمی رسد هنوز تغییرات بزرگی را از این به روز رسانی دریافت کند. من انتظار ندارم، زیرا این یک به روز رسانی هرزنامه است و نه یک به روز رسانی اصلی. همانطور که گفته شد، چند روز است که برخی از ابزارها گرم شده اند.

سمروش:

سمروش

SimilarWeb:

وب مشابه

رتبه بندی وب پیشرفته:

وب سایت پیشرفته

قدرت مغز:

مغز

Accuranker:

Accuranker

الگورو:

الگورو

SERPmetrics:

سرپمتریک

منگول ها:

منگول ها

وینچر:

وینچر

SERPstat:

Serpstat

سئوی شناختی:

Cognitiveseo

به‌روزرسانی‌های هرزنامه قبلی Google

در اینجا به‌روزرسانی‌های هرزنامه قبلی مستند شده است:

 • به‌روزرسانی هرزنامه ژوئن 2021 در 23 ژوئن 2021 – عرضه یک روزه
 • به‌روزرسانی هرزنامه ژوئن 2021 در 28 ژوئن 2021 – عرضه یک روزه
 • به‌روزرسانی هرزنامه پیوند جولای 2021 در 26 ژوئیه 2021 آغاز شد و 29 روز بعد در 24 آگوست 2021 تکمیل شد.
 • به‌روزرسانی هرزنامه نوامبر 2021 در 3 نوامبر 2021 آغاز شد و 8 روز بعد در 11 نوامبر 2021 تکمیل شد.
 • به‌روزرسانی هرزنامه اکتبر 2022 در 19 اکتبر 2022 آغاز شد و 48 ساعت بعد در 21 اکتبر 2022 تکمیل شد.
 • به‌روزرسانی هرزنامه پیوند در دسامبر 2022 در 14 دسامبر 2022 آغاز شد و 19 روز بعد در 12 ژانویه 2023 تکمیل شد.
 • به‌روزرسانی هرزنامه اکتبر 2023 در 4 اکتبر 2023 آغاز شد و 15 روز بعد در 20 اکتبر 2023 تکمیل شد.
 • به‌روزرسانی هرزنامه مارس 2024 در 5 مارس 2024 شروع شد و 15 روز بعد در 20 مارس 2024 تکمیل شد.

جزئیات به روز رسانی هرزنامه

اسناد راهنمای به‌روزرسانی هرزنامه خود گوگل می‌گوید:

در حالی که سیستم‌های خودکار Google برای شناسایی هرزنامه‌های جستجو دائماً کار می‌کنند، ما گاهی اوقات پیشرفت‌های قابل‌توجهی در نحوه عملکرد آنها ایجاد می‌کنیم. وقتی این کار را انجام می‌دهیم، از آن به عنوان یک به‌روزرسانی هرزنامه یاد می‌کنیم و وقتی در لیست به‌روزرسانی‌های رتبه‌بندی جستجوی Google ما اتفاق افتاد، آن را به اشتراک می‌گذاریم.

به عنوان مثال، SpamBrain سیستم پیشگیری از هرزنامه مبتنی بر هوش مصنوعی ما است. هرازگاهی، ما آن سیستم را بهبود می‌بخشیم تا در شناسایی هرزنامه‌ها بهتر شود و به اطمینان از دریافت انواع جدید هرزنامه کمک کنیم.

سایت‌هایی که بعد از به‌روزرسانی هرزنامه تغییر می‌کنند، باید خط‌مشی‌های هرزنامه ما را بررسی کنند تا مطمئن شوند با آن‌ها مطابقت دارند. سایت هایی که خط مشی های ما را نقض می کنند ممکن است در نتایج رتبه پایین تری داشته باشند یا اصلاً در نتایج ظاهر نشوند. اگر سیستم‌های خودکار ما طی چند ماه یاد بگیرند که سایت با خط‌مشی‌های هرزنامه ما مطابقت دارد، ممکن است به بهبود سایت کمک کند.

در مورد به روز رسانی هرزنامه لینک (به روز رسانی که به طور خاص با هرزنامه پیوند سروکار دارد)، ایجاد تغییرات ممکن است باعث بهبودی نشود. این به این دلیل است که وقتی سیستم‌های ما اثراتی که ممکن است پیوندهای هرزنامه ممکن است داشته باشند را حذف می‌کنند، هرگونه مزیت رتبه‌بندی که پیوندها قبلاً برای سایت شما ایجاد کرده‌اند از بین می‌رود. هیچ مزیت بالقوه رتبه‌بندی ایجاد شده توسط آن پیوندها را نمی‌توان دوباره به دست آورد.

سایر اطلاعات به روز رسانی هرزنامه

من نمی دانم که آیا این به روز رسانی هرزنامه باعث این مشکلات نمایه سازی دیشب شده است؟

همه در حال حاضر کمی بداخلاق هستند، اما در اینجا تأیید می شود که مربوط به سوء استفاده از اعتبار سایت نیست و به روز رسانی هرزنامه لینک نیست:

بحث تالار گفتگو در X، Black Hat World و WebmasterWorld.Source link